Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų sintezė

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriškas pavasaris įžengė į galeriją „Aukso pjūvis“ Kaune, kur šiandien atidaromos net trys parodos: kauniečių Rolando Karaliaus „Būsena“ ir Aido Ryčio Vasiliausko „Vasaros polifonijos“ (tapyba) bei britų menininko Nicko Trencho personalinė fotografijų paroda iš ciklo „Anglijos peizažai“.

Vyriškas pavasaris įžengė į galeriją “Aukso pjūvis” Kaune (K.Donelaičio g. 62/V. Putvinskio g. 53), kur šiandien atidaromos net trys parodos: kauniečių Rolando Karaliaus „Būsena“ ir Aido Ryčio Vasiliausko „Vasaros polifonijos“ (tapyba) bei britų menininko Nicko Trencho personalinė fotografijų paroda iš ciklo „Anglijos peizažai“.

Stipriose, didelių formatų abstrakčiose R. Karaliaus (g. 1962) g. drobėse, puikiai derančiose prie šviesių šiuolaikinės architektūros interjero erdvių, atsispindi menininko konstruktyvistinis mąstymas. Dailininkas savo būseną išreiškia per racionalias, struktūriškas ir konstruktyvias formas. Jam rūpi griežtai geometriškai apibrėžtų plotų bei spalvų tarpusavio santykiai.

Nuo 1988 m. menininkas dalyvauja pleneruose, festivaliuose, grupinėse parodose. Taip pat yra surengęs keletą personalinių parodų. R. Karaliaus darbų turi įsigiję: M. K. Čiurlionio dailės muziejus, privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje.

Parodos atidarymo metu meno gerbėjai gali stebėti ir šio autoriaus video darbą “Būsena”, kuriame neskubria kameros “akimi” kūrėjas akylai stebi aplinką: gamtos klestėjimą bei įvairovę, o kartu ir nykimą, rūdijimą ir irimą (pūvantys obuoliai kaimo sodyboje), senus kaimo namus, kuriuos apleido tikrieji jų gyventojai, įsileisdami “irimo metraštininkus” iš didžiųjų miestų, randančių dvasinio peno menkiausiuose gamtos krustelėjimuose ar skaidriuose provincijos sakralinių švenčių ritualuose.

A. R. Vasiliauskas (g. 1967) dirba tapybos, keramikos, skulptūros srityse, dalyvauja parodose. “Tapydamas”su tokia kieta medžiaga kaip medis, tik jam vienam žinomu būdu kuria minkštą vasaros, pievų žydėjimo įspūdį, atkurdamas tikslų ražienų, aguonų bei irisų įspūdį. A. R. Vasiliauskas taip pat yra abstraktus, jautrus spalviniams niuansams, o jo darbų grafinis piešinys dinamiškas, kupinas gyvybinės jėgos, sraunus.

Trečiasis autorius N. Trenchas parodoje demonstruoja fotografijas, sukurtas 2008–2010 m. Tai serija iš „Anglijos peizažų“ ciklo, kuris tęsiamas iki šiol. Sluoksniuodamas fotografijas, skaidrų peizažo vaizdą dėliodamas vieną ant kito bei kelis kartus jį perfotografuodamas, menininkas kuria subtilią prisiminimų prizmę.

Parodą Lietuvoje britų menininkas iš Londono rengia pirmąjį kartą. Į Kauną jis atvyko pianistės Ramintos Lampsatis kvietimu. Prieš tai jis surengė savo darbų lietuviška tematika parodą Lietuvos ambasadoje Londone, mat kūrė viršelį knygai apie kompozitorių Bronių Kutavičių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt