Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

NUOMONĖ. Stalo futbolas - puikus būdas praleisti laisvalaikį

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įvairiose pasaulio šalyse žmonės domisi sportu, žaidėjais, rekordais. Ištisus dešimtmečius vyksta čempionatai, kur susirenka geriausi sportininkai ir varžosi tarpusavy.

Įvairiose pasaulio šalyse žmonės domisi sportu, žaidėjais, rekordais. Ištisus dešimtmečius vyksta čempionatai, kur susirenka geriausi sportininkai ir varžosi tarpusavy. Jie tobulina pasirinktą sporto šaką, skelbia apie tai kitiems, mėgaujasi galimybe pasirodyti visuomenei kaip tos srities specialistai. Žaisdami komandoje mokosi bendradarbiavimo, pakantumo, supratimo.

Mano nuomone, geriausiai šiuos bruožus atspindi futbolas, nes čia sukuriama intriga, kuri tęsiasi visą žaidimą. Šis sportas susilaukė tiek aistruolių dėmesio, kad vienas iš jų sumanė pasidaryti panašią versiją, tik daug mažesnę ir praktiškesnę, skirtą žaidimui namuose. Tai stalo futbolas: žaidžiamas prie stalo, kuriame yra aštuonios eilės netikrų žaidėjų figūrėlių, pritvirtintų prie metalinių judančių lazdų. Pagrindinis tikslas yra įmušti kuo daugiau įvarčių nepažeidžiant taisyklių. Viena svarbiausių - „360 laipsnių taisyklė". Ji draudžia žaisti žaidimą nesistengiant, nors yra išimčių, tačiau smūgis bet kuriuo atveju turi būti kontroliuojamas.

Kaip ir jo pirmtakas,  stalo futbolas yra kilęs iš Anglijos, žinomas jau nuo XIX a., tačiau įteisintas tik 1923 m.. Beveik iškart po to, kai buvo išrastas, jis paplito kavinėse, baruose, vėliau buvo žaidžiamas mokyklose, darbovietėse ir gyvenamuosiuose namuose. Didieji žaidimo turai ir solidžios piniginės premijos atsirado tada, kai žinomiausias šiuolaikinio profesionalaus stalo futbolo mecenatas Lee Peppardas paskelbė „ketvirčio milijono dolerių turą". Prasidėję šio amerikiečio inicijuoti renginiai vyko iki 1981 m. ( tuomet jo organizacija bankrutavo). Per tą laiką susiformavo stalo futbolo profesionalų karta. Žaidimą galima žaisti prieš kompiuterio kontroliuojamą komandą, todėl apie jį jau žino daug jaunimo bei vyresnio amžiaus žmonių.

Manau, kad stalo futbolas yra įdomus žaidimas visoms amžiaus grupėms, nes jį žaidžiant nereikia naudoti daug fizinės jėgos. Jis reikalauja loginio mąstymo, greitų sprendimų, dėl to niekada negali žinoti, kuo viskas baigsis. Žaiskite ir mėgaukitės! Sėkmės!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt