TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Knygų mugėje – diskusijos apie lietuvišką madą (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio popietę knygų mugės lankytojai turėjo progą dalyvauti tarptautinio mados žurnalo „L‘Officiel“ organizuotoje diskusijoje apie lietuvišką madą pasaulio kontekste. Savo mintis ir požiūrį konferencijos metu dėstė Lietuvos mados pasaulio atstovai.

Šeštadienio popietę knygų mugės lankytojai turėjo progą dalyvauti tarptautinio mados žurnalo „L‘OFFICIEL“ organizuotoje diskusijoje apie lietuvišką madą pasaulio kontekste. Savo mintis ir požiūrį konferencijos metu dėstė Lietuvos mados pasaulio atstovai.

Renginyje susirinkę klausytojai sužinojo apie lietuviškos mados padėtį pasaulio kontekste, mados meno ir mados verslo santykį, Lietuvos mados industrijos problemas, ateities perspektyvas. Klausytojai turėjo progą susipažinti su dizainerėmis Agne Kuzmickaite bei Egle Žiemyte, mados fotografu Gediminu Žilinsku, vienu iš „Mados Infekcijos“ organizatorių Mindaugu Morkūnu, Vilniaus Dailės akademijos dėstytoja Docente Renata Malūtiene.

„Svarbu suvokti, kad mada yra kultūros dalis,“ – kalbėjo tarptautinius mados apdovanojimus pelniusi, mokslus Anglijoje baigusi ir šiuo metu Vilniuje doktorantūros studijas tęsianti dizainerė A.Kuzmickaitė. Menininkės teigimu, norint įsilieti į tarptautinę mados rinką yra tikslinga gyventi užsienyje, ten mokytis bei ieškoti perspektyvų. Tiesa, dizainerė neslėpė, jog siekiant aukštumų mados versle būtina turėti nemenkų pažinčių.

Apie mados renginių svarbą Lietuvoje kalbėjo agentūros „Sick Service“, atsakingos už „Mados infekcijos“ organizavimą, vadovas M.Morkūnas. Vyras atskleidė mados renginių Lietuvoje organizavimo subtilybes, garsiai svarstė, ko trūksta Lietuvai norint tapti pripažinta mados pasaulyje, turėti savo madų savaitę.

Pasak mados fotografo G.Žilinsko, mada yra ir socialinis, ir ekonominis reiškinys, o mados fotografija – taikomasis bei komercinis menas. Menininko teigimu, geras fotografas, norėdamas įsilieti į mados verslą, visų pirma turi ne tik gerai komunikuoti, bet ir būti puikiu gamybininku, amatininku.

Karjerą nuo mados fotografijos stilistės pareigų pradėjusi, o šiandien pripažinta dizainere bei ženklo „d‘efect“ bendrasavininke tapusi Eglė Žiemytė teigė, kad Lietuvoje nėra mados verslo struktūros, o išgyventi prekiniams ženklams šalyje neįmanoma dėl finansavimo trūkumo. Pasak dizainerės, tam, kad Lietuva taptų žinoma kaip mados šalis, trūksta valstybės paramos.

Vilniaus Dailės akademijos docentė R.Malūtienė konferencijos metu išreiškė džiaugsmą, kad per 20 Nepriklausomos Lietuvos metų šalyje nuveikta išties daug – jos manymu, tokio klestėjimo lietuviškame mados pasaulyje nebuvo galima nuspėti. Moteris skatino klausytojus imti skirti mados verslą nuo mados meno. Pastarasis, docentės teigimu, šalyje tiesiog klesti, priešingai nei verslas, kuriam trūksta stambių įmonių užnugaryje. Vis dėlto, R.Malūtienė teigėsi matanti išeitį ir mados verslo atstovams – pasak jos, norint skatinti mados produktų prekybą reikia pasitelkti internetą, leidžiantį įsilieti į plačiąją rinką.

Nuotraukos: Manto Černiausko

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Mugė
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt