TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkursas su „Pasaka“ į Veneciją. „Ponas Niekas“ – žvilgsnis giliau

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Jūsų dėmesiui – Viktorijos filmo „Ponas Niekas“ recenzija.

    1. Autoriaus vardas, pavardė: Viktorija Bulyginaitė   2. Kas, tavo nuomone, yra geras kinas? Puikus kinas gali linksminti, liūdinti, mokyti, įkvėpti, išplėsti mąstymą, iššaukti emocijas – tiesiog būti pramoga. Bet tik tikrai geras kinas gali pakeisti žmogaus požiūrį ir mąstymą, amžiams.   3. Apibūdink trimis žodžiais Europos kiną. Įdomus, kokybiškas, neįvertintas.   4. Jei būčiau režisierius, būčiau kitoks, nes žiūrovui nepateikčiau visų atsakymų, palikčiau jį speliojantį.   5. Kai liūdžiu, žiūriu… tokį kiną, kuris perteikiai panašias tuo metu išgyvenamas emocijas.  

Ponas Niekas/Mr.Nobody 

Ponas Niekas, fantastinė drama, kuri žiūrovą nukelia į ateitį, tiksliau į 2092 metus. Čia žmonės jau atrado būdą tapti nemirtingais ir nukeliauti į Marsą, tuo tarpu 118 metų senukas, Ponas Niekas (Nemo Nobody) yra paskutinis mirtingasis žemėje. Gyventojai čia jau laukia paskutiniųjų senuko Nemo gyvenimo valandų, tačiau vienas jaunas žurnalistas nusprendžia pabandyti išsiaiškinti tikrąją Pono Nieko gyvenimo istoriją. Čia jis ir susiduria su problema, senuko atmintis sumaišiusi tarsi pabirę popieriaus lapai. Jo pasakojimai nerišlūs, šokinėjantys tarp vaikystės, paauglystės ir suaugusio Nemo prisiminimų. Dažnai jis pavadinamas - Ponu C-R-A-F-T. (Can't Remember A Fu_king Thing.) Visgi pagrindinės Pono Nieko gyvenimo istorijos susijusios su trimis moterimis: Jeanne, Anna ir Elise. 

Direktorius Jaco Van Dormuel filmuojant šią kino juostą panaudojo daugelį įvairių spalvų elementų, perteikiant labai skirtingas Nemo gyvenimo istorijas ir jausmus. Pono Nieko vaikystė turi daug ryškių spalvų, ypač geltonos, raudonos ir mėlynos. Pasakojimo linija filmuojama su Jeanne siejama su geltona spalva, tai prasideda nuo vaikystėje Jeannes vilkėtos geltonos suknelės. Kai kurios scenos filmuojamos tarsi pro rūką. Nemo, žvelgia į šį gyvenimą, su ne per didele koncentracija, taip lyg mintimis jis būtų kitur. 

Gyvenimas su Anna siejamas raudona spalva. Nuo jos raudonos vilkėtos suknelės iki raudonų kambario atspalvių, kuriuose ji būna su Nemo. Ši spalva taip pat yra puikius simbolis perteikant judviejų aistringą meilę vienas kitam.  

Ir paskutinioji Nemo moteris – Elise. Visa šios istorijos linija siejama su mėlyna spalva, nuo Elise vilkėtos mėlynos suknelės vaikystėje iki mėlyno kambario sienų jos ir Nemo namuose. Mėlyna spalva taip pat simbolizuoja ilgaamžį besitęsiantį liūdesį ir apatiją jų bendrame gyvenime. Tačiau, kai lemiami pasirinkimai gyvenime bus padaryti ir kiekvienas iš skirtingų gyvenimų ims tolti vienas nuo kito, spalvos juose taip pat bluks. 

Kino juostoje puikiai atsiskleidžia Jared Leto vaidyba, kuris ir vaidina pagrindinį personažą – Nemo Nobody. Prieš virstant 118-metų senuku J.Leto tekdavo 6 valandas praleisti grimo kėdėje, o tam kad balsas būtų užkimęs – dieną prieš filmavimą aktorius ilgai ir garsiai dainuodavo ar šūkaudavo. Tai nėra pirmasis filmas kuriam aktorius ruošdamasis imasi drąstiškų pasikeitimų (Requiem For A Dream, Chapter 27). Be aktoriaus karjėros Jared Leto taip pat yra roko grupės „30 Seconds To Mars“ vokalistas, dainų autorius, grupės video klipų kūrėjas. 

Mr.Nobody nėra vienas iš tų kino filmų kurių metu galima išeiti pasidaryti arbatos, filmas prikausto žiūrovą nuo pat pradžių, pateikdamas puikią direktoriaus Jaco Van Dormuel viziją, aktorių vaidybą ir nuostabų garso takelį. Mr.Nobody nepaliks žiūrovo abejingo, kiekvienas pamatęs šį filmą paliks kino salę su begale klausimų, kiti galbūt norės dar kartą peržiūrėti filmą, treti ieškos atsakymų savo asmeniniame gyvenime.

Iš tikrųjų šiame kine nereikia ieškoti atsakymo, kuri iš pasakojamų Pono Nieko gyvenimo istorijų yra tikra, šis filmas vienas iš tų, kurie priverčia žiūrovą susimąstyti. Viena iš aiškiausių kine iškylančių abejonių – tai žmogaus pasirinkimų galimybė gyvenime ir padaryto pasirinkimo pasekmė. Tačiau ištikrųjų, kaip Ponas Niekas kartoja kine, tol kol mes nepasirinkame, bet koks gyvenimo scenarijus yra įmanomas. Kiekvienas iš gyvenimų yra tikras! Kiekvienas kelias yra teisingas kelias“.

VIDEO: Mr. Nobody Trailer [HD English with No Subtitles]
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Venecija
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt