Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurti kaligrafijas korėjietį įkvėpė ir lietuviškos Vėlinės

Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno įvairių tautų kultūrų centre balandžio 10 dieną bus atidaryta vieno žymiausių Pietų Korėjos kaligrafijos kūrėjų, zen meistro Pang Dziang Sol Cong Kun Sunimo paroda. Sužavė...

Kauno įvairių tautų kultūrų centre balandžio 10 dieną bus atidaryta vieno žymiausių Pietų Korėjos kaligrafijos kūrėjų, zen meistro Pang Dziang Sol Cong Kun Sunimo paroda.

Sužavėjo pagarba mirusiesiems

Parodą į Lietuvą atvežė zen meistro mokinys, vienuolis, jau trylika metų Pietų Korėjoje gyvenantis Kęstutis Marčiulynas (Bo Haeng Sunimas). 2006 metais jis organizavo mokytojo kelionę po Europą, jos metu buvo aplankyta ir Lietuva.

Netoli Seulo įsikūrusioje šventykloje K.Marčiulynas kartu su Sol Cong Kun Sunimu ir kitais vienuoliais ilgus mėnesius leidžia medituodami. Atokvėpio valandėlėmis meistras kuria kaligrafijas, o Kęstutis jam talkina: paruošia teptukus, popierių, džiovina lakštus.

Keletą savo darbų meistras padovanojo lietuviui. Vėliau prasidėjo kaligrafijų kūrimas specialiai Lietuvai - šaliai, kuri giliai įstrigo Sol Cong Kun Sunimo atmintyje.  “Meistras Lietuvoje lankėsi per Vėlines, ir žvakių jūra, simbolizojanti pagarbą mirusiesiems, jam paliko didžiulį įspūdį’ – pasakojo K.Marčiulynas.


Aplinkui audra, viduje ramybė

Vienuolis teigia, kad kaligrafijos padeda suprasti meditaciją, suteikia dvasinių jėgų, gerina įžvalgą. Sakoma, kad kaligrafijos kūrinys žiūrimas akimis, regimas širdimi, o suvokiamas reiškiantis gyvybinei qi energijai. Kuo stipresnis ir švaresnis kaligrafijos genijus, tuo paveikesnė energija, kurią skleidžia jo raštas.

K.Marčiulynas prisiminė, kai kartą Sol Cong Kun Sunimui tapant kilo didžiulė audra. Dangus maišėsi su žeme – vien žaibai ir griaustinis! Vanduo pralaužė užtvanką, o šalia vienuolyno kliokė nuošliauža. Vienuoliai ėmė panikuoti, tačiau mokytojas nesiliovė tapyti. „Tik baigęs paskutinius potėpius, meistras davė vienuoliams nurodymą eiti apžiūrėti audros padarinių. Iš tiesų, nieko blogo nebuvo atsitikę, o kaligrafijos pavyko nuostabiai!”, - prisiminė K.Marčiulynas.

Kaligrafija yra senas tradicijas turintis vaizduojamojo meno žanras, Korėjoje priskiriamas Tautos Brangenybėms. Kartais ji dar vadinama bedaikte tapyba arba begarse muzika. Rytuose ji laikoma žmogaus erudicijos ir dvasinio turtingumo veidrodžiu, todėl priskiriama prestižiniams menams.
 

Daugiau nei žodis ir vaizdas

Tapytoja, kaligrafijos studijos “Tušo keliu” įkūrėja Dalia Dokšaitė tikina, kad hieroglifais užrašytu tekstu pasakoma kur kas daugiau, negu galima išreikšti žodžiais. Todėl tokia kalba visada turi nebylumo matmenį.

Kaligrafijos meistro įrankiai: teptukas, kieto tušo plytelė, akmuo, tušui trinti ir plonas rankų darbo popierius. Iš visų meno rūšių kaligrafija pati lakoniškiausia. Jos arsenale tik juodi taškai ir linijos. 

D.Dokšaitė pastebi, kad kaligrafijos  paprastumas padarė ją prieinamą daugeliui. Tačiau tas paprastumas ir prieinamumas labai apgaulingi. “Į šį kelią stoti nesudėtinga, bet labai sunku nueiti juo iki galo. Visa ko pradžia – paprasta linija. Tai ne tik pirmas kaligrafijos meno kalbos žingsnis, bet ir jos paskutinis žodis. Paprasta, lengva, konkreti, maža ir menka ji tampa beribio Absoliuto šaltiniu ir buvimo vieta”, - teigia tapytoja.

Kaligrafijos meną stipriai paveikė budizmas. Čia kaligrafija – meditavimo būdas ir pažinimo kelias.

Kaligrafijos paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. Sol Cong Kun Sunimas mokėsi iš savo mokytojo, zen meistro Won Dam Sunimo, kurio darbai Korėjoje vertinami labiausiai. Abu autoriai geriausiose pasaulio galerijose yra geidžiami svečiai.

***
Kas?  Pietų Korėjos meistro Sol Cong Kun Sunimo kaligrafijų parodos atidarymas.

Kur?  Kauno įvairių kultūrų centre (Šv.Gertrūdos g. 58).

Kada? Balandžio 10 d., 18 val.

Pastaba: paroda nemokama.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kaligrafija
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt