Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Migruojančių paukščių“ sąskrydis Telšiuose (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Telšiuose vykusios pasaulio menininkų kūrybinės dirbtuvės ketvirtadienį miesto gyventojus ir svečius sukvietė į spaudos konferenciją Žemaitijos muziejuje (Muziejaus g. 31, Telšiai).

Šią savaitę Telšiuose vykusios pasaulio menininkų kūrybinės dirbtuvės ketvirtadienį miesto gyventojus ir svečius sukvietė į spaudos konferenciją Žemaitijos muziejuje (Muziejaus g. 31, Telšiai). Bendrame susitikime dalyvavo ir Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva, savo projektus pristatė meno veiklą vykdančios organizacijos iš Vilniaus, Telšių, taip pat su projekto dalyviais pabendrauti specialiai atvyko ir „Migruojanties paukščiams" artimo Grundtvig programos seminaro „Socialinė menininkų integracija migracijos kontekste" dalyviai, kurie visą savaitę dirbo Vilniuje.

Į Všį „LT-identity" organizuojamas ir LR Kultūros rėmimo fondo remiamas pasaulio lietuvių menininkų kūrybines dirbtuves „Migruojantys paukščiai" bendram dialogui buvo sukviesti lietuviai menininkai, išvykę iš Lietuvos ir čia gyvenantys. Projektas Lietuvoje nuo 1997 metų vyksta jau penktą kartą, kiekvienąkart vis naujus dalyvius sukviesdamas į kitą Lietuvos miestą. Šį kartą į projektą susibūrė 12 dalyvių iš Lietuvos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos.

Kiekvienais metais kūrybinėse dirbtuvėse kalbama vis kitomis su migracija susijusiomis temomis. Šį kartą dalyviai nagrinėjo „Lituanistinio švietimo prasmingumo ir lietuvių kalbos, kultūros išsaugojimo prognozės emigracijos kontekste" temą. Kūrybinese dirbtuvėse paskaitas šia tema skaitė dėstytojas, filosofas, poetas Liutauras Degėsys, praktikas dalyviams vedė Mano pirmieji mokslai" vadovė Simona Staputienė, specialiai atvykusi iš Didžiosios Britanijos.

Projekto idėjos autorė Jolanta Rimkutė pasakoja, kad Telšius šį kartą rinkosi sąmoningai. Čia veikia daug meninių organizacijų, miestas yra atviras naujovėms, čia jaučiasi, kad miestas ypatingą dėmesį skiria turizmui, švietimui, kultūrai. Telšių rajono savivaldybė šiam projektui taip pat parodė išskirtinį dėmesį: draugiškai priėmė, padovanojo žemaitišką vakaronę su šiam kraštui būdingais patiekalais, ekskursiją po Telšių kraštą, dalyviai net porą kartų buvo susitikę su miesto meru V. Kleiva, bendravo, dalinosi patirtimi.

Atsidėkodami kūrėjai miestui paliko kūrybinį prisiminimą: trečiadienį visą dieną buvo tapoma miesto centre esanti siena, jungianti istorinio paveldo pastatą - Telšių buvusį kalėjimą, pastatytą 1895 metais su senuoju, dar sovietmečiu statytu, buvusiu „Germanto" restorano pastatu. Tai 12 kūrėjų momentinis vienos dienos susitikimas: per diskusijas, paskaitas gauta informacija, perteikta spalvomis, simboliais, skirtingos dalys, sujungtos į vieną visumą. Šią praktiką inspiravo, kaip patys menininkai teigia, Rasos Aškinytės užduočių knyga pradinukams „Filosofija vaikams".

Ketvirtadienį spaudos konferencijos metu projekto dalyviai susirinkusiems svečiams ir spaudos atstovams pristatė nagrinėtą temą: J. Rimkutė papasakojo apie anksčiau vykusius projektus ir jų prasmę: „Susitikę kartu kūrėjai pasidalina bendra patirtimi, išgyvenimais, netgi suplanuoja ir vėliau vykdo bendrus projektus. Džiaugiamės, kad mus susiranda vis daugiau kūrėjų išeivių ir projektas jiems pasirodo naudingas, reikalingas. Labai džiugu, kad šiais metais susirinkę dalyviai vieningai nusprendė jungtis prie virtualaus lituanistinio mokomojo portalo vaikams ir jaunimui projekto įgyvendinimo: savo darbais, žiniomis ir iniciatyva dalyvauti 2012 metų vasario mėn. Londone vyksiančiame aukcione, kuriame bus renkamos lėšos šio projekto finansavimui."

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir svečiai iš Vilniaus: Tarptautinių kultūrų programų centro Kultūros kontaktų biuro vyr. koordinatorė Eglė Deltuvaitė dalyviams papasakojo apie jų organizacijos vykdomą veiklą, planus ir projektus, kuriose gali dalyvauti menininkai. Všį „Telšių menų inkubatoriaus" direktorė Palma Urbanavičienė supažindino su būsimu projektu, o VDA Telšių dailės fakulteto dekanas Ramūnas Banys papasakojo apie universiteto veiklą.

Su „Migruojančių paukščių" projektu ir jo dalyviais atvyko susipažinti ir „giminingos sielos" Vilniuje vykstančio Grundtvig seminaro „Socialinė menininkų integracija migracijos kontekste" dalyviai. Jo organizatoriams VšĮ „Išeivijos idėjų centrui" natūraliai kilo mintis unikalią „Migruojančių paukščių" idėją pristatyti platesnei auditorijai žmonių iš Europos šalių. Šio seminaro tikslas - atkreipti dėmesį į migracijos sukeliamas neigiamas socialines pasekmes, su kuriomis susiduria ne tik menininkai, bet ir visi emigracijoje gyvenantys žmonės bei, pasitelkiant švietimą, meną bei kūrybiškumo ugdymą, pateikti platesnį požiūrį į migrantų socialinės integracijos galimybes, kurios būtinos Europos žmonėms realizuojant laisvo judėjimo teisę bei siekiant atviros Europos kultūros.

Projekto vadovė džiaugiasi, kad „mokymosi visą gyvenimą" programoje ir galime svečiams ne tik originaliai pateikti informaciją šia tema, bet ir leisti jiems patiems pasijusti menininkais, būti menininkų tarpe, bendrauti su jais.Tikime, kad emocijos, patirtos šio susitikimo metu padės giliau suvokti seminaro temą".

„Migruojantys paukščiai" dėkoja juos parėmusiems: LR Kultūros rėmimo fondui, Telšių rajono savivaldybei, UAB „Decotex", Všį „Išeivijos idėjų centrui".

Notraukos: Adomas Jalonskis ir Arnas Anskaitis

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt