Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdoje startuos „Jazz Voices“ festivalis

Šaltinis: 15min
0
A A

Jau vienuoliktą kartą džiazo muzikos mylėtojus džiugins Klaipėdoje vyksiantis tarptautinis džiazo konkursas, šiemet įgavęs festivalio vardą. Keturias dienas truksianti džiazo šventė žada padovanoti ypatingai turiningą programą.

Jau vienuoliktą kartą džiazo muzikos mylėtojus džiugins Klaipėdoje vyksiantis tarptautinis džiazo konkursas, šiemet įgavęs festivalio vardą. Keturias dienas truksianti džiazo šventė žada padovanoti ypatingai turiningą programą.

Festivalis sukvietė perspektyvius atlikėjus net iš trylikos pasaulio šalių. Nebuvo pamiršti ir tautiečiai: po lapkričio mėnesio vykusios nacionalinės atrankos iš 20 kandidatų buvo atrinktos keturios merginos, kurios bandys apginti Lietuvos garbę „Jazz Voices" festivalyje. Tai Veronika Čičinskaitė, Gina Kazlauskaitė, Laura Budreckytė ir Jekaterina Pranevič.

Anot konkurso pagrindinio organizatoriaus, vertinimo komisijos pirmininko, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Džiazo muzikos katedros docento Stepono Januškos, norinčių dalivauti atikėjų paraiškų buvo gauta kur kas daugiau, tačiau dėl laiko stokos teko pasirinkti tik aštuoniolika geriausių. Kaip pagrindinį festivalio kabliuką S. Januška išskyrė daugiafunkciškumą, mat scenoje pasirodyti gali tiek pradedantys vokalistai, tiek aukšto lygio džiazo specialistai.

Konkurso laureatai bus apdovanoti Rimanto Ulevičiaus paramos ir labdaros fondo įsteigtu 7 tūkstančiai eurų prizu. Be pagrindinio ir didžiausio 2000 eurų atlygio, bus įteikti piniginiai paskatinimai pirmųjų trijų vietų laimėtojams bei geriausios improvizacijos ir laisvosios programos virtuozams. Žiūrovai taip pat galės pareikšti savo nuomonę, publikos simpatijas laimėjusiam atlikėjui atiteks itin muzikalus prizas - gitara.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros skyriaus vedėjo Valdemaro Puodžiūno, tokie festivaliai turi išliekamąją vertę, todėl ateityje žada papildomą finansavimą skirti ne iš bendrų, o iš tikslinių lėšų.

Festivalyje taip pat apsilankys praėjusių metų „Jazz Voices" konkurso Grand Prix laimėtojas iš Lenkijos Wojciech Myrczek su grupe. Jo bei kitų atlikėjų pasirodymus bus galima stebėti Klaipėdos koncertų salėje bei džiazo klube „Kurpiai", kur konkursantams talkins patyrusių džiazmenų grupė: klavišininkas Arnoldas Jankūnas, saksofonininkas Algis Kilis, kontrabosininkas Vytis Nivinskas ir būgnininkas Darius Rudis.

Kasmet festivalio pasiruošimo lygis vis auga, todėl ateityje žadama žiūrovams ir atlikėjams pateikti dar daugiau staigmenų. Festivalio organizatorius Steponas Januška prasitarė, kad planuojama netgi įrašinėti nugalėtojų pasirodymus ir leisti jais džiaugtis internetinėje erdvėje.

Tai tik ateities planai, tad visi, norintys pasigrožėti svaiginančiais džiazo muzikos garsais, yra kviečiami į festivalio atidarymą balandžio 12 dieną 20val Klaipėdos koncertų salėje, kur savo pasirodymu džiugins vokalinis ansamblis „Singaz", o po jo seks klaipėdiečio Kęstučio Sovos suburtas kvartetas „I 4 combo". Konkurso pusfinalis vyks balandžio 13-ąją, penktadienį, o nenorinčių stebėti varžytuves ausis džiugins nuo ketvirtadienio vakaro skambėsiančios džiazo muzikos programos, kur bus galima išgirsti vokalistę Editą Bodrovaitę su grupe „Soft & Easy", naujausią klaipėdiečių „Jazz Vision" programą bei gitaristo Eugenijaus Jonavičiaus suburtos komandos „Džiazo fantazijas". Balandžio 15-osios vakarą konkursą vainikuos finalas ir XI „Jazz Voices" laureatų koncertas „Kurpiuose".

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt