TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„LUNI“ skelbia respublikinę stovyklą! (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu senos bobulytės tik ir teburba: ,,Už viską reikia mokėti, o pinigų nėra, mokslas kainuoja..“ Tikrai ne viskas taip blogai!

Šiuo metu senos bobulytės tik ir teburba: ,,Už viską reikia mokėti, o pinigų nėra, mokslas kainuoja..“ Tikrai ne viskas taip blogai! Štai Laisvasis universitetas (LUNI) jau internete paskelbė apie būsimą nemokamą stovyklą liepos 29-31 dienomis. Stovykla bus edukacinio pobūdžio, o smagiausia tai, kad joje gali dalyvauti tiek LUNI studentai, tiek bet kuris kitas žmogus, kuris nori išmokti kažko naujo, arba tiesiog atsiriboti trims dienoms nuo miesto šurmulio.Čia bus laukiami visi draugiški ir turintys ką pasakyti stovyklautojai. Taip pat laukiama ir mažųjų, nes yra smėlio ir žaisliukų galima atrasti. Atvykę žmonės tikrai išvažiuos atnaujinę žinių bagažą, nes bus rengiamos teorinės ir praktinės užduotys, skatinama diskutuoti pačiais įvairiausiais klausimais, rengiamos filmų peržiūros, o vakare lauks šokiai iki aušros! LUNI stovykla jau antrus metus vyks stovyklavietėje ,,FREE WIND“ ( liet. ,,Laisvas vėjas“ ). Šią stovyklavietę galima rasti Lepelionių kaime, tarp Aukštadvario ir Stakliškių, netoli kelio Vilnius-Prienai. Ji įsikūrusi ant aukšto kalno, netoli Lepelionių piliakalnio, dažniau vadinamo ,,Napaleono kepure“.

Stovyklautojai miegos palapinėse, kurioms bus skirta nemažai vietos pasistatyti. Bus galima miegoti ir po atviru dangumi, jei tik širdis to pageidaus. O jei netyčia nesimiegos , tai sename dviejų aukštų autobuse bus įrengtas baras. Netoli baro bus ir scena , kurioje galima rengti koncertus. Stovyklavietės teritorijoje yra WC, dušas, nedidelis baseinėlis ir net sauna! Yra tiek futbolo, tiek tinklinio aikštelė. O iš dešinės kalno pusės atsiveria neįtikėtinas vaizdas. Priešais save matai, kaip saulė leidžiasi už miškų, o nuleidus akis į apačią, kaip žmonės mašinomis zuja pirmyn atgal. Beje, nusileidus nuo kalno ir perėjus per kelią, gali nueiti į kitą sodybą. Joje gyvena šeima, kuri laiko karves, tad sumokėjus pora litų, gali gauti dar šilto pieno. LUNI stovyklautojams nerūpės ar tu turtingas, ar tu švarus, ar tu tiesiog žmogus netyčia čia užklydęs- jie tave priims tokį, koks esi. Tad jau dabar pučiam kamuolius, į krepšius kraunam hamakus ir purškalus nuo uodų, bei skaičiuojam dienas, likusias iki stovyklos!

LUNI stovyklos 2011 programa

Liepos 29 d., penktadienis

15:00 Stovyklos atidarymas 15:30 Rokas Tamašauskas. Socialinis būstas: problematika ir perspektyvos 17:00 Darius Ražauskas. Ekologinės Lietuvos bendruomenės ir šiaudinukai 18:30 Karolis Dambrauskas. Nacionalizmas Vengrijoje: Vengrų mažumos kaimyninėse šalyse Vengrijos konservatorių partijos politikoje 20:00 Žurnalo „Juodraštis” trečiojo numerio pristatymas 21:00 Kolektyvinė vakarienė (košė makalošė!) 22:00 Hitleris, Stalinas ir dėdė Semas: propagandinių animacinių filmų peržiūra 23:30 Nakties diskoteka

Liepos 30 d., šeštadienis

12:00 Kolektyviniai pietūs (troškinys!) 13:00 Kasparas Pocius. Dirbančiųjų tyrimas 14:30 Renata Blumberg. Globalizing Food 16:00 Greg from Scotland. Permaculture 16:30 Evaldas Balčiūnas. Socialinė rūpyba prieš elgetavimą: panašumai ir skirtumai 18:00 Pėsčiųjų žygis „Senuoju pašto keliu“ 19:30 Kolektyvinis „Alias – pasakyk kitaip” žaidimas 21:00 Kolektyvinė vakarienė (sriuba!) 22:00 Jungtinis garsinės poezijos projektas NUNU(Žygimantas Mesijus Kudirka, Gabrielė GaL Labanauskaitė, Darius Zaizras Jurevičius ir kt.) 22:30 Jaras Ramūnas & Band (ex „Echidna aukštyn“ ir „Endiche Vissat“) koncertas 24:00 Nakties diskoteka ir filmo „DMT: Dvasios molekulė“ peržiūra

Liepos 31 d., sekmadienis

12:00 Kolektyviniai pietūs (šamarliakas!) 13:00 Stovyklos uždarymas

Trumpa stovyklautojo atmintinė: 1. LUNI stovykla nemokama, bet nakvyne ir maistu turite rūpintis patys. Atsivežkite palapinę arba iš anksto paprašykite vietos draugo (-ės) palapinėje. 2. Bent keturis kartus valgį gaminsime kolektyviai. Įsidėkite maisto produktų, kurie tiktų košei, troškiniui ir sriubai (šamarliakui bus panaudota viskas, kas liks). 3. LUNI stovyklautojai turi būti ekologiškai sąmoningi. Jokio plastiko! Jokių vienkartinių indų! Kiekvienas tegul atsiveža savo puoduką ir lėkštę, kuriuos pavalgius galima išplauti.

P.S.  Visos nuotraukos iš 2010 metų LUNI vasaros stovyklos:

VIDEO: LUNI stovykla 2010. Vytautas Diržys pasakoja apie "Freewind" stovyklavietę
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt