Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 9d. 16:31

Laikrodžių muziejuje atidaroma ekspozicija „Laikrodininko dirbtuvė“

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Laikrodžių muziejuje (Lietuvos dailės muziejaus padalinys) gruodžio 16 d. 16.00 atidaroma nauja ekspozicija „Laikrodininko dirbtuvė". Ekspozicija supažindins lankytojus su XVI - XIX a. laikrodžių gamybos, remonto bei apdailos senoviniais įrankiais.

Laikrodžių muziejuje (Lietuvos dailės muziejaus padalinys), Liepų g. 12,  Klaipėdoje, gruodžio 16 d. 16.00 atidaroma nauja ekspozicija „Laikrodininko dirbtuvė". Ekspozicija supažindins lankytojus su XVI - XIX a. laikrodžių gamybos, remonto bei apdailos senoviniais įrankiais.

XIII-XIV a. sandūroje pirmuosius mechaninius laikrodžius gamino šaltkalvių, katilių bei kalvių cechuose. Laikrodžių detalės buvo liejamos, kalamos, kniedijamos, todėl ir laikrodžių gamybos įrankiai pradžioje buvo paprasti, universalūs, naudoti įvairių specialybių amatininkų. Tobulinant laikrodžių mechanizmus palaipsniui susiformavo atskiras laikrodininkų amatas. XVI a. atsirado pirmieji laikrodininkų cechai, kur atskiroms laikrodžių dalims pagaminti formavosi tik tam darbui reikalingi įrankiai, instrumentai, prietaisai bei įrenginiai. Ypač preciziniai specialūs įrankiai tapo XVII a. pradėjus gaminti tikslius švytuoklinius ir mažus balansinius nešiojamus laikrodžius. Šių laikrodžių detalių gamybai buvo sukurti įrankiai ir prietaisai, kurių tikslumas buvo skaičiuojamas net mikronų dalimis.

Naujoje Laikrodžių muziejaus ekspozicijoje „Laikrodininko dirbtuvė" bus eksponuojama apie 150 vnt. įvairių laikrodžių gamybos bei remonto įrankių. O visus įrankius apžiūrėti kvies ekspozicijos centre įsikūręs renesanso epochos amatininkas (manekenas), kuris žvakių šviesoje susikaupęs remontuoja senovinį laikrodį.

Laikrodžių muziejus laukia ne tik suaugusiųjų, bet ir mažųjų lankytojų. Laikrodininko dirbtuvę apžiūrėti ir su įvairiais laikrodžiais susipažinti kviečia ir vaikiškų knygelių autorius Vytautas Kandrotas. Juk būtent šiame muziejuje, laikrodžių apsuptyje gimė idėja parašyti pasakų knygą vaikams apie laikrodžių gyvenimą „Laikrodžių istorijos". Pats autorius pristatys knygą mažiesiems tyrinėtojams ir papasakos kokie skirtingi kartais būna laikrodžiai, kaip matuojamas laikas pasaulyje. Na, o šmaikščios kngelės viduje gyvenančios pasakos išmokys vaikus pažinti aplinką, teisingai elgtis su buityje reikalingais daiktais - akiniais, žirklėmis ar skėčiu. Išgalvotoses ir tikrose istorijose vaikai atras įdomiausius laikrodininkystės istorijos fragmentus, mįsles, patarles ir priežodžius apie laiką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt