2012-11-27 09:15

Lyriškoji Katie Melua koncertinį turą užbaigė nuoširdžiu koncertu Kaune

Paskutinį lapkričio sekmadienį į Žalgirio areną plūdo tūkstantinės minios pasiklausyti lyriškosios Katie Melua. Gruzijoje gimusi atlikėja, jau dvidešimt metų gyvenanti Didžiojoje...
Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas

Paskutinį lapkričio sekmadienį į Žalgirio areną plūdo tūkstantinės minios pasiklausyti lyriškosios Katie Melua. Gruzijoje gimusi atlikėja, jau dvidešimt metų gyvenanti Didžiojoje Britanijoje, savo muzikinę karjerą pradėjo prieš daugiau nei dešimt metų. Perspektyvi mergaitė, būdama aštuoniolikos, dar neįsivaizdavo, jog ji turės tiek koncertinių turų ir bus klausoma visame pasaulyje.

Antrajį kartą Lietuvoje koncertavusi Katie Melua pristatė ne tik gerai žinomas dainas, tokias kaip Piece by piece, The closest way to heaven, Nine million bicycles, tačiau ir naująjį albumą  „Secret Symphony“.

Koncertą apšildė jau gerai žinomas jaunasis eksperimentų mėgėjas Markas Palubenka. Atlikėjas scenoje buvo vienas, tačiau jautėsi itin gerai: čia jis ne tik bendravo su publika, bet ir įtraukė žiūrovus kartu dainuoti, o žiūrovai savo ruožtu  palydėjo jį gausiais plojimais. Ne visiems girdėtas, tačiau maloniai pažintas Markas puikiai apšildė publiką ir atkreipė ne vieno dėmesį į jo kuriamas dainas.

Žiūrovai netruko sulaukti ir pačios atlikėjos. Katie Melua pasirodė iš už dailių raudonų kulisų ir užgrojo pirmąją dainą „Piece by Piece“. Atlikėja netruko padėkoti Lietuvai už kvietimą ir prisipažinti, kad neseniai jos gyvenime įvyko didelis atsitikimas – ji ištekėjo.  Šis įvykis truputėlį pakeitė jos muzikinį požiūrį, - ji pradėjo kurti daugiau linksmesnių melodijų, kartu keistai žiūrėti į praeityje sukurtas dainas apie išsiskyrimus. Ir su juoku pradėjo dainą „I‘d love to kill you“.

Netrukus prie atlikėjos prisijungė garsus styginių kvartetas Rococo, kurį Katie mano esant vieną geriausių Anglijoje. Net gerai mums žinomas Katie Melua dainas, šis kvartetas pavertė naujai skambančia lyrika. Salėjo buvo gausu gerbėjų ne tik iš Lietuvos, kurie nepabūgo dainuoti, niūniuoti ar kitaip įsijausti į koncertą. Pusė salės lyriškas dainas palydėjo telefonų šviesomis, kurios sukūrė dar stipresnį palaikymą. Atlikėjo drąsiai dėkodavo lietuviškai.

Po lyriškųjų dainų Katie pristatė savo grupę, su kuria ji jau dešimt metų kartu groja ir keliauja po pasaulį. Prisijungus būgnams, fortepijonui ir bosui koncertas pradėjo įgauti naujų spalvų ir ritmų. Atlikėja drąsiai šoko aplink muzikantus scenoje, o už nuostabias akimirkas net spėjo gauti gėlių iš mažos mergaitės scenos priekyje: „Labai ačiū, tikrai, džiaugiuosi, jog čia jūs turite tradiciją dovanoti gėles atlikėjams. Gruzijoje taip pat yra tokia tradicija, kurios, deja, nėra Anglijoje. Man jos tikrai trūksta<..>,“ – prisipažino Katie.

Atvirumu ir nuoširdumu publiką pavergianti atlikėja nevengė pokalbių, teiravosi ar yra jos tautiečių, maloniai siuntė linkėjimus ir su malonumu pakartotinai išėjo į sceną atlikti ne vieną dainą koncerto pabaigoje. Su paskutine, atlikėjai ypač asmeniška ir artima daina „I cried for you“, koncertas baigėsi. Plojimai nenustojo, net publikai bepaliekant Žalgirio Areną.

Galbūt koncerto metu trūko akustikos bei norėjosi daugiau mažorinių melodijų, tačiau neįmanoma būti abejingam šiam šviesiam ir nuoširdžiam Katie Melua koncertui, kuris užbaigė visą atlikėjos koncertinį turą.

Nuotraukos Linos Pankratjevaitės

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą