Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 10d. 13:41

Konkursas su „Pasaka“ į Veneciją. Paradoksalus grožis filme „Biutiful“

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Reporterė Adelina dalyvauja kino teatro „Pasaka“ ir skaitytojų portalo ikrauk.lt konkurse kelionei į Venecijos kino festivalį laimėti. Kviečiame skaityti Adelinos recenziją!

Dalyvio anketa:

1.Autoriaus vardas, pavardė: Adelina Kiškytė

2. Kas, tavo nuomone, yra geras kinas? Geras kinas priverčia pasijusti filmo aktoriumi, ekrane pamatyti gyvenimą. Nesvarbu kokį – tikrą, praėjusį, ar tokį, apie kurį visuomet svajojai.

3. Apibūdink trimis žodžiais Europos kiną. Geresnis nei Amerikos.

4. Jei būčiau režisierius, būčiau savimi, nes... viena yra būti žiūrovu, o visai kas kita – žmogumi, kuriančiu gyvenimą, kuriančiu tai, kas kitiems sudrebina širdis – nesvarbu, iš juoko, ar iš sielvarto. Būčiau režisierius, kuriantis gyvenimus ir dovanojantis juos kitiems – filmai turi galią keisti gyvenimus ir leisti žiūrovams pajausti visai kitą kasdienybės skonį.

5. Kai liūdžiu, žiūriu... pro langą. Arba filmus, kuriuose veikėjams liūdniau, nei man. Nes jie visada suranda išeitį.

Gailestis, neviltis, išgąstis ir galiausiai lėtai užplūstantis palengvėjimas. Tai jausmai, lydimi ašarų, drebulio ir vis dėlto – beatodairiškai prikaustantys prie kino ekrano. Paradoksalus grožis, gyvenimo netikėtumai bei stiprybė – vertybės, sukuriančios tikrą gyvenimą.

Režisieriaus Alejandro González Iñárritu filmas „Biutiful" neabejotinai yra vertas TIKRO kino filmo vardo. Nors iš pirmo žvilgsnio dramos scenarijus atrodo lengvai nuspėjamas, artimas populiariesiems holivudiniams produktams – vyras sužino, kad serga nepagydoma liga ir nutaria keisti savo gyvenimą – bet tai, tik švelnus aprašas kino brošiūrėlėje, neatskleidžiantis nė pusės to, ką per 148 minutes žiūrovui papasakoja režisierius.

Trumpai tariant – Uksbalis (aktorius Javier Bardem) – vyras, besiverčiantis ne tik iš savo neįprasto ir prieštaringai vertinamo sugebėjimo susikalbėti su mirusiaisis ir padėti jiems iškeliauti Anapus, bet taip pat prisidedantis ir prie „nešvaraus" verslo. Sužinojęs, kad miršta, Uksbalis suvokia, kad jis turi ištaisyti kai kurias savo gyvenimo klaidas. Švelniai tariant vyro situaciją galima apibūdinti kaip kiekvienam artimą „norėjau kaip geriau, išėjo kaip visada", bet tai – vis dėlto tik minkšti žodžiai, siaurai apibendrinantys siaubingą tragediją, kuri dar labiau sujaukia dviejų vaikų tėvo gyvenimą...

Pagirtinas operatoriaus darbas, neįprastas režisūrinis sprendimas, aktorių sugebėjimai, giliausius jausmus sukeliantis garso takelis ir, žinoma, neeilinė, graudi ir užgniaužainti kvapą istorija, be abejonės paliečianti įvairiausių žiūrovų širdis – „Biutiful" – filmas, priverčiantis suabejoti gyvenimo teisingumu, bet taip pat pažadinantis norą gyventi toliau, nors, galbūt, mirtis – tai tik tarpinė stotelė, kurios nereikia bijoti.

Konkursas su „Pasaka“ į Veneciją – tai galimybė tau vykti į Venecijos kino festivalį. Viskas, ką reikia padaryti – iki gegužės 20 dienos pažiūrėti pasirinktą filmą „Pasakos“ kino teatre, parašyti filmo recenziją ir įkelti ją į www.ikrauk.lt. Išsamiau apie konkursą skaitykite čia.

VIDEO: 'Biutiful' - The Trailer
Temos: 1 Venecija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt