TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Login2011“: apie piratavimo kultūrą ir virtualaus gyvenimo pavojus (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

ikrauk.lt reporterė Vytautė pasakoja apie dviejų pranešėjų – „The Pirate Bay“ vieno iš įkūrėjų Peter Sunde ir lietuvių psichologo Roberto Povilaičio – konferencijoje pristatytas ir analizuotas temas.

„The Pirate Bay“ istorija ir intelektinės nuosavybės teisių vizija

„Login“ konferencijoje lankėsi vienas iš trijų žymiosios torrent svetainės „The Pirate Bay“ įkūrėjų – Peter Sunde. Pranešėjas teigia šiuo metu esąs visai atsiribojęs nuo piratavimo ir akcentavo, kad piratavimas yra kultūra, kultūra – žmonės, o jis – žmogus.

IT specialistas iš Švedijos šiuo metu daug dirba turinio monetizavimo srityje ir vadovauja savanoriško turinio apmokestinimo sistemai Flattr.com. Pirmą kartą Lietuvoje viešintis svečias, duodamas interviu „15min“, teigė, jog piratavimo išnaikinti neįmanoma, jį reikia legalizuoti.

P.Sunde pranešimas buvo skirtas „The Pirate Bay“ istorijai, aptariant ir tokius faktus, kai įkūrėjų trijulei buvo pasamdyti sekliai. Pranešėjas pasakojo, kaip nepasisekė sekliui, kuris turėjo rinkti informaciją apie vieną iš „The Pirate Bay“ kūrėjų, kuris mėgsta naktinį gyvenimą, mat paskui jį teko sekioti net į naktinius barus.

Antroje pranešimo dalyje buvo pristatytas naujas P.Sunde projektas Flattr.com, kuriuo naudodamiesi žmonės kada panorėję gali atsidėkoti įvairiems kūrėjams. Čia vartotojai susikuria savo sąskaitą ir vienu mygtuko paspaudimu gali paaukoti, pavyzdžiui, mėgstamam muzikos atlikėjui.

Svečias padarė išvadą, kad tokių veiksmų, kaip muzikos įrašų ar filmų platinimo nebeįmanoma sukontroliuoti. Kopijavimas egzistuoja visur ir to uždrausti neįmanoma. Pavyzdžiui, daugelis žmonių gerdami kavą, pakeldami puoduką iškelia ir mažąjį pirštą. Jie net nesusimąsto, iš kur tokia maniera, o seniau tai buvo aristokratų įprotis. Tai pamatę kitų sluoksnių žmonės pradėjo mėgdžioti aukštuomenę.

Konferencijos dalyviai nepagailėjo klausimų šiam pranešėjui, o vaikinas su mikrofonu vos spėjo visus sužiūrėti.

Kuris gyvenimas pavojingesnis – virtualus ar tikras?

Psichologas, socialinių mokslų daktaras, Viešosios įstaigos „Vaikų linija“ vadovas, Vilniaus universiteto lektorius, Europos psichologų asociacijų federacijos generalinis sekretorius Robertas Povilaitis savo pranešime pasitelkdamas statistiką ir vaizdo medžiagą labai aiškiai išskyrė pagrindines su šia tema susijusias problemas.

Anot pranešėjo, šiais laikais sunku surasti vaiką, kuris nesinaudotų internetu. Tėvams nežinant, jie užsiregistruoja socialiniuose tinklalapiuose, suklastoja savo amžių ir net nenumano, kokie pavojai jų laukia. Jaunuoliai į virtualią erdvę kelia įvairias nuotraukas, be leidimo skleidžia draugų asmeninę informaciją.

Tokiu būdu suaktualėja ir patyčių problema, kuri šiuo metu taip pat persikelia į internetinę erdvę, o ją sustabdyti labai sunku. Populiariųjų socialinių tinklalapių uždraudimas problemos neišspręstų, nes baiminamasi, kad tuomet viskas persikeltų į tikrąją erdvę, o to pasekmės gali būti dar liūdnesnės.

Pranešėjas pažymėjo, kad egzistuoja patyčios ir tarp suaugusių žmonių, pavyzdžiui, darbe, o ką jau kalbėti apie netoleranciją kitų tautybių žmonėms ar homoseksualams. Anot R.Povilaičio, tai puikiai parodo komentarai internete, už kuriuos pastaruoju metu žmonės yra baudžiami.

R.Povilaitis paragino visus klausytojus prisidėti prie akcijų, siekiančių mažinti netoleranciją ir priminė, kad jau kitą savaitę Lietuvos mokyklose prasideda programa „Savaitė be patyčių“. Tad nors ir mažais žingsneliais, bet problemas pradedame spręsti.

Šiandienos „Login“ konferencijoje tvyrojo puiki nuotaika: visi šnekučiavosi ir aptarinėjo pranešimus, o norintieji net turėjo progą pabendrauti su pranešėjais. Žiūrovai gyrė organizatorių sudarytą grojaraštį, tad ir jums pateikiame kūrinį, kuris visą dieną skambėjo konferencijoje. Iki susitikimo ryt!

VIDEO: The Naked And Famous - Punching In A Dream
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt