Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Mados infekcijoje“ – daugiau kasdieninio nuosaikumo nei aukštosios mados ekstravagancijos

Laura Dailidienienė | Sepia Light
Laura Dailidienienė | Sepia Light
Šaltinis: 15min
0
A A

Pratęsdama šios savaitės mados renginių sąrašą, lapkričio 9-10 dienomis Šiuolaikinio meno centre vyko keturioliktoji rudeninė Mados infekcija. Raštuota, ženklinta įvairių faktūrų...

Pratęsdama šios savaitės mados renginių sąrašą, lapkričio 9-10 dienomis Šiuolaikinio meno centre vyko keturioliktoji rudeninė Mados infekcija. Raštuota, ženklinta įvairių faktūrų ir spalvų karpiniais, moteriška su vyriškais prieskoniais, Mados infekcija pristatė keturiolika kolekcijų.  9:0 moterų naudai – dizaineirų gretose devynios lietuvės kūrėjos ir nei vieno vyro. Vyriškąją pusę atstovavo svečiai iš Prancūzijos, Rusijos, Danijos bei Vokietijos.

Pirmoji  Mados infekcijos diena pranašavo gana nuobodų pavasarį, gausių plojimų sulaukė tik vienas kitas modelis. Anot Sandros Straukaitės, renginio idėjos autorės ir kūrybos vadovės, šis vakaras buvo skirtas žmonėms mėgstantiems nuosaikią ir elegantišką madą.

Eglė Žiemytė D. Efect | s/s 13

Ryškūs tonai ir nuogos kojos, kurių linijas išryškina masyvūs aukšti batai. E. Žiemytė pranašauja geltoną ir žydrą, laisvą ir nesuvaržytų formų pavasarį. Jei ne batai, pakeliantys iki dangaus, kolekcijos idėja ir išpildymas pakankamai nuobodus.

Laura Dailidienienė | Sepia Light

Pavasarinėje Mados infekcijoje pristatytas L. Dailidėnienės kolekcijos tęsinys, skirtas ateinančiam pavasariui ir vasarai, elegantiškas ir šviesus. Jo simbolis – balto plastiko galvos apdangalai bei juodai balti dryžiai. Drabužiai pasižymi siluetų įvairove, varijuojančių nuo beformių iki labai griežtų linijų. L. Dailidėnienės moteris po šviesiu šydu paslaptingai slepia intriguojantį pasitikėjimą savimi.

Michael Sontag

Michael Sontag, 2009 metais debiutavęs Berlyno mados savaitėje, į Lietuvą atvežė šaltų tonų ir drapiūrų gausą. Kūrėjo iš Vokietijos kolekcijoje siluetai aptakūs, o krintančių audinių dėka išgaunamas ypatingas drabužių judesys. M. Sontag moteris pavasarį pasitinka griežta ir stipri, apsiginklavusi juodai baltais deriniais, kuriuos pagyvina žali ir mėlyni tonai.

Martinez Lierah

Dizainerių iš Prancūzijos Daniel Lierah and Arturo Martinez kolekcija dvilypė – prancūziška elegancija, juodas minimalizmas ir aristokratiškas asketiškumas susijungia su pietietiška asimetrija ir ritmiškumu. Savo vardinę studiją atidarę Paryžiuje, dizaineriai sako, jog jų kilmė siekia Lotynų Ameriką, o ši kolekcija puikiai atspindi šią vakarų ir rytų sintezę.

Kristar Design by Kristina Vikoren | G

Dėmėta kolekcija iš Norvegijos, kurios pagrindinis akcentas – raštuotos pėdkelnės, sukurtos ir moteriai, ir vyrui.

Ieva Daugirdaitė | EUNOIA

Šviesi ir teigiama Ievos Daugirdaitės kolekcija pasakoja apie subtiliais žingsniais į kelionę besileidžiančią moterį, lengvais, nerūpestingais judesiais ir žemakulniais batais keliaujančią savo tikslo link. Dominuoja pastelinės spalvos ir nepretenzingos linijos.

BEssARION

Daugiausia publikos simpatijų susilaukusi Rusijos dizainerio kolekcija labiausiai išsiskyrė iš kitų, pristatytų pirmąją Mados infekcijos dieną. Tai klasikos ir neperdėtos ekstravagancijos mišinys, pagardintas ryškiomis ir sodriomis spalvomis. Išryškintas liemuo pabrėžia moteriškumą, o pavasaris pasitinkamas laužant stereotipus netradiciniais kirpimais ir linijomis.

 

Antroji Mados infekcijos diena dedikuota ekstremaliai madai, tiems, kurie nebijo eksperimentuoti ir derinti nesuderinamus dalykus, bijo paskęsti minioje, tačiau nebijo išsišokti.

Sandra Straukaitė | Not (Bad taste)

Pavasarinėje Mados infekcijoje pristačiusi sportinio stiliaus kolekciją, šįkart Sandra Straukaitė, bendradarbiaudama su „Audimu“, buvo dar drąsesnė ir ryškesnė. Maudymosi kostiumėlių ir sportinių drabužių kolekcija buvo pristatyta, skambant gerai žinomam populiariosios muzikos kūriniui PSY „Gangnam style“, o kolekcijos pabaigoje visi modeliai, tarp jų ir pati dizainerė, šoko pagal šį hitą. Pirmoji kolekcijos dalis – drąsi, ryški, anot kūrėjos, turinti Japonų mafijos atributų, o antroji – elegantiška, kiek fatališka, pristatoma Bondo moteris, įsivilkusi į vos kūną dengiantį maudymosi kostiumėlį.

Asger Juel Larsen | Goth Legion

Kūrėjo iš Danijos gotiškasis legionas ne tik gotų, bet ir kitų subkultūrų bei tipažų mišinys – reiverių, kareivių, netgi gladiatorių. Ilgos kojinės, grubūs užtrauktukai, spygliuoti antkakliai ir kaukolių motyvai – tai tik keli šios tamsios ir griežtos kolekcijos, skirtos vyrams, akcentai.

Milda Čergelytė | MIMI.C | Ichi Kika

Balta spalva M. Čergelytės kolekcijoje byloja toli gražu ne apie nekaltumą, šaltas natūralumas slepia paslaptį – ar kolekcijos moteris romantikė, ar iš tiesų užsimaskavusi Japonijos mafijos grupuotės narė. Būtent japonų kultūra, geišų paslaptys, nuoga elegancija, geometrinės formos ir sidabro šaltumas įkvėpė dizainerę šiai rafinuotai kolekcijai, puoštai rankų darbo elementais ir paslaptimi.

GROSSER HEINRICH | TIN-TIN-A-BULUM

Astrid Grosser ir Gerti Heinrich prekės ženklas negirdėtas Lietuvoje, tačiau pažįstamas Paryžiaus ir Berlyno mados savaitės lankytojams. Kūrėjos į Lietuvą atvežė žemės spalvų paletę ir miško tankmės raštus iš Vokietijos. Kolekcijoje gausu gamtos elementų, atsispindinčių tiek sunkaus kritimo audiniuose, tiek organiškose formose.

Lina Gudanavičiūtė | RECYCLE

Neretai senas drabužis atgimsta visiškai naujomis formomis – tokia ir dizainerės L. Gudanavičiūtės kolekcija –įkvėpta senų džinsų ir kasdienybės.

Aušra Urbanavičiūtė ir Diana Kuzmickaitė

Mados infekcijoje startavusios 2010 metais, dizainerės pristato naują savo braižui būdingą kolekciją. Blizgių audinių pagalba išryškinamos kūno linijos sukuria skulptūrišką siluetą, visgi kirpimai ir linijos – minimalistiniai, kasdieniški.

Dovilė Gudačiauskaitė | DREAM YOUR DREAM

Mados infekcijos senbuvė D. Gudačiauskaitė naująja kolekcija atiduoda duoklę savo vaikystės miestui. Žaisminga, pastelinė kolekcija pasižymi sovietinių apykaklių elementais, žemuogę primenančiomis suknelėmis, vaikišku natūralumu. Kolekcijai buvo specialiai sukurtas kvapas, kurio autorius Aistis Mickevičius.

Keturioliktoji Mados infekcija atsisveikino iki pavasario. Susitiksime ten ir pažiūrėsime, kiek rudeninės Infekcijos dizainerių pažadų atgulė mūsų drabužių spintose.

Nuotraukos Vytauto Pilkausko

Reporterė Laura Bojarskytė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt