Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kražių festivalis vėl dovanos neužmirštamas akimirkas

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešpaskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 19 - 21 d., Kražiuose vėl suskambės Kražių festivalio muzika, skelbdama apie jau šeštojo festivalio kulminaciją.

Priešpaskutinį vasaros savaitgalį, rugpjūčio 19 - 21 d., Kražiuose vėl suskambės Kražių festivalio muzika, skelbdama apie jau šeštojo festivalio kulminaciją. Sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo ir pelnęs nemažai simpatijų festivalis natūraliai įsiliejo į Kražių ir viso Kelmės rajono kultūrinių renginių mozaiką.

Nepaisant festivalių gausos, Kražių festivalis tebėra patrauklus tiek nuolatiniams žiūrovams, tiek ir jo svečiams. Kražiuose puoselėjama festivalio dvasia - senosios ir moderniosios kultūros dermė, platus muzikos stilių ir žanrų spektras, tapo tarsi vizitine Kražių festivalio kortele, tad ir šiais metais programa ras atgarsį įvairaus skonio klausytojų širdyse.

„Esminis šio festivalio išskirtinumas - noras kurti jaukią, draugišką ir nekomercinę aplinką ne tik dalyvių, bet ir muzikos mylėtojų atžvilgiu. Kiekvienais metais vis gausesnis dalyvių ir žiūrovų skaičius byloja, kad festivalis pasiekė savo - tapo gyvu reiškiniu, kurio metu žmonės tampa ne tik festivalio klausytojais, bet ir jo natūralia dalimi", - teigia Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centro direktorė Lina Mikalajūnaitė. Pasak direktorės, festivalio sėkmė byloja ne tik apie Kražių kultūrinio gyvenimo, bet ir apie viso Kražių miestelio, kaip reikšmingo Lietuvos dvasinio ir kultūrinio centro, atgimimą.

Šį savaitgalį Kražiuose sklandysiantys klasikinės ir populiariosios muzikos garsai rugpjūčio 19 d., penktadienį, pakvies į tapytojo Vinco Norkaus darbų parodą, geros nuotaikos užtaisą dovanos choras „Saunds in G", o švelnus ir aksominis Whitney Houston balsas palies ne vieno širdį. Gerai pažįstamo balso savininkės kūryba atsiskleis kuo gražiausiomis melodijomis, kurias atliks talentinga atlikėja Girmantė Vaitkutė.

Šeštadienį knygos mylėtojai bus pakviesti į Viliaus Purono sukurtos „Geležinės knygos" ir Roberto Keturakio knygos „Jotvingiai" pristatymą. Popieriniai knygos lapai virtę geležiniais, bylojantys Jotvingių Kryžiaus Riterių Ordino istoriją, ant specialaus geležinio baldo bus saugomi Ordinui skirtoje būstinėje Kražiuose.

Šeštadienio pavakarę bažnyčios skliautuose sklandys įspūdingos barokinės melodijos, kurias atliks Aušra Liutkutė (sopranas), Birutė Asevičiūtė (fortepijonas). Per visą miestelį nuvilnijusis eisena, visus festivalio svečius pakvies į Kolegijos aikštę, kur pabėgti nuo kasdienybės ir pažinti daugiaspalvės kultūros žavesį pakvies įspūdingi Henry Purcell operos „Didonė ir Enėjas" garsai. Karališka barokinė opera nukels klausytojus į mitinius laikus, kai Kartaginos karalienės Didonės ir Trojos karo didvyrio Enėjo meilės liepsna buvo negailestingai užpūsta magiškų piktųjų dvasių intrigų. Šią dramą užbaigia vienas gražiausių ne tik H. Purcell, bet ir baroko muzikos perlų - Didonės rauda.

Kūrinį atliks jauni atlikėjai: Nora Petročenko (Didonė), Dovilė Kazonaitė (Belinda, vyriausioji ragana), Konstantinas Anikin (Enėjas) ir kt. Muzikinį dvaro, piktųjų veikėjų bei linksmųjų jūreivių įvaizdį kurs daugiau nei 20 metų gyvuojantis „Aidijos" choras. Instrumentines partijas grieš Kauno styginių kvartetas, Daiva Stulgytė (klavesinas), Ieva Baublytė (išilginė fleita) ir Ugnius Dičiūnas (obojus). Dirigentas - „Aidijos" vadovas R. Gražinis.

Iškart po operos žiūrovai bus pakviesti į Vilijos Matačiūnaitės ir Vaido Baumilos koncertą, kurį užbaigs ugnies ir lazerių šou žvaigždėtame vasaros danguje. Žiūrovus taip pat džiugins Vudžio ir 69 koncertai.

Visas tris dienas Kražiuose šurmuliuos tautodailės meno dirbinių ir amatų mugė, į orą kels Oro balionas, bus galima pajodinėti Žemaitukais, vaikus pakvies gausybė atrakcionų ir daug kitų pramogų.

KRAŽIŲ FESTIVALIO RENGINIAI RUGPJŪČIO MĖNESĮ:

Rugpjūčio 19 d. 19.00 val. Kražių kolegijos galerija. Vilniaus dailininko Vinco Norkaus tapybos darbų parodos atidarymas. 20.00 val. Kražių kolegijos aikštė. Choro „Sounds in G" koncertas. 21.00 val. Kražių kolegijos aikštė. „Tribute to Whitney Houston". Whitney Houston kūrybą atliks atlikėja Girmantė Vaitkutė. Klavišininkas Marius Leskauskas, gitaristas Juozas Martinkėnas, bosistas Paulius Adomėnas ir būgnininkas Vytis Vainilaitis. 22.00 val. Vudžio koncertas.

Rugpjūčio 20 d. Kražių festivalio uždarymas. 15.00 val. Kražių kolegija. Roberto Keturakio knygos „Jotvingiai" sutiktuvės ir V. Purono „Geležinė riterių knyga" pristatymas. 19.00 val. Kražių bažnyčia. Koncertas „Barokas dabar". 20.00 val. Šventinė eisena (Kražių bažnyčia-kolegijos aikštė). 21.00 val. Kražių kolegijos aikštė. Karališka barokinė Henry Purcell opera „Didonė ir Enėjas" (koncertinis atlikimas). Atlikėjai: Nora Petročenko, Dovilė Kazonaitė, Konstantinas Anikinas ir kt. Instrumentines partijas atliks Kauno styginių kvartetas (Karolina Beinarytė, Dalia Terminaitė, Eglė Karžinauskaitė ir Saulius Bartulis), Daiva Stulgytė (klavesinas), Ieva Baublytė (išilginė fleita) ir Ugnius Dičiūnas (obojus). Dalyvauja choras „Aidija", dirigentas R. Gražinis. 22.30 val. Vaido Baumilos ir Vilijos Matačiūnaitės koncertas. 24.00 val. Šventinis fejerverkas. Rugpjūčio 21 d. 15.00 val. Kražių kolegijos aikštė. Grupės „69 danguje" koncertas.

Rugpjūčio 19 - 21 dienomis Kražių kolegijos aikštėje veiks tautodailės, meno dirbinių ir amatų mugė, atrakcionų parkas, į dangų kels Oro balionas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt