Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 24d. 15:24

Kelionės atveria langus į pasaulį

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Jaunimas nori keliauti. Keliaujančio žmogaus akys žybsi kitaip ir jam plačiau atsiveria langai į pasaulį. Su viešosios įstaigos „Jaunimo kelionės" atstove Laima kalbamės apie tai, kokias galimybes turi jaunimas, norintis išvykti į svečius kraštus.

Žydrė Dargužytė, www.jaunimogidas.lt

Jaunimas nori keliauti. Keliaujančio žmogaus akys žybsi kitaip ir jam plačiau atsiveria langai į pasaulį. Su viešosios įstaigos „Jaunimo kelionės" atstove Justina kalbamės apie tai, kokias galimybes turi  jaunimas, norintis išvykti į svečius kraštus.

Kuo ilgiau giliniesi į svetimas kultūras, tuo stipriau pradedi suvokti ir priimti savo, kaip lietuvio, unikalumą. Galime skaityti knygas, žiūrėti  televizijos laidas, filmus, bet niekas kitas taip nepraturtina mūsų žinių bagažo apie kitas šalis kaip kelionės.

Nešnekame apie standartines turistines keliones, trunkančias keletą savaičių. Mūsų noras jaunimui parodyti šalį „iš vidaus". Juk kitaip pažįsti šalį, kai ne tik keliauji, bet studijuoji, dirbi, stažuojiesi, t.y., įsilieji į kultūrą ir prisitaikai, alsuoji tos šalies gyvenimo ritmu.

Kur jaunimas gali išvykti?

„Jaunimo kelionių" sąraše nėra daugeliui įprastų maršrutų. Jaunimas turi galimybę aplankyti egzotiškas ir tolimas šalis: Kengūrų žemę - Australiją, tikrąja Azija vadinamą Malaiziją, slidinėjimo ir snieglenčių sporto rojų - Kanadą, pandų karalystę - Kiniją.

Gal galėtum trumpai papasakoti apie kiekvieną iš siūlomų egzotiškų šalių?

Australija. Apie šią šalį galėtume pasakoti nuo ryto iki vakaro. Mylime Australiją.  Jos pulkus kengūrų, neaprėpiamas dykumas, vandenyną, paplūdimius, toleranciją, spinduliuojamą gerą energiją ir šilumą...

Kanada. Esi užsikrėtęs liga, vadinama „kalnai"? Kanada su geriausiomis Šiaurės Amerikos slidinėjimo ir snieglenčių sporto trasomis tavęs laukia! Kaip tik šiuo metu ten gyvena viena iš „Jaunimo kelionių" įkūrėjų - Laura. Dirba ir atostogauja. Mergina džiaugiasi įkvepiančiu rudeniu Vankuverio mieste ir kalnais. Ji gali papasakoti apie darbą nuostabiame prancūzų restorane ir kt. Beje, ji išvažiavo ten vienui viena! O ar jūs drąsūs?

Kinija. Tai tikra egzotika. Jei dar neskaitėte, visa tiesa apie Kiniją - Sauliaus Drakono kelionių įspūdžiuose („Kinijos kronikų" skiltis). Vaikinas atvirai pasakoja apie savo stažuotę Kinijoje, kinų kalbos pamokas ir dar daug kitų dalykų.

Malaizija. Paplūdimiai, orangutangai, šviežia žuvis, muzika, prieskoniai, džiunglės, vandenynas, drambliai... O jeigu pasakysime, kad prie viso to dar gautum nemokamą apgyvendinimą ir maitinimą?

Ar pati daug keliavai?

Visos kelionių programos išbandytos mūsų pačių - tad susėskime prie kavos puodelio ir pašnekėkime apie tai daugiau! Apie tai, kiek yra kengūrų Australijoje, apie pinigus, kurių reikia norint išvykti, apie darbus svetur, pasvajokime apie geriausius Malaizijos paplūdimius, apie viską, kas jums rūpi prieš priimant sprendimą - pasinerti į patį geriausią gyvenimo nuotykį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt