Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ketvirtasis žmogaus teisių kino filmų festivalis

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prasidėjo ketvirtasis žmogaus teisių kino filmų festivalis.

Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjusį žmogaus teisių kino festivalį „Ad Hoc: Nepatogus Kinas 2010“ atidarė režisieriaus iš Belgijos filmas „Du paradai, du pasauliai... Viena Europa?“, pasakojantis apie Lietuvoje gegužės mėnesį vykusias eitynes „Už lygybę!”.

Atidarymo renginyje dalyvavęs pats filmo režisierius pasakė jausmingą kalbą susirinkusiems žiūrovams: „Neprivalote man ploti, tačiau galite paploti sau, kad atėjote čia ir leidote sau pabandyti suprasti, kaip jaučiasi žmonės aplinkoje, kuri jų nenori priimti“, – baigdamas kalbą sakė režisierius.

Atidarymo filmą stebėjo pilna „ Skalvijos“ kino teatro salė, tarp žiūrovų buvo ne tik Belgijos, Čekijos ambasadoriai, Nyderlandų, JAV, Švedijos, Prancūzijos, Norvegijos ir kitų valstybių ambasadų darbuotojai, bet ir Lietuvos Seimo nariai. Filmą stebėjo Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkas Arminas Lydeka, Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Algirdas Sysas. Renginyje taip pat dalyvavo įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovai, valstybės institucijų atstovai.

Paklaustas, ar į atidarymą buvo kviesti Seimo nariai K. Uoka ir P. Gražulis, festivalio direktorius Gediminas Andriukaitis juokaudamas sakė: „Tiesą sakant, buvo nedrąsu juos kviesti. Juk salėje buvo ir homoseksualių žmonių, bijojome neprognozuojamos šių politikų reakcijos. Juk kaip parodė šios savaitės įvykiai Seime, patraukti šiuos asmenis teisinėn atsakomybėn nėra galimybių.“

Spalio 21 d. Vilniuje prasidėsiantis žmogaus teisių kino festivalis „ Ad Hoc: Nepatogus Kinas“ pakvies žiūrovus į 187 nemokamas kino peržiūras Vilniuje ir kituose miestuose.

Lapkričio 10–14 d. festivalis persikels į Pavenėžį (kino centras „Garsas“ ) bei Ukmergę (Ukmergės kultūros centras). O paskutiniai festivalio seansai vyks lapkričio 17-20 d. Šiauliuose (Ch. Frenkelio vila) ir Alytuje (Alytaus miesto teatras). Daugiau informacijos apie festivalį svetainėje www.nepatoguskinas.lt

Nuotraukos – Jūratės Ramanauskaitės

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt