Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 5d. 17:06 , Atnaujinta: 2014 sausio 5d. 17:08

Martynas Levickis koncerte „Misija tęsiasi“: akordeonas, katino šypsena ir publikos ovacijos

Koncertų salės nuotr.
Koncertų salės nuotr.

Sausio 4 d. Vilniuje šv. Kotrynos bažnyčioje pasibaigė „Kristupo Kalėdų 2013” programa, kurią užbaigė Martyno Levickio koncertas su pavadinimu „Misija tęsiasi“. Pavadinimas yra...

Sausio 4 d. Vilniuje šv. Kotrynos bažnyčioje pasibaigė „Kristupo Kalėdų 2013” programa, kurią užbaigė Martyno Levickio koncertas su pavadinimu „Misija tęsiasi“. Pavadinimas yra tikrai neatsitiktinis, tai paties akordeonisto idėjinis tikslas – populiarinti akordeoną, ką ir sėkmingai daro, kaip pats muzikantas minėjo – nuo tada, kad pradėjo šiuo instrumentu groti.

Martynui Levickiui koncerte sukurti jaukią atmosferą padėjo Andrius Murencovas (gitara), Denis Murašov (kontrabosas), Pavel Žemoitin (perkusija), pradedant pirmąja daina „Isn‘t she lovely“, kurią M. Levickis ne tik grojo, bet ir dainavo. Koncerte grojami kūriniai buvo iš 2013 metų vasaros pradžioje Jungtinėje Karalystėje pasirodžiusio albumo „iAccordion“, kaip Lady Gaga „Telephone“, Linkin Park „Numb“ – skirta paauglystės nostalgijai, Katy Perry „Hot N Cold“.

Be abejo, galima teigti, jog populiariosios muzikos atlikimas yra greičiausias būdas pasiekti laikino dėmesio, tačiau tai nėra tiesiog aklas kūrinių atkartojimas. Tai savita M. Levickio interpretacija, visiems žinomus garsus perleidžiant per 120 bosų akordeono dumples, išlaikant tiesų riešą bei meistriškai valdant pirštus per klavišus ir niekad nematomus bosus.

Šie kūriniai tikrai neiškrenta iš viso repertuaro, tarp kurio yra visiems pažįstami Mocarto, Vivaldžio, Brahmso ir kiti klasikos kūriniai, nuotrupomis išgirstant žydų liaudies garsų melodijos „Have Nagila“ ar net M. Mikutavičiaus „Trijų milijonų“. Koncerto metu neišvengta techninių nesklandumų, bet virtuoziško akordeonisto charizma, katiniška šypsena ir nuoširdus bendravimas su publika padeda į tai nekreipti dėmesio.

Koncertą užbaigė ir tuo pačiu į dainą „Ai Se Eu Te Pego“ įtraukiant ir publiką bei dar kartą pakartojant visiems gerai žinomą J. Brahmso „Vengriškąjį šokį“, už tai klausytojai atsidėkojo plodami atsistoję ir gausiomis ovacijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt