TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Meninio lavinimo mokytojai: idėjų trukumą įveikti padeda konkursai

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbelių pamokos, kaip ir visos kitos, mokyklose vyksta pagal iš anksto sudarytus planus ir programas. Nors valandų skaičius dailės ir technologijų pamokoms yra numatytas, bet mokytojams ir mokiniams paliekama gana didelė laisvė užsiėmimų temų interpretacijoms ir konkrečių užduočių pasirinkimui.

Darbelių pamokos, kaip ir visos kitos, mokyklose vyksta pagal iš anksto sudarytus planus ir programas. Nors valandų skaičius dailės ir technologijų pamokoms yra numatytas, bet mokytojams ir mokiniams paliekama gana didelė laisvė užsiėmimų temų interpretacijoms ir konkrečių užduočių pasirinkimui. Kai dirbi pirmus, antrus metus - idėjų nepritrūksta, tačiau ilgiau dirbantys pedagogai neišvengiamai susiduria su ,,minčių sausra".

Čia mokytojams dažnai padeda konkursai, organizuojami privačių įmonių, valstybinių institucijų ir organizacijų. Vilniaus S. Daukanto pagrindinėje mokykloje dirbanti ir jau 10 metų pradinukų kūrybiškumą lavinanti mokytoja Jurgita Jakutytė patvirtina, kad minėtos iniciatyvos ne tik pagelbėja pedagogams, bet ir motyvuoja vaikus. „Stengtis skatina ne tik galimybė laimėti prizus, jiems svarbus ir pats dalyvavimas - darbelius pamato daugiau žmonių, jų ,,gyvenimas" nesibaigia tik mokyklos parodėlėse ar namuose. Štai ir dabar dalyvaujam su traukiniais ir geležinkeliais susijusių kalėdinių dekoracijų konkurse, kuriam pagaminti darbeliai papuoš didžiąsias geležinkelio stotis. Galimybė prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo mieste įkvepia bendram darbui. Be to, tai gera proga pakalbėti apie dažnam vaikui tokią tolimą transporto priemonę - traukinį. Nusprendėm pasitelkti netradicines priemones - dekoracijų gamybai naudojom vėlimo techniką. Paskutinėje šiam darbui skirtoje pamokoje susirinkom sudėti baigiamųjų „štrichų" - sujungti pagamintos girliandos detales į vieną visumą. Po poros dienų mūsų kūrinys jau keliaus į Lietuvos geležinkelių muziejų, o kiek vėliau, tikimės, papuoš ir Vilniaus geležinkelio stotį", - pasakoja Jurgita.

Mokytoja priduria, kad tai, jog informaciją apie įdomesnius konkursus internete ar spaudoje dažnai pastebi patys vaikai, taip pat yra svarbus įtraukiantis momentas. ,,Tuomet jie skuba pranešti man ir paraginti sudalyvauti klasiokus. Tokios iniciatyvos yra pačios geriausios ir vaikų raginti paprastai nebetenka. Mokinukams patinka, kad pamokėlės vyksta pagal jų rastą ir pasiūlytą temą", - priduria ji.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt