Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 9d. 09:26

Metų koncertas – pianisto Valerijaus Afanassievo pasirodymas

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Spalio 19 d. Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje vienintelį solinį koncertą Lietuvoje surengs vienas įdomiausių paskutiniųjų penkių dešimtmečių menininkų – Valerijus Afanassievas.

Spalio 19 d. Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje  vienintelį solinį koncertą Lietuvoje surengs vienas įdomiausių paskutiniųjų penkių dešimtmečių menininkų – Valerijus Afanassievas. Atlikėjas V.Afanassievas – viena įdomiausių klasikinės muzikos figūrų muzikiniame pasaulyje, žinomas ne tik kaip pianistas, bet ir kaip  rašytojas, poetas ir filosofas.

Būdamas politiniu disidentu, 1972 metais po pergalės Karalienės Elžbietos konkurse Briuselyje, V.Afanassievas paprašė politinio prieglobsčio (Sovietų Sąjungoje jam grėsė aštuoneri metai kalėjimo) ir liko gyventi Belgijoje. 1974 metais jis persikėlė gyventi į Versalį šalia Paryžiaus ir ėmė koncertuoti visoje Europoje, taip pat Jungtinėse Valstijose ir Japonijoje.

Jo repertuaro pagrindą sudaro Romantizmo epochos opusai. V. fanasjevas ypač išgarsėjo F.Schuberto, L.van Beethoveno ir kai kurių kitų kompozitorių kūrinių interpretacijomis, kurios neretai laikomos neįprastomis, nes pianistas, siekia maksimalios ekspresijos. Be to, V.Afanassievas atlieka ir yra įrašęs daugybę J.S.Bacho, J.Brahmso, R.Schumanno, M.Musorgskio ir F.Chopino kūrinių fortepijonui.

Atlikėjas taip pat koncertuoja ir kaip kamerinių ansamblių narys, yra grojęs su tokiomis įžymybėmis kaip Gidonas Kremeris, Miša Maiskis ir kt. Kartu jie išleido ne vieną kompaktinę plokštelę garsioje leidybos kompanijoje „Deutsche Grammophon“.

Pasirašydamas slapyvardžiu, V.Afanassievas   išleido devynis romanus, iš jų septynis – anglų kalba ir dar du – prancūziškai. Jo knygos išleistos Prancūzijoje, Vokietijoje ir Rusijoje. Be to, V.Afanassievas skaitytojams pateikė penkis poezijos rinkinius, vieną novelių tomą, apsakymų rinkinį ir dvi pjeses. Jas inspiravo muzikiniai kūriniai: M.Musorgskio „Parodos paveikslėliai“ ir R.Schumanno „Kreisleriana“. Abiejose pjesėse V.Afanassievas imasi dvigubo vaidmens – jis yra ir pianistas, ir keturiomis kalbomis kalbantis aktorius.

Pažymėtina, kad V.Afanassievas dažniausiai savarankiškai parengia tekstus savo įrašų bukletams, siekdamas klausytojams kuo išsamiau pateikti įžvalgas, susijusias su pasirinktais kompozitoriais ir kūriniais. Tokiais atvejais V.Afanassievo mintys tampa tarsi kokia alchemiko laboratorija, kurioje susimaišo poezija, filosofija, dailė, kabala ir geras vynas. Aiškinantis muzikinius niuansus visa tai pianistui yra ne mažiau svarbu už pačią kūrinio partitūrą.

Koncerto organizatoriai: „Culture Live“ ir „Piano.lt“.

VIDEO: Le Silence des Spheres/Молчание сфер Part # I

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt