Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuskambėjo Vytauto V. Landsbergio autorinis vakaras Palangoje (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugpjūčio 3 dieną, Palangoje, kultūros centre „Ramybė" Vytautas V. Landsbergis pristatė poilsiautojams dalį savo kūrybos. Renginys prasidėjo nuo dainos vaizdo klipo pristatymo, sukurto prieš kone 12 metų.

Rugpjūčio 3 dieną, Palangoje, kultūros centre „Ramybė" Vytautas V. Landsbergis pristatė poilsiautojams dalį savo kūrybos. Renginys prasidėjo nuo dainos vaizdo klipo  pristatymo, sukurto prieš kone 12 metų.

Pats Landsbergis atėjo su gitara į sceną, pasisodino ant stalo mažą meškiuką, ir nieko nelaukęs pradėjo pasakoti savo sukurtas istorijas apie Rudnosiuką iš knygos pavadinimu „Rudnosiuko istorijos". Jis sumanęs pratęsti Vytės Nemunėlio sukurtą pasaką - taip ir atsirado ši knyga.

Visas pasirodymas susidarė iš trumpų, šmaikščių istorijų, dažnai buvo grojamos dainos, Vytautas V. Landsbergis kiekvieną atlikdavo pritariamas savo akustinės gitaros.

Rašytojas prasitarė, kad spalio mėnesį pagal „Rudnosiuko“ knygą pasirodys spektaklis pavadinimu „Atėjau. Pamačiau. Nugalėjau arba Visiškas Rudnosiukas", pasak jo, tai Rudnosiuko gyvenimo šūkis. Spektaklyje vaidins Marius Jampolskis.

Antroji dalis taip pat prasidėjo nuo klipo - „Karininko romansas iš karčiamėlės „Dvi seserys"“, kuriame galima buvo atpažinti veidus Vytauto Rašimo, Lino Karaliaus ir t.t. Vėliau atėjęs Vytautas V. Landsbergis su gitara rankose įspėjo, jog tai bus improvizacinė dalis. Prasidėjo nuo Juškų dainos, o vėliau sekė kitos liaudiškos dainos, liūdnos baladės, beveik prieš kiekvieną trumpai papasakodavo jos istoriją. Sugrojęs kelis kūrinius, autorius tarė: „Noriu jus visus išjudinti, kad padainuotumėte", todėl sugrojo visiems žinomą dainą „Teka teka" pritariant salei. Vėliau sugrojo vaikišką dainą, taip pat pritariant žiūrovams. Skambėjo dzūkiškos, aukštaitiškos Lietuvių liaudies dainos, V. Kernagio kūrybos daina, R. Lileikio „Svajoklis", R.Buciaus „Padovanok man šypseną, žeme". Ne kartą pasakė, jog pats rašytojas labai mėgsta liaudies muziką.

Dėl žiūrovų plojimų iš užkulisių jis grįžo net porą kartų. „Nu, prisiprašėt", - sakydavo ir sugrodavo dar vieną dainą. Išėjus iš salės galima buvo įsigyti autoriaus knygų, įrašų. Susirinko įvairi publika, tačiau daugiausiai buvo suaugusiųjų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt