Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nepatogus kinas“ startavo filmu apie Palestinos ir Izraelio konfliktą, išmuštais saugikliais ir diskusija

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Spalio 17 dieną, su šūkiu MES RODOM. TU SPRENDI, startavo šeštasis žmogaus teisių festivalis "Nepatogus kinas", kurio programoje ne tik kinas, tačiau ir plati edukacinė programa....

Spalio 17 dieną, su šūkiu MES RODOM. TU SPRENDI, startavo šeštasis žmogaus teisių festivalis "Nepatogus kinas", kurio programoje ne tik kinas, tačiau ir plati edukacinė programa. Šiais metais organizatoriai skatina žiūrovą aktyviai dalyvauti ne tik peržiūroje, tačiau ir diskusijoje, kurioje norisi išgirsti įvairių nuomonių ir būti aktyviai reflektuojančiais piliečiais.

Pirmoji festivalio diena, tai vakaras kino teatre Multikino Ozas, kur itin gausus būrys žiūrovų, rykiavosi į eilutę ir buvo maloniai festivalio savanorių lydimi iki salės. Festivalio ogranizatoriai pristatė  festivalio savaitės programą (beje dvejomis kalbomis) ir žinoma, pirmąjį dokumentinį, jungtinį projektą, apie Palestinos ir Izraelio konfliktus. "5 sudužusios kameros" pasakoja apie vyro gyvenimą, kuriame jis fiksuoja svarbiausius savo šeimos ir šalies momentus, lūžtant penkioms jo filmavimo kameroms. Gyvenimas dėl savo žemės, darbo ir šeimos yra Palestinos kaimelio Bilinas kasdienybė. Kai buldozeriai pradeda rauti su šaknimis Alyvų medžius - vienintelį gyvenimo šaltinį - Emadas įjungia savo pirmąją kamerą, užfiksuoti, kas vyksta jo gimtame krašte.

Filmo peržiūros metu, kai pagrindiniam personažui, jau sudužo antra kamera, ir mes suprantame, jog vietinė policija atėjo jį suimti, sulaikę kvapą, gailestingais žvilgniais publikai bežiūrint į ekraną, kino teatro salėje netikėtai išsijungia ekranas. Matome, kaip netikėtai dingsta ir šviesos. Ir čia, tamsoje pasigirsta šurmulys, kai kurios eilės, net neprataria nė žodžio, šokiruoti tokių staigių netikėtumų, o organizatoriai, netrukus praneša, jog "išmušė saugiklius" ir netrukus filmas bus tęsiamas. Ir visgi, tikrai nepatogus,  bet žmonių neišgąsdinęs įvykis, lėmė poros minučių atokvėpio džiaugsmą. Mes grįžome į tamsą ir vėl grįžome į ekrano šviesos prieblandą. Vėl pas pagrindinį personažą Emadą ir jo kelionę, areštavimas, sužeidimus, ligoninę ir penkių kamerų žuvimo istoriją.

Pirmasis "Nepatogaus kino" vakaras baigėsi plojimais, vynu bei vaišėmis ir diskusija. Žingsnis žengtas. Neriam toliau į platų šios savaitės edukacinį ir meninį kino pasaulį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt