Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 18d. 12:11

Miuziklo „Velnio nuotaka“ premjera Klaipėdoje

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Penktadienį Klaipėdos muzikiniame teatre uostamiesčio gyventojams buvo pristatytas prieš 40 metų Viačeslavo Ganelino parašytas pirmasis lietuviškas miuziklas „Velnio nuotaka“.

Penktadienį Klaipėdos muzikiniame teatre uostamiesčio gyventojams buvo pristatytas prieš 40 metų Viačeslavo Ganelino parašytas pirmasis lietuviškas miuziklas „Velnio nuotaka“.

Kazio Borutos romanas „Baltaragio malūnas“ – universalus ir amžinas lietuvių literatūros kūrinys. Romano siužetas apima ne tik amžiną gėrio ir blogio kovą, bet ir šeiminius santykius, vidinius konfliktus. Viačeslavas Ganelinas pasiskolino Kazio Borutos siužetą ir parašė miuziklą „Velnio nuotaka“, kurį penktadienio vakarą į Klaipėdos muzikinio teatro salę sugrąžino režisierius Kęstutis S. Jakštas.

Kęstučio S. Jakšto režisuotoje „Velnio nuotakoje“ pagrindiniai vaidmenys buvo patikėti tiek nuolatiniams Klaipėdos muzikinio teatro aktoriams, tiek kviestiniams. Baltaragį vaidino Šarūnas Juškevičius, Jurgą – Jurgita Butkytė-Komovienė, Pinčiuką įkūnijo Kęstutis Nevulis, o Girdvainį vaidino Jeronimas Milius. Vienu metu scenoje paslaptingą Paudruvės kaimo atmosferą kūrė daugiau nei 20 žmonių: šokėjai, aktoriai, vaidinantys miestelėnus, pagrindinius vaidmenis atliekantys aktoriai – visi jie profesionaliai prisidėjo prie scenoje kuriamos užburiančios istorijos.

Choreografo Agrio Danilevičs dėka „Velnio nuotaka“ tapo ne tik muzikos ir ritmo, bet ir šokio spektakliu. Žiūrovus sužavėjo ir įspūdingi efektai: įvairiaspalvės šviesos, fejerverkai, dūmai. Netradiciškai skambėjo sumodernintos bei diferencijuotos melodijos: kai scena priklausė Pinčiukams skambėjo begalė stiprių ritmų, elektrinės gitaros, būgnai. Sceną užleidus gėrio jėgoms: Baltaragiui, Jurgai ar kitiems teigiamiems veikėjams, suskambo pučiamieji, smuikas.

Premjeros metu Klaipėdos muzikinio teatro salė buvo sausakimša. Žiūrovų susirinko daug daugiau nei buvo vietų. Publika liko sužavėta: nespėjus baigtis vienam veiksmui, iš karto pasigirsdavo nuoširdūs žiūrovų aplodismentai, o po spektaklio aplodismentams ir gėlėms galo tiesiog nebuvo.

„Velnio nuotakos“ sąmatos siekia 30 tūkst. litų. Kol kas tai yra brangiausias Klaipėdos muzikinio teatro spektaklis, žiūrovus užburiantis šviesų, garso, ritmo, judesio ir profesionalios vaidybos darna bei sinteze. Rugpjūčio 18d. „Velnio nuotaka“ bus rodoma antrą kartą Klaipėdos muzikiniame teatre.

Temos: 1 Premjera
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt