Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelmės jaunimas nemiega

Kelmės rajono mokinių savivaldos pavasario forumas
Kelmės rajono mokinių savivaldos pavasario forumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų kovo 15 dieną, šeštadienį, Kelmėje vyko Kelmės rajono mokinių savivaldų pavasario forumas. Šį renginį organizavo Kelmės rajono mokinių savivaldų informavimo centras (...

Šių metų kovo 15 dieną, šeštadienį, Kelmėje vyko Kelmės rajono mokinių savivaldų pavasario forumas. Šį renginį organizavo Kelmės rajono mokinių savivaldų informavimo centras (KRMSIC). Bet apie viską nuo pradžių.

Vieną vasario mėnesio vakarą į Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos Facebook žinučių dėžutę atskriejo Lauryno Zavadskio, KRMSIC pirmininko,  pranešimas: Kiek žinau, esate LMS (Lietuvos moksleivių sąjungos) nariai, mes esame artimiausias MSIC (mokinių savivaldų informavimo centras) jums. Norėjau pasidomėti gal ko trūksta, ar kas domina?  Tokiu šiltu ir rūpestingu klausimu prasidėjo mūsų, Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos mokinių savivaldos pažindinimasis su Kelmės rajono savivaldos informavimo centru, jo nariais bei veikla. Vedini troškimo dar daugiau sužinoti apie KRMSIC vykdomą veiklą, kovo 15 dieną, šeštadienį, Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos savivaldos nariai vyko į KRMSIC pavasario forumą.

Nors tokio pobūdžio forumas Kelmėje vyko pirmą kartą, tačiau blynas tikrai nebuvo prisvilęs. Pirmajame KRMSIC pavasario forume dalyvavo atstovai iš dešimties Kelmės rajono mokyklų bei mes, raseiniškiai. Forume patirtimi dalinosi ir Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) biuro programų koordinatorius Arnas Raulinaitis. Sveikinimo žodį tarė Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis ir mero pavaduotojas Kęstutis Bilius.

Vos tik išaušus niūriam kovo 15 dienos rytui, galvoje kirbėjo mintys, ką šiandien teks patirti, su kuo susipažinti ir ką nuveikti, nuvykus į šį, Kelmės jaunimo organizuojamą renginį.

Žinia, mūsų lūkesčiai išsipildė. Forumą pradėjus oficialiais KRMSIC pirmininko veiklos ataskaitos bei MSIC veiklos plano 2014 metams pristatymais, renginys įgavo pagreitį. Po pertraukėlės, kurios metu susipažinome, trumpai padiskutavome įvairiomis jaunimo temomis ir, žinoma, apsikeitėme kontaktais  su kelmiškiais ir rajono moksleiviais, antroje forumo dalyje ėmėmės rimtos veiklos – darbo grupėmis. Atsitiktine tvarka supuolus į veiklos grupes, skirtingų mokyklų ir įvairaus amžiaus mokiniai pradėjo svarstyti jaunimui aktualias problemas. KRMSIC primininkas Laurynas Zavadskis forumo dalyviams pateikė tris klausimus: Kokios didžiausios mokinių problemos už mokyklos ribų? Su kokiomis problemomis susiduriame mokykloje ne pamokų metu? Ir kokios problemos kyla moksleiviams švietimo sistemoje? Remdamiesi šiais trimis klausimais, mes, moksleiviai, pradėjome narplioti savo atminties klodus ir ieškoti svarbiausių bei aktualiausių problemų, su kuriomis susiduriame minėtose situacijose. Diskusijai užsitęsus (pasirodo, turėjome daugiau idėjų negu laiko), grupės pristatė bei apibendrino savo darbus bei tarpusavyje pasidalino įspūdžiais.

Kelmės rajono mokinių pavasario forumas baigėsi. Mes, Prezidento Jono Žemaičio savivaldos nariai Kelmę palikome su daugybe idėjų, minčių ir pasvarstymų. Kaip tęsti mūsų bendradarbiavimą? Kaip pasivyti Kelmės jaunimą, kuris savo aktyviomis iniciatyvomis bei veiklomis įkvėpė bei motyvavo mus leistis į naują pažinimo ir domėjimosi kelionę?

Nuoširdžiai tikimės, kad ši dviejų miestų jaunimo užsimezgusi partnerystė nenutrūks ir Kelmės bei Raseinių ateitis – jaunoji karta, sieks bendrų rezultatų.

Plačiau apie Kelmės rajono mokinių savivaldų informavimo centrą - http://www.msic.laza.lt/

Prezidento Jono Žemaičio gimnazija - http://www.raseiniugimnazija.lt/

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt