Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NUOMONĖ. Brangiausias lietuviškas filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ nepaliks abejingų

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuotykiai, veiksmas, aistringumas, kovingumas! Tokį derinį žadėjo brangiausio Lietuviško filmo kūrėjai. Išankstinėje filmo premjeroje netrūko tokių akibrokštų kaip Manto Jankavič...

Nuotykiai, veiksmas, aistringumas, kovingumas! Tokį derinį žadėjo brangiausio Lietuviško filmo kūrėjai. Išankstinėje filmo premjeroje netrūko tokių akibrokštų kaip Manto Jankavičiaus pasirodymas ant žirgo kino salėje, raudono kilimo patiesimas ir net 646 kviestinių svečių sutikimas. Bene laukiamiausias šių metų lietuviškas filmas patartosiomis dienomis sukviečia į sales gausius būrius smalsuolių.

Legenda atgyja Siužetas prasideda 1861 metais, mažosios Žemaitijos kaimo vaizdu. Carinėje Lietuvoje pamažu pradeda kilti neramumai, kuriuos išprovokuoja po baudžiavos panaikinimo kilusios politinės intrigos. Iš Carinės Rusijos, piktų kėslų vedamas, atsiųstas jaunas karininkas Janekas pasalūniškai nori pakenkti ir sukiršinti lietuvius bei lenkus. Šios kovos įtraukia paprastus baudžiauninkus, dvarininką Bernardą Gruinių (aktorius Vidas Petkevičius) ir jo dukterį Kristiną (aktorė Agnė Ditkovskytė). Dvare pradeda virti aistringos intrigos, kurios persikelia už didikų namų. Į šių įvykių sūkurį patenka Tadas. Jaunuolis, iš prigimties maištininkas, supranta, turintis atsisveikinti su kasdienybe ir prisiimti atsakomybę už mylimus žmones bei atrasti vertybes, dėl kurių verta gyventi ir mirti. Taip užsimezga legendinio Tado Blindos (aktorius Mantas Jankavičius) istorija, kuri buvo sukurta remiantis Rimanto Šavelio romanu, režisuota Donato Ulvydo.

Pliusai: Filmo idėja ir kilnūs tikslai. Siaučiant XXIa. globalizacijai ir pasaulietinės kultūros bumui, įdomu ir patrauklu išvysti senuosius Lietuvos kaimus, laukus ir dvarus. Amžina kova tarp gėrio ir blogio taip pat buvo puikiai atskleista šiame filme. Patrauklus siužetas padėjo neatitraukiant akių stebėti kino ekraną. Techninė pusė. Didžiausių pagyrų nusipelnė operatoriai, kurie ne tik privertė užgniaužus kvapą sekti daugumą scenų, bet ir stebino tuo, jog savo profesionalumo lygiu ne ką tenusileido filmams iš Holivudo. Ne mažiau nei vaizdas, stebino ir garsas. Netikėtai suskambančios melodijos, pašaliniai garsai, jų aidas ir grynumas priversdavo per kūną perbėgti malonius šiurpuliukus.

Minusai: Prasta aktorių vaidyba. Buvo ilgai diskutuota, ar Mantas Jankavičius tinkamas pagrindiniam vaidmeniui. Ir pats jaunasis aktorius aktyviai ruošėsi vaidmens atlikimui, deja, jo vaidyba šiek tiek nuvylė. Saldus visuomenės suformuotas požiūris į atlikėją, tamsūs besidraikantys plaukai ir žvitrios akys priversdavo žavėtis aktoriumi, o ne kultinės asmenybės perkūnijimu. Daugiau vyriškumo ir griežtumo reikalaujančios scenos, kuriose pasirodydavo M. Jankavičius sulaukdavo sutartinio žiūrovų prunkštelėjimo. Buvo jaučiamas ir teatro aktorių nepatyrimas kino erdvėje. Kur ne kur vis pasigirsdavo teatrališkai užkeltos balso intonacijos ar pernelyg dramatizuoti žvilgsniai.

Nepaisant visų pliusų ir minusų, žiūrėti šį filmą, buvo labai įdomu. Kiekvienas, galėjo atrasti, kas jam patinka: komiškasis Snegiriovas (aktorius Antanas Šurna), romantiška meilės istorija ar kovingos baudžiauninkų kovos. Patarčia, nepatingėti ir apsilankyti šiame pirmajame nepriklausomoje Lietuvoje sukurtame istoriniame filme ir įsitikinti jo profesionalumu bei patrauklumu.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt