Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 9d. 15:27

M.A.M.A. apdovanojimuose – lietuviškų žvaigždžių paradas (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Sekmadienio vakarą Žalgirio arenoje nušvito lietuviškos muzikos šlovės akimirka, nes čia buvo įteikti Muzikos Asociacijos metų apdovanojimai 2011. Į renginį Kaune buvo susirinkusi masė Lietuvos žvaigždžių ir žvaigždučių, kurios varžėsi dėl žurnalistų dėmesio, konkuravo apranga bei pasisakymais scenoje atsiimant apdovanojimus.

Sekmadienio vakarą Žalgirio arenoje nušvito lietuviškos muzikos šlovės akimirka, nes čia buvo įteikti Muzikos Asociacijos metų apdovanojimai 2011. Į renginį Kaune buvo susirinkusi masė Lietuvos žvaigždžių ir žvaigždučių, kurios varžėsi dėl žurnalistų dėmesio, konkuravo apranga bei pasisakymais scenoje atsiimant apdovanojimus.

Pirmaisiais renginio vedėjais tapo Agnė Armoškaitė bei Andrius Bialobžeskis, kurie apskelbė pirmą nominaciją - „Metų debiutas". Į šį apdovanojimą pretendavo „Bjelle ir Peru" , Ieva Narkutė ir „Gerai gerai&Miss Sheep". Apdovanojimą įteikti buvo pakviestas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Kęstutis Kemzūra, kuris juokavo, kad rinktinė jau turi savo nugalėtoją, o tuo metu buvo parodytas jau spėjęs išgarsėti  šokančio ir dainuojančio Simo Jasaičio vaizdo klipas. Galiausiai metų debiuto prizas buvo įteiktas kompanijai „Gerai gerai&Miss Sheep".

Antroji nominacija buvo skirta įvertinti geriausią alternatyvios muzikos atlikėją ar grupę. Pretendentų gretose atsidūrė „Liūdni slibinai", „Skylė", „RasaBasa", iš kurių pastaroji ir laimėjo šią nominaciją. Nominacijas įteikė atlikėjai Arina bei Viktoras Diawara. Pastarasis gyrė, kad Kaunas turi nuostabią areną, o Vilnius gali tik pavydėti. Žinoma, kiekvienas toks taktiškas žvaigždžių bandymas pavergti publiką savo pusėn nelikdavo be atsako ir sulaukdavo audringos žiūrovų reakcijos.

Metų roko grupės kategorijoje buvo nominuoti „Antis", „Freaks on Floor" ir „Biplan". Atsidūrusi tarp ilgaamžių ir seniai Lietuvos muzikos padangėje įsitvirtinusių grupių, „Freaks on Floor" kompanija nugalėjo šioje kovoje.

Ketvirtąjį apdovanojimą pristatė Vytautas Šapranauskas. Jis juokavo, jog čia reikėjo surinkti tiek daug žvaigždžių į vieną vietą, kad užsipildytų visa Žalgirio arena, tačiau Gytis Paškevičius tai sugebėjo padaryti vienas. Metų elektroninės muzikos nominantais paskelbti „Empti", Leon Somov&Jazzu, „KeyMono", o šioje kategorijoje nugalėjo Leon Somov&Jazzu. Pastaroji atlikėja pavargusi nuo aukštakulnių apdovanojimą atsiėmė basa.

Penktojoje nominacijoje „Metų hip-hop grupė/atlikėjas" buvo nominuoti: Dee&Kamy, „Despotin Fam" ir „G&G Sindikatas". Paskelbti nugalėtojus buvo pakviesti „broliai dvyniai" - stipriausias pasaulyje žmogus Žydrūnas Savickas ir aktorius Giedrius Savickas. Tai itin prajuokino visą auditoriją, o Savickai ir toliau juokavo bei dėkojo M.A.M.A., kad jiems padėjo surasti vienas kitą. Tuo tarpu geriausia hip-hop grupe buvo paskelbti „G&G Sindikatas".

Dar vienoje nominacijoje „Metų muzikos prodiuseris" laimėjo Mario Basanov, aplenkęs savo konkurentus Stano ir Liną Adomaitį. Šį apdovanojimą nugalėtojui įteikė Jūratė ir Česlovas Norvaišos, kuriems įeinant į sceną salė netikėtai atsistojo ir pagerbė juos savo garsiais plojimais.

Neabejotinai grupė SEL gavo daugiausiai dėmesio renginio metu, nes į sceną jiems teko lipti net tris kartus. „Metų albumo" nominacijoje SEL albumas „Aš kaip žąsis" aplenkė KeyMono „Synthezatorium" ir Leon Somov & Jazzu „Score". Taip pat SEL išrinkta kaip grojamiausia metų grupė, o šį apdovanojimą įsteigė Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA). Dar vieną apdovanojimą SEL atsimėmė kaip geriausia metų grupė, palikusi už savęs „KeyMono" ir „G&G Sindikatą".

„Metų muzikos vaizdo klipu" buvo paskelbtas Marijono, Mios ir Manto atliekamos dainos „Nebetyli sirgaliai" klipas, nugalėjęs Manto Jankavičiaus „Vienišų namų tyla" ir G&G Sindikato „Žaibo rykštė". Dar veną prizą įsteigusi Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A) paskelbė, kad populiariausiu metų autoriumi arba metų kūrėju tampa Stano. Pastarasis apdovanojimą atsiėmė labai skubėdamas ir tepasakė trumpą „Ačiū".

Jurgita Jurkutė ir Vytautas Šapranauskas pristatė dar vieną prizą „Už gyvenimo nuopelnus", kuris atiteko Gyčiui Paškevičiui. Taip pat paskelbta, kad per 2011 m. turą būtent šio atlikėjo bilietų buvo parduota daugiausiai. Jau trečią kartą į sceną įžengęs Vytautas Šapranauskas pranešė dar vieną nominaciją „Metų atlikėjas". Juo pretendavo tapti Marijus Mikutavičius, Andrius Mamontovas ir Mantas Jankavičius. Nugalėtoju buvo paskelbtas Mantas Jankavičius, o jam apdovanojimą įteikė seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Rūta Ščiogolevaitė bei Džiugas Siaurusaitis pranešė apie dar vieną svarbią nominaciją „Metų atlikėja". Šioje kategorijoje buvo nominuotos Jazzu, Alina Orlova ir Evelina Sašenko. Nugalėtoja tapo Jazzu. Galiausiai buvo sustabdytas viso renginio metu vykęs balsavimas „M.A.M.A. mylimiausias" ir juo tapo Marijonas Mikutavičius, nurungęs SEL ir Ruslaną Kirilkiną. Marijonui iš paties Stasio Povilaičio rankų buvo įteiktas didžiulis meškinas. Atlikėjas juokavo, kad viso renginio metu stebėjo, kaip kiti „vagia" jo apdovanojimus ir galvojo, kad Lietuvoje klesti korupcija, tačiau gavęs šį apdovanojimą jis apsigalvojo ir nusprendė, kad viskas vyksta sąžiningai.

Renginio metu buvo pristatyta gausybė apdovanojimų, tačiau tarp jų netrūko ir įdomių, ekstravagantiškų bei šiltų muzikantų pasirodymų. Pirmasis savo dainų popuri atliko Marijonas Mikutavičius, kuris Žalgirio arenos buvo sutiktas itin šiltais ir gausiais aplodismentais, o atlikėjui uždainavus krepšinio himną, jam pritarė visa arena. Happyendless pasirodymas nelabai patiko vyresnės kartos žiūrovams, kurie piktinosi, kad atlikėjas dainuoja nelietuviškai, tačiau jaunesniuosius grupės dainos smagiai išjudino. Grupė KeyMono savo pasirodymui pasitelkė įspūdingas šviesos dekoracijas. Leon Samov ir Jazzu atliko melodingą dainą, kuri sužavėjo stipria muzika ir įspūdingu balsu. Itin daug ovacijų sulaukė Manto Jankavičiaus ir Ievos Narkutės duetas prie baltų fotepionų, apgaubtas raudonos šviesos. Žiūrovai kaipmat įvertino profesionalumą gausiais aplodismentais.

Nuotraukos Linos Pankratjevaitės Daugiau nuotraukų. Taip pat skaitykite: ikrauk.lt skaitytojo nuomonė apie M.A.M.A. apdovanojimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt