Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas: su „Pasaka“ į Veneciją! „Ponas Niekas“ – įspūdinga kelionė po prisiminimų pasaulį

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Reporterė Živilė dalyvauja kino teatro „Pasaka“ ir skaitytojų portalo ikrauk.lt konkurse kelionei į Venecijos kino festivalį laimėti. Kviečiame skaityti Živilės recenziją!

Dalyvio anketa:

1. Tavo vardas, pavardė: Živilė Savickaitė

2. Kas, tavo nuomone, yra geras kinas? Geras kinas yra tas, kuris ilgam pasilieka tavo širdyje ir galvoje.

3. Apibūdink trimis žodžiais Europos kiną. Mano numeris vienas.

4. Jei būčiau režisierius, būčiau truputėlį pamišęs, nes geram kinui reikia įžvelgti ir suprasti „šiek tiek daugiau“.

5. Kai liūdžiu, žiūriu… senąją animaciją, kuri yra nepakeičiamas gerų emocijų šaltinis.

Įsivaizduokite 2092-uosius, žmonija yra taip pažengusi, jog kelionės į Marsą yra tapusios įprastomis, dėl išvystytų technologijų pasaulyje nebėra ligų, žmonės nesensta ir nemiršta... Būtent į tokią ateitį nukelia režisieriaus Jacko Van Dormael pasakojama istorija. Šiame, rodos, idealiame pasaulyje yra likęs paskutinis mirtingas žmogus, kuris skaičiuoja paskutines savo gyvenimo dienas, Nemo Niekas – pagrindinis filmo herojus (aktorius Jared Leto).

Šis žmogus yra tarsi po padidinamuoju stiklu – naujojo pasaulio gyventojai atidžiai stebi senuko paskutines dienas ir stengiasi išsiaiškiti visas jo praeities smulkmenas iš jiems nepažįstamo praeities pasaulio. Taip prasideda įspūdingas pasivaiksčiojimais Nemo prisiminimais. Žiūrovas nukeliamas į Nemo vaikystę, paauglystę ir jaunystę, tačiau merdėjančio senuko istorija taip supainiota, kad kiekvieno jo gyvenimo etapui pateikiamos kelios alternatyvos. Filmas leidžia pamatyti, kaip Nemo gyvenimas susiklosto po tėvų skyrybų jam pasirinkus gyvenimą su tėčiu ar gyvenimą su mama, draugystę su viena ar kita mergina... „Turi pasirinkti teisingai. Kol nesirenki, viskas išlieka įmanoma,“- sako Nemo, darydamas pačius įvairiausius sprendimus, kurių kiekvienas nulemia kitokią jo gyvenimo kryptį, kurių filme yra tiek daug, jog sunku atskirti, kuri iš istorijų yra tikroji. O galbūt visos jos tik išgalvotos?

Meistriškas režisieriaus ir aktorių darbas priverčia žiūrovą patikėti viena istorija, o paskui nukelia į kitą, kuri pasirodo nė kiek nemažiau įtikinama. Režisierius leidžia kartu su pagrindiniu filmo herojumi išgyventi pasirinkimo sudėtingumą, pajusti jo nulemtą skausmą ir džiugesį. Nemo išgyvenimai – meilė, ištikimybė, atsidavimas - pasakojami jo prisiminimuose, sužavi ir primena, kad ir koks pasaulis bebūtų, jis yra gražus. Būtent visų istorijų tikrumas ir puikiai parinktas garso takelis priverčia žiūrovą ne kartą pergalvoti ir savus sprendimus, leisdamas pajusti kiekvieno pasirinkimo prasmę ir pamatyti, kaip kiekvienas, net ir mažiausias sprendimas ar pasakytas žodis, pakeičia gyvenimą.

Filmas supainioja, priverčia pasimesti, palieka daugybę klausimų ir kartu padeda surasti atsakymus, nes „Kiekvienas iš šių gyvenimų yra tas tikrasis! Kiekvienas kelias yra teisingas kelias. Viskas galėjo būti visiškai kitaip ir būtų buvę lygiai taip pat prasminga.“

Konkursas su „Pasaka“ į Veneciją – tai galimybė tau vykti į Venecijos kino festivalį. Viskas, ką reikia padaryti – iki gegužės 20 dienos pažiūrėti pasirinktą filmą „Pasakos“ kino teatre, parašyti filmo recenziją ir įkelti ją į www.ikrauk.lt. Išsamiau apie konkursą skaitykite čia.

VIDEO: Mr. Nobody (2009): Time & Choice
Komentarai
Temos Venecija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt