Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 16d. 11:48

Kražiuose - didieji šv. Roko atlaidai

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Kražiuose rugpjūčio 19-21 d. vyks kasmetiniai šv. Roko atlaidai, jau kelis šimtmečius sutraukiantys ne tik po visą pasaulį pasklidusius kražiečius, bet ir itin daug tikinčiųjų iš visos Lietuvos.

Kražiuose rugpjūčio 19-21 d. vyks kasmetiniai šv. Roko atlaidai, jau kelis šimtmečius sutraukiantys ne tik po visą pasaulį pasklidusius kražiečius, bet ir itin daug tikinčiųjų iš visos Lietuvos.

Šiais metais piligrimai turės progos pasidžiaugti itin matomai atgimstančiu Kražių paveldu. LR Kultūros paveldo departamento bei parapijos rūpesčiu toliau yra restauruojama ir Žemaitijos krikšto 600 metų jubiliejui rengiama švč. Nekaltojo Prasidėjimo Mergelės Marijos bažnyčia. Lygiagrečiai su atlaidais vykstantis Kražių festivalis primena apie čia šimtmečiais klestėjusią barokinę kultūrą.

Šv. Roko, stebuklingojo ligonių globėjo, atlaidai - seniausia ir giliausias tradicijas turinti Kražių parapijos šventė, liudijanti iškiliausias Žemaitijos dvasines tradicijas. Šv. Rokas yra vienas iš garsiausių šventųjų Lietuvoje ir Bažnyčios yra pagerbiamas kaip visų ligonių globėjas. Šventojo gyvenimo istorija byloja, kad, išdalijęs savo turtą, jis pasišventė ligonių ir mirštančiųjų žmonių tarnystei. Per amžius iš lūpų į lūpas sklido pasakojimai , kaip šv. Roko užtarimas nutolino nelaimes ir išgydo net visai beviltiškus ligonius.

Penktadienį rugpjūčio 19 d. 18 val. šv. Mišiomis atlaidus pradės Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis. Jų metu vyskupas suteiks Sutvirtinimo sakramentą.

Šeštadienį rugpjūčio 20 d.: 9.00 - šv. Mišios šv. Roko koplyčioje 12.30 - Suma. Dalyvauja Jotvingių Kryžiaus Riteriai. 18.00 - šv. Mišios šv. Roko koplyčioje

Sekmadienį rugpjūčio 21 d.: 9.00 - šv. Mišios šv. Roko koplyčioje 10.30 - votyva. Po šv Mišių - Švč. Sakramento adoracija 12.30 - iškilmingos šv. Mišios - Suma ir procesija

Šeštadienį rugpjūčio 20 d. 19 val. piligrimus pradžiugins koncertas „Barokas dabar".

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt