Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 9d. 07:58

Lietuvoje koncertuos jaunieji Rusijos virtuozai

"Jaunieji Rusijos virtuozai"
"Jaunieji Rusijos virtuozai"

Lapkričio mėnesį muzikos mylėtojai kviečiami pasinerti į užburiantį muzikos pasaulį kartu su jaunaisiais muzikos virtuozais iš Rusijos. Koncertuose pasirodys vieni ryškiausių...

Lapkričio mėnesį muzikos mylėtojai kviečiami pasinerti į užburiantį muzikos pasaulį kartu su jaunaisiais muzikos virtuozais iš Rusijos. Koncertuose pasirodys vieni ryškiausių Rusijos jaunosios kartos atlikėjų – MARINA YAKHLAKOVA (fortepijonas), ALEKSANDER RAMM ( violončelė), VITALY VATULYA (saksofonas). Šis muzikų tandemas yra atstovaujamas vienos solidžiausių Sankt Peterburgo organizacijų, kuri rūpinasi talentingiausiais šalies jaunaisiais atlikėjais. Jie išugdė tokio lygio žvaigždes, kaip E. Kissinas, N. Luganskis, A. Baranovas, M. Kultyševas bei daugelis kitų atlikėjų, kurie garsina šalies vardą visame pasaulyje.

Šie atlikėjai yra pelnę eilę garbingų apdovanojimų ir koncertuoja garsiose pasaulio salėse kaip solistai bei kamerinės muzikos atlikėjai. Koncertuose Lietuvoje skambės P. Čaikovskio, F. Liszto, A. Skriabino ir S.Rachmaninovo kūriniai.


ALEKSANDRAS RAMMAS (violončelė)

Aleksandras yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas: 2006 metais pelnė Maskvos romantinės muzikos festivalio Didįjį prizą, 2003 metais Maskvos jaunųjų violončelininkų konkurse, 2005 metais tarptautiniame konkurse Kembridže (JAV) ir 2010 metais Rusijos muzikiniame konkurse – pirmąsias premijas, taip pat buvo apdovanotas tarptautiniuose konkursuose Pietų Afrikos Respublikoje, Kinijoje ir Kroatijoje.

Atlikėjas nuo devynerių metų koncertuoja kaip solistas ir su orkestrais. Per kelerius pastaruosius metus jis dalyvavo meistriškumo kursuose, kuriuos vedė žinomi profesoriai: F. Miuleris, R. Latcko, M. Kligelis ir U. Vizelis, S. Rolduginas.

Atlikėjas gimė 1988 metais Vladivostoke. Mokėsi R. Gliero muzikos mokykloje Kaliningrade, vėliau įstojo į Maskvos F. Šopeno vardo valstybinę muzikos atlikimo aukštesniąją mokyklą, kur jo mokytoja buvo violončelininkė Marija Žuravliova. Šiuo metu studijuoja Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje, prof. Natalijos Šachovskajos klasėje.

VITALIJUS VATULIA (saksofonas)

Nuo 2000-ųjų metų saksofonininkas dalyvavo daugybėje tarptautinių festivalių ir konkursų, iš kurių parsivežė ne vieną garbingą apdovanojimą: Kijeve vykusiame tarptautiniame konkurse „XXI amžiaus menas“ pelnė Didįjį prizą, konkursuose Rusijoje ir Ukrainoje keturis kartus buvo apdovanotas pirmosiomis premijomis, įvairiose šalyse pelnė daug kitų prizų.

Vitalijus aktyviai koncertuoja, jis yra grojęs su geriausiais Rusijos simfoniniais orkestrais: Maskvos valstybiniu akademiniu simfoniniu orkestru, Samaros ir Toljačio filharmonijų simfoniniais orkestrais, Pavlo Slobodkino centro kameriniu orkestru. Atlikėjo repertuare – įvairiausių žanrų ir stiliaus džiazo kompozicijos, nuo klasikinio iki eksperimentinio džiazo.

Nuo 2005 metų Vitalijus yra nuolatinis Rusijos Gnesinų muzikos akademijos saksofonininkų kvarteto narys, su šiuo kolektyvu koncertuoja Rusijoje ir užsienio šalyse. Koncertinę veiklą Vitalijus sėkmingai derina su pedagoginiu darbu: jo mokiniai ne kartą tapo tarptautinių konkursų laureatais.

Pirmąją savo kompaktinę plokštelę atlikėjas įrašė 2007 metais. Nuo 2010 metų jis yra nuolatinis Sankt Peterburge organizuojamų populiarių koncertinių programų „Muzikinė Rusijos rinktinė“, „Talentų upė“ ir „Išrinktieji“ dalyvis.

Gimęs 1987 metais Maskvoje, muzikinę karjerą Vitalijus pradėjo vaikų muzikos mokykloje Simferopolyje, o vėliau su pagyrimu baigė Maskvos Valstybinio A. Šnitkės muzikos instituto muzikos koledžą (specialybės dėstytojas – Jurijus Voroncovas) ir Rusijos Gnesinų muzikos akademiją (Margaritos Šapošnikovos klasė). Šiuo metu Vitalijus yra šios akademijos aspirantas.

MARINA JACHLAKOVA (fortepijonas)

Nuo 2008 metų Marina yra V. Spivakovo fondo stipendininkė. Ji reguliariai kviečiama dalyvauti Sankt Peterburgo „Muzikos namų“ programose, kuriose pasirodo kylančios Rusijos muzikos žvaigždės. 2011 metais Tarptautiniame F. Liszto konkurse Vokietijoje Marina iškovojo pirmąją vietą ir buvo apdovanota specialiuoju prizu. Be to, ji yra laimėjusi apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose Izraelyje, o 2010 metais tapo Maskvos jaunųjų muzikantų romantinės muzikos festivalio diplomante kategorijoje „Solinis koncertinis atlikimas“.

1991 metais Maskvoje gimusi atlikėja fortepijonu skambinti pradėjo penkerių, o 2009 metais baigė Maskvos specialiąją vidurinę Gnesinų muzikos mokyklą. Šiuo metu pianistė studijuoja Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje, jos specialybės dėstytojas yra Aleksandras Strukovas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt