Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 26d. 09:40

„Meistriškumo kovų” finalas: trečiadienį paaiškės geriausi iš geriausių

Agnė Živatkauskaitė
Agnė Živatkauskaitė

Kovo mėnesį startavusio netradicinio formato muzikinis konkursas pasiekė finišą. Jau šį trečiadienį, birželio 26 d., paaiškės, kurie jaunieji atlikėjai verti geriausiųjų vardo....

Kovo mėnesį startavusio netradicinio formato muzikinis konkursas pasiekė finišą. Jau šį trečiadienį, birželio 26 d., paaiškės, kurie jaunieji atlikėjai verti geriausiųjų vardo. Finale susirungs: grupė ,,Rebel Eye“, Agnė Živatkauskaitė ir Gintarė Zenkevičiūtė su broliu Šarūnu Zenkevičiumi.

Visą pavasarį kovoję dėl meistriškiausiųjų vardų, muzikantai demonstravo savo kūrybiškumą bei savitumą atlikdami ne tik savo kūrybos dainas, bet ir interpretuodami žinomų atlikėjų muziką. Finale susirungsiantys atlikėjai yra visiškai skirtingų muzikos stilių atstovai, tad kova nusimato tikrai įdomi. Visiems jiems perdainuoti teks legendinės grupės „The Beatles“ kūrinius!

Agnė Živatkauskaitė muzikinių tikslų ir svajonių turi daug, tik vis dar brandina ir saugo jas savyje. Jos kūryba, ypač – dainos, daugiausia skirtos tik jai pačiai ir tiems, kuriais ji labai pasitiki. Kol kas mergina nedrįsta savo kūryba šnekėti drąsiai visiems, tačiau, kaip pati sako, ta diena jau nebetoli. Agnė kuria pagauta impulso ar pagavusio įkvėpimo – ji įamžina tai, kas skamba galvoje. Tokios melodijos dažniausiai skamba tarsi fonas nuotaikai, kuriai daug įtakos daro sutikti žmonės ir jų emocijos. Daugiausia muzikinių pasiekimų mergina turi klasikinės fortepijoninės muzikos atlikimo konkursuose ir festivaliuose, tačiau didžiausiu kūrybiniu pasiekimu ji pati laiko instrumentinės – vokalinės muzikos kūrimą gyvos muzikos ir šokio spektakliui “Tikėk“ ir gyvo meno nakčiai „Išgirsk mane“. Muzika Agnei yra tai, kas niekada neišduos ir nepaliks, visada supras ir patars, nuramins, suteiks paguodos ir vilties. Tai, kas žodžiams suteikia daugiau prasmės ir išreiškia mintį, kurios vien žodžiai išreikšti negali.

Agnė Živatkauskaitė: Lykke Li – I Know Places (cover by Agnė Živatkauskaitė)

Gintarė Zenkevičiūtė kartu su broliu Šarūnu pradėjo groti dar visai neseniai, tad savo kūrybos dainų dar neturi – jie nori apimti kuo daugiau ir kuo įvairesnių muzikinių žanrų. Didžiausią įtaką jų muzikai daro tokios grupės kaip ,,The Cranberries“, ,,Masive Attack“, dainuojamoji poezija. Gintarė ir Šarūnas tikisi, kad jų atliekama muzika kiekvienam klausytojui paliks kažką viduje, o jie patys nenustos ieškoti ir kurti. Gintarė yra daugelio respublikinių vokalinių konkursų ir festivalių laureatė. Meno mokykloje mergina mokėsi fortepijono ir klasikinio dainavimo pagrindų. Baigusi mokyklą privačiai mokėsi vokalo. Paskutiniais metais daug dėmesio skyrė autorinei kūrybai bei dalyvavo dainuojamosios poezijos konkursuose ir festivaliuose. „Muzika man – emocija. Savo minčių ir vidinių išgyvenimų išreiškimo forma. Tai gyvenimo būdas. Muzika padeda išsikrauti ir suprasti tai, kas yra realu.“ Šarūnas Zenkevičius 2012 metais baigė vaidybos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vaikinas yra teatro studijos „Theaomai“ aktorius. Groti gitara vaikinas pradėjo savarankiškai nuo 15 metų.

Gintarė Zenkevičiūtė: Kiek metuose dienų? @ Ave, Vita 2011

Grupę ,,Rebel Eye“ sudaro penki vaikinai: Grigas – vokalas, Adas – ritminė gitara, Danis – solinė gitara, Darotas – bosas ir Vladis – būgnai. Vaikinai groja old school, hard rock stiliaus muziką. Visi jie užaugo besiklausydami  aštuoniasdešimtųjų  hard rock‘o: tokių grupių kaip „AC/DC“, „Motley Crue“, „Whitesnake“, „Metallica“, „Ozzy Osbourne“, „Guns and Roses“. Nenuostabu, kad susibūrę į muzikos grupę jie pasirinko būtent šį muzikos stilių. Vaikinams gaila, kad šiuo metu toks stilius nėra itin populiarus, tačiau jų tikslas yra vėl prikelti roką ant kojų. Jau antrus metus „Rebel Eye“ sėkmingai koncertuoja ir kuria. Vaikinai tikisi, kad jiems pavyks išlįsti iš pogrindžio ir jų kūryba taps pripažinta ir įvertinta. Jiems nėra nė dienos kai nesiklauso, negalvoja ar nekuria muzikos. „Rebel Eye“ tikisi, kad ateityje muzika taps ne tik jų laisvalaikių, bet ir pragyvenimo šaltiniu.

„Rebel Eye“: Hard Rock

Pusfinalio kovas stebėjo ne tik neabejingi ir savo favoritus palaikantys žiūrovai, tačiau ir specialiai šiam konkursui suburta vertinimo komisija. Finalinės kovos komisijos sudėtį sudaro  muzikinių portalų atstovai, muzikos dėstytojai, konkurso organizatorių „Eventum Group“ komanda, bei kiti kompetetingi muzikos sričių specialistai.

Informacija apie vertinimo komisiją:
1. Teisingo laisvalaikio organizatorių „Eventum group“ atstovai;
2. Geros muzikos klubo „Gera muzika gyvai“ atstovas;
3. Muzikos naujienų tinklapio „Mano muzika“ atstovas;
4. Muzikantė, dainų kūrėja bei pirmosios „Dainų stovyklos“ dalyvė Ieva Baranauskaitė;
5. Baro ,,Šauni vietelė“ atstovas;
6. Muzikinio žurnalo „Shilta.lt“ redaktorius;
7. Hip-hop scenos improvizatorių „Jama & W“ atstovas.

Nepraleiskite progos šiandien (birželio 26 d.) išgirsti „Meistriškumo kovų“ finalininkų, bare „Šauni Vietelė“ (Pranciškonų g. 3/6).
Renginys nemokamas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

RESTA 2019

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt