Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino Pavasaris“: „Šanxai Banzai“ arba „Vilniaus Šanchajus“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Šanxai Banzai“ – tai dokumentis filmas apie Vilniaus rajono Šnipiškių gyventojus. Filme graudžiai-juokingai vaizduojama gyventojų buitis, santykiai bei pramogos.

„Šanxai Banzai“ („Vilniaus Šanchajus“) – 2010 m. sukurtas dokumentinis trumpametražis režisierės Jūratės Samuolytės filmas.  Nugalėjęs 2010 m. Europos šalių kino forumo „Scanorama“ kasmet rengiamoje jaunųjų Lietuvos, Estijos ir Latvijos kino kūrėjų trumpametražių filmų konkursinėje programoje „Svečio balsas“.

Tai dokumentis filmas apie Vilniaus rajono Šnipiškių gyventojus.  Šis rajonas – tartum mažas kaimelis mieste. Jis įsikūręs šalia blizgančių Vilniaus dangoraičių, miesto centre. Jo gyventojai kuria gyvenimus mediniuose namukuose, kuriuose nėra nei kanalizacijos, nei kitų patogumų.

Filme graudžiai-juokingai vaizduojama gyventojų buitis, santykiai bei pramogos. Žmonės nekreipia didelio dėmesio į patogumus. Lauke ant suoliuko išdėliotus virtuvės apyvokos daiktus vadina virtuve, nereikalingus daiktus iš namų išmeta tiesiog į kiemą.

Daugelis filmo kūrėjų rodomų žmonių nevengia stipriųjų gėrimų. Ir beveik visi sutartinai tvirtina, kad nenorėtų palikti Šnipiškių. Čia – jų namai, kad ir kokie jie bebūtų.

Filmo tempas gana greitas, parinkti charizmatiški ir puikiai gyvenimo Šnipiškėse vaizdą perteikiantys pašnekovai. Kūrybinei grupei taip pat puikiai pavyko prieiti prie pašnekovų ir priversti nuoširdžiai bei drąsiai kalbėti prieš filmavimo kameras. Net atrodė, jog Šnipiškių senbuviams patiko filmo kūrybinės grupės dėmesys. Operatoriaus darbas atliktas labai profesionaliai, puikiai pateiktas kontrastas tarp Šnipiškių rajono bei žvilgančių dangoraižių. Režisierei pavyko Šnipiškes parodyti natūraliai, taip, koks yra šis rajonas, pridedant lengvos ironijos. Dokumentika šiame filme buvo paversta įdomiu reginiu net tiems, kurie šio žanro nemėgsta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt