TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos įžymybės kvietė atnaujinti senus dviračius ir padėti vaikams

Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandiena priemena keistų paradoksų sankryžą. Ankstyvas rytas Vilniuje prasidėjo kamščiais. Kelionė nuo sostinės Vilniaus Lazdynų mikrorajono iki Savanorių prospekto žiedo truko daugiau nei pusvalandį – per tiek laiko buvo galima išklausyti daugiau nei 10 vidutinio ilgio dainų, o ką jau kalbėti apie atvykimą laiku į paskaitas ar darbus. Maždaug 18 –ąją kelionės minutę, besiklausant šeštosios dainos iš savo muzikos grotuvo, teko susimąstyti, ar nebūtų greičiau vykti minant dviratį?

Šiandiena priemena keistų paradoksų sankryžą. Ankstyvas rytas Vilniuje prasidėjo kamščiais. Kelionė nuo sostinės Vilniaus Lazdynų mikrorajono iki Savanorių prospekto žiedo truko daugiau nei pusvalandį – per tiek laiko buvo galima išklausyti daugiau nei 10 vidutinio ilgio dainų, o ką jau kalbėti apie atvykimą laiku į paskaitas ar darbus. Maždaug 18 –ąją kelionės minutę, besiklausant  šeštosios dainos iš savo muzikos grotuvo, teko susimąstyti, ar nebūtų greičiau vykti minant dviratį?

Saulėtą popietę, kuomet Vilniuje buvo 17 laipsnių šilumos, į kelią išriedėjau ant balkone žiemojusio dviračio ir numyniau iki Panoramos prekybos centre vykusio ekologiškas idėjas propaguojančio renginio. Prie tokios iniciatyvos prisijungė visuomenei žinomi žmonės, kaip aktorius Rimas Šapauskas, dizaineriai Seržas Gandžiumianas Daiva Urbonavičiūtė ir Kristina Kruopienytė, „žasas“ Linas Zareckas, „Studentė“ Ineta Puzaraitė ir kiti. Jie dekoravo senus dviračius taip juos spalvingai atnaujindami pavasario sezonui. Dekoruoti dviračiai ne tik tapo savotiškais meno kūriniais, bet ir padėjo išspildyti vaikų namuose ar socialiai remtinose šeimose gyvenančių vaikų „dviratėms svajonėms“. Lietuvos įžymybių antram gyvenimui prikelti dviračiai bus padovanoti jų negalintiems įsigyti vaikams.

O dviračiai išties keitėsi! Prieš tai buvę pilki ir juodi, po meniško teptuko potepio ar atsiradusio spalvingo akcento, dviračiai pažaliavo, pamėlo ir pražydo pavasario žiedais. Šioje akcijoje dalyvavusi „Studentė“ Ineta Puzaraitė pasakojo, kad savo dekoruotą dviratį norėtų padovanoti dviem mergaitėm ir apibūdino atnaujinto dviračio idėją: „Dviračio idėja yra pavasaris, gera nuotaika, šiluma, saulės šviesa, mergaitiškumas“. I. Puzaraitė sakė prisijungusi prie tokios akcijos nes ji buvusi išskirtinė: „Akcija yra kitokia nei visos. Atnaujinami seni dviračiai, o jie atiduodami kitiems vaikams, kuriems dviračiai suteiks daugiau džiaugsmo, nei primiems jų savininkams. Kadangi yra kam dovanoti, todėl ir dalyvauju“. Dalyvavimas tokiose akcijose ko gero yra dvigubai naudingas, nes prisijungiama prie iniciatyvos ne tik kovoti su aplinkos tarša, bet ir padėti vaikams:  „Manau, kad ir tai, ir tai yra svarbu. Man šiuo momentu yra svarbiausi vaikai, bet nesakau, kad negalvoju ir apie ekologiją“, - savo įspūdžiais dalinosi I. Puzaraitė.

Minant savo dviračiu atgal namo, stabtelėjau vienoje iš Vilniuje dviračiais prekiaujančių parduotuvių. Vaikiškų dviračių kainos joje svyravo tarp 449-619 litų, o didesni dviračiai kainavo nuo 799 litų iki 1729 litų. Tokie skaičiai verčia susimąstyti, jog ekologija, ko gero, yra kur kas daugiau, nei vien idėja tausoti savo aplinką ar laisvalaikiu pažaisti teptuku ir dažais.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt