Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas su „Pasaka“ į Veneciją. Filmas „Knygnešys“ filmuotas fotoaparatu

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Simonos parašyta lietuviško filmo „Knygnešys“ recenzija konkursui su „Pasaka“ į Veneciją.

Dalyvio anketa

1. Simona Dailydaitė

2. Kas, tavo nuomone, yra geras kinas?

Geras filmas ne tik tas, kuris įtraukia tave į filmą, bet tas filmas, kuris sukelia stiprias emocijas. Geras bendras vaizdas + rimta idėja = geras filmas.

3. Apibūdink trims žodžiais Europos kiną. Europos kultūros dalis.

4. Jei būčiau režisierius, būčiau tas, kuris kurtų filmus su užkoduota mintimi, nes geras filmas turi turėti gerą mintį, o ne tik siužetą.

5. Kai liūdžiu, žiūriu į kitus žmones, stebiu aplinką ir bandau analizuoti jų vidinę pusiausvyrą.

Knygnešys / Book smogler 2011

„Knygnešys” – kostiuminė drama, kuri buvo filmuota Valkininkų miškuose bei Rumšiškėse ir Semeliškėse. Filmas atspindi 1869-uosius metus. Šį laikotarpį galime apibūdinti trimis žodžiais – spaudos draudimo metai. Režisierius – Jonas Trukanas (g. 1990). Jo režisuota dokumentika „Arrows in the dark“ buvo įtraukta į tarptautinę programą, kuri yra skirta Londono Olimpinėms žaidynėms ir bus rodoma įvairiuose Anglijos kino festivaliuose. „Knygnešys“ po „Kino pavasario”, kuriame laimėjo žiūroviskiausio fimo titulą, buvo pradėtas nemokamai platinti internete. Linkomanija tapo filmo distributoriumi, kuri rūpinasi filmo platinimu Lietuvoje ir užsienyje. Per pora mėnesių iš torrent svetainių šį filmą parsisiuntė daugiau nei penkiasdešimt  tūkstančių žmonių. „Jau prieš gimstant filmui  buvo numatyta, jog filmas bus skirtas mokyklinio amžiaus vaikams, kad jiems būtų paprasčiau suprasti kas yra knygnešys ir kokia jo svarba Lietuvos istorijoje“, – sakė  „Knygnešys” filmo operatorius Saulius Lukoševičius.

Lietuva imperinės Rusijos sudėtyje. Tačiau už lietuvišką žodį kovoja vis daugiau narsių žmonių. Pagrindiniai herojai Jurgis ir Mažvydas. Jurgis – lengvabūdiškai žiūrintis į gyvenimą, tačiau nepraradęs humoro jausmo vyriškis. Jo silpnybė – sunku pasakyti žodį „ne“ degtinei. Mažvydas – Jurgio priešingybė: negeriantis ir rimtai kovojantis už lietuvišką raštą. Pasak Mažvydo: „Knyga neša žinią, žinią neša meilę tėvynei, o meilė tėvynei neša laisvę“. Du draugai, kurių  panašumas: abu neša tai ko žmonėms reikia: Jurgis degtinę, o Mažvydas knygas. Tiek Jurgis tiek Mažvydas yra žandarų priešas. Jie stengiasi išvengti susitikimo su žandarais, tačiau vieną dieną susitikimo išvengti buvo nebeįmanoma… Jurgis klaupiasi ant kelių…

Šiuolaikiniame pasaulyje pirmenybė teikiama ateičiai, o ne praeičiai, tad net ir svarbūs istoriniai įvykiai pasimiršta savuose rūpesčiuose. Šio filmo kūrybinė grupė siekia, kad kiekvienoje Lietuvos mokykloje atsirastų „Knygnešys“ filmas, kuris būtų naudojamas kaip mokymo priemonė, o tai filmui priduoda dar daugiau patrauklumo.

Kiekvienas turėtų pamatyti šį filmą, ne tik dėl to, kad prisimintų istorinius įvykius ar dėl to, kad „Knygnešys” tiesiog šmaikštus filmas, bet ir dėl to, kad šis filmas buvo filmuojamas su fotoaparatu. Tai padėjo išgauti geresnę filmo kokybę. Geresnė kokybė – smagiau žiūrėti.

 

VIDEO: Pasiruosimas filmui Knygnesys
Komentarai
Temos Venecija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt