TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kiek galima sėdėti tėveliams ant sprando ir valgyti mamytės pietus?“

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Agnė Petkevičiūtė – būsima Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos abiturientė, lietuviškus ežerus vasarai iškeitusi į ugnies ir ledo šalimi vadinamos Islandijos vulkanus...

„Žinau viską" profesionali žurnalistė Vidmantė Dubickaitė

Agnė Petkevičiūtė – būsima Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos abiturientė, lietuviškus ežerus vasarai iškeitusi į ugnies ir ledo šalimi vadinamos Islandijos vulkanus. „Jau esu lankiusis Islandijoje, todėl be proto norėjau čia vėl sugrįžti. Myliu šį laukinį kraštą. Čia keista kultūra, žmonės šalti, tačiau kažkokie stebuklingi. Šioje šalyje visokių stebuklų nutinka: vakar mačiau šiaurės pašvaistę. Labai ilgai svajojau čia apsigyventi, galbūt ateityje pavyks..." – įspūdžiais ir ateities svajonėmis dalijasi Agnė. Po ilgų darbo paieškų, 12 valandų per dieną stovėjimo virtuvėje, temperamentingo boso turko užgaidų, skundų Islandijos Darbo unijoje ir ugnikalnio išsiveržimo, Agnė vis dar kupina gerų emocijų ir dalijasi sukaupta darbo patirtimi šioje tolimoje šalyje.

Man jau aštuoniolika: einu ieškoti darbo Vos tik merginai sukako aštuoniolika metų, ramybės ėmė nebeduoti į galvą „lendančios" avantiūriškos mintys. „Kiek galima sėdėti tėveliams ant sprando ir valgyti mamytės pietus? Gal per aštriai pasakyta? Vienaip ar kitaip norėjau išbandyti save, įrodyti, kad kažką sugebu ir nenoriu visą gyvenimą sėdėti kažkam ant galvos, būti priklausoma. Tėvai mane palaikė, tad buvo lengviau. Be to, reikia kaupti patirtį, o ji pati neatsiranda, kažką reikia daryti", – apie apsisprendimo dirbti priežastis kalba būsima abiturientė. Suviliota didesnio atlyginimo, Islandijoje gyvenančių giminaičių paramos, Agnė nedvejodama susikrovė lagaminus tolimai kelionei ir laukiantiems nuotykiams. Pagrindinė problema, trukdžiusi merginai rasti norimą darbą, buvo visur reikalaujama islandų kalba. Anot Agnės, ji buvo pasiryžusi dirbti bet ką. Svarbiausia – švari ir saugi aplinka. Šiaulietės darbo paieškos buvo intensyvios. Mergina CV dalijo ir žuvyne, ir senelių namuose, pasak jos, visur, kur tik yra galimybė įsidarbinti jaunam, patirties neturinčiam žmogui. „Darbo pradėjau ieškoti pirmadienį, o penktadienį sulaukiau pirmojo skambučio. Siūlė darbą restorane, pačiame miesto centre. Tai buvo pirmas teigiamas atsakymas. Vėliau jų buvo ir daugiau, bet aš jau dirbau."

Islandiška sumuštinių kultūra ir bosas turkas Restoranas, kuriame dirbo Agnė, įsikūręs miesto centre ir sulaukia didelio populiarumo dėl vietoje gaminamų „take away" užkandžių. Mergina ne tik sukosi virtuvėje gamindama šiuos sumuštinius, bet ir padėdavo šalia dirbantiems kolegoms. Tad nenuostabu, kad tekdavo dirbti ir 12-13 valandų per dieną. „Mano darbavimosi laikotarpis buvo viena didelė pamoka. Iš tiesų labai patiko tai, ką dariau, kur buvau, patiko žmonės, net patiriamas nuovargis. Tikrai mėgau savo darbą ir kolegas", – gerais žodžiais apie darbinę aplinką atsiliepia šiaulietė. Mergina dirbdama taip pat išmoko virtuvinių gudrybių, tolerancijos, patobulino darbo komandoje įgūdžius. Tačiau, kaip pati sako, teko susidurti ir su sunkumais: iš Turkijos kilęs viršininkas pasirodė turįs nesuvaldomą temperamentą ir didelių užgaidų, mažino atlyginimus bei darbo valandas, todėl restorano darbuotojai (Agnė tarp jų) net buvo pravėrę Islandijos Darbo unijos, kovojančios už darbuotojų teises, duris. „Nenorėjome pridaryti šeimininkui bėdos, todėl jo neskundėme, galvojome gražiai susitarti, tačiau viskas baigėsi tuo, kad pusę iš mūsų atleido, o kiti patys išėjome. Paskutinės dienos darbe buvo žiaurios: reikėjo laukti, kol atleis, laukti atleidimo laiško. Taigi darbas su tokiu žmogumi buvo didelė patirtis, deja, neigiama", – apie nemalonumus, patirtus dirbant, prabyla Agnė.

Darbas ar aukštasis mokslas? Paklausta, ar paragavusi darbo ir savo jėgomis uždirbtų pinigų skonio, vis dėlto pasirinktų aukštąjį mokslą iškeisti į darbą svečioje šalyje, abiturientė atskleidžia: „Mes kiekvienas turime savo gyvenimą ir tvarkome kaip išmanome. Galėčiau pasakyti tik tiek, kad nematau tikslo mokytis tik dėl to, kad kišenėje turėtumei diplomą. Aš labai vertinu aukštąjį mokslą, tačiau taip pat manau, kad jei nėra motyvacijos, tai prašau: eik ir dirbk."

„Visada reikės, kad kažkas juodą darbą nudirbtų. Tačiau, mano nuomone, tobuloje visuomenėje jis turėtų būti paliktas moksleiviams bei studentams, kad šie suprastų, ko nori iš gyvenimo", – savomis mintimis dalijasi Agnė. Šiuo metu merginos planuose – dvyliktos klasės baigimas ir tolimesnių ateities planų apmąstymai.

Na, o jei susidomėjai sezoniniu darbu užsienio šalyse: http://www.eurodesk.lt/darbas-vasarai

„Žinau viską" yra jaunųjų žurnalistų tinklas, sukurtas jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Lietuva" ir ES programos „Veiklus jaunimas" iniciatyva. Eurodesk" pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Programa „Veiklus jaunimas" suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansinę paramą jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt