Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiek laiko galima ištverti be miego arba 6 gyvenimo bendrabuty detalės (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Žiupsnelis baimės, šlakelis nepasitikėjimo, viena šypsena, trys šaukšteliai nežinomybės ir pusė litro laisvės. Štai tokį kokteilį išgėrė buvę abiturientai pasitikdami naujai išaušusį rudenį mokymosi įstaigose. Vieni pasirinko geriausius šalies universitetus, kiti kolegijas, dar kiti aukštąsias mokyklas, tačiau kiekvienas iš jų suprato, jog tai nauja pradžia. Bet už mokslus kur kas įdomiau ir svarbiau studentiškos linksmybės bei vingrybės.

Žiupsnelis baimės, šlakelis nepasitikėjimo, viena šypsena, trys šaukšteliai nežinomybės ir pusė litro laisvės. Štai tokį kokteilį išgėrė buvę abiturientai pasitikdami naujai išaušusį rudenį mokymosi įstaigose. Vieni pasirinko geriausius šalies universitetus, kiti kolegijas, dar kiti aukštąsias mokyklas, tačiau kiekvienas iš jų suprato, jog tai nauja pradžia. Bet už mokslus kur kas įdomiau ir svarbiau studentiškos linksmybės bei vingrybės. Bene svarbiausias ir įsimintiniausias gyvenimas laukia studentų bendrabučiuose. O kas juos atviliojo į šias griūvančias sovietines relikvijas?

1. Kaina Niekam ne paslaptis, jog pragyvenimas bendrabutyje ganėtinai nebrangus net taupančiam studentui. Kartais mokestis būna fiksuotas visus metus, kartais kaina priklauso nuo kiekvieną mėnesį išnaudotų komunalinių paslaugų resursų. Jei paklausite, kaip geriau, pasakysiu, jog įdomesnis yra antrasis variantas. Niekuomet nežinai, kiek tau kainuos bendrabutis ir taip tarsi mokaisi planuoti išlaidas bežengiant į visiškai savarankišką gyvenimą.

2. Vieta Dažniausiai studentų pilys įsikūrusios šalia universiteto ar jo fakultetų. Vieniems pasiseka ir jie gauna galimybę pamiegoti ilgiau, tuo tarpu kiti kiekvieną rytą klausosi šnekų apie kaimynų kivirčus ir Kubilių viešajame transporte.

3. Administracija Namų tėčiai ir mamos. Visuomet smalsūs, svetingi ir šventiški. Vos išgirdę muziką, mielai pasisiūlo prisidėti prie linksmybių, tačiau visada, būdami nekviesti, tas šventes ir sugadina. Labai šaunu, tik, kad jie, skirtingai nuo būrio studentų, kartais miega arba draugiškai ignoruoja šventimus. O, kaip kad dainavo vienas DJ, „kas ne su mumis, tam labanakt"...

4. Draugija Skirtingai nei administracija, kaimynai niekuomet nemiega. Jei tau liūdna, linksma ar pikta, visuomet rasi lygiai taip pat besijaučiančių žmonių kiekviename bendrabučio aukšte, kiekvieną naktį. Žinoma, kol tai padarysi, susirasi glėbį draugų, kurie pravers ateityje. Kas čia žino, gal tas vaikinas grojantis elektrine gitara pirmą nakties vieną dieną bus naujasis Jim‘as Hendrix‘as, o greta gyvenanti panelė, besidžiovinanti plaukus šeštą ryto - naujoji Lietuvos prezidentė? Tad kuo daugiau žmonių pažinsi, tuo labiau nesijausi vienišas ar pamirštas.

5. Maistas Apie studentų maitinimąsi sklando mitai ir legendos. Juk nėra to blogo, ko nesuvalgytų studentas, kuris maisto kvapą užuodžia geriau nei pėdsekys šuo kraują. Gyvendamas bendrabutyje ir turėdamas akiplėšiškumo, gali misti kaimynų sausainiais ir arbata, o turėdamas truputi žavesio, gal net rytais sulaukti kavos į lovą. Tačiau niekuomet neišduodanti yra makaronų ir bulvių dieta, kurios desertu būna po linksmybių likęs vaišingų kaimynų alkoholis.

6. Stilius Kiekvienas jaunas žmogus nori gyventi ir elgtis stilingai. Tik plaukti pasroviui ir egzistuoti nežavi nieko. Todėl netgi bendrabutyje galioja nerašytos išskirtinumo taisyklės. Oi, kiek originalių dalykų ten galima rasti. Tebūnie paganykite akis į juos nuotraukų galerijoje.

P.S Jei kam kilo klausimas, prie ko čia tas miegas, tai tikras studentas nežino, ką tai reiškia. Čia, bendrabutyje, sklindo legendos, jog tai paslaptingas Afrikos gyvūnas ar pabaisa besislepianti naktyje. Deja, tik išrinktiesiems pavyksta jį sutikti. Bet juk dabar geriausi mūsų vakarai!

Nuotr. Augustė Bertašiūtė, Fotografuota Klaipėdos universiteto bendrabutyje (Taikos pr. 30)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt