TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Oficialiosios aprangos dizainerė Vilma Marė grįžta į Tėvynę (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu Kaune kolekciją kuria trumpam į tėvynę sugrįžusi aprangos dizainerė Vilma Marė.

Šiuo metu Kaune kolekciją kuria trumpam į tėvynę sugrįžusi aprangos dizainerė Vilma Marė.

Vilma Marė, aprangos dizainerė, išvystė avantgardui pritariantį originalų moterišką kostiumelį oficialiems priėmimams. Estetiškai ir kokybiškai šie gaminiai atitinka aprangos protokolo reikalavimus viešose vietose, ypač lauko sąlygomis, nes yra pagaminti iš vilnos ir natūralaus (medvilnės, viskozės ar šilko) pamušalo.

Vilma Marė priklauso kūrybinių industrijų sektoriui. Kūrybingumas, pagal Aurimo Pautieniaus tarptautinio konteksto traktavimą, yra gebėjimas stebėtis, abejoti, kritiškai mąstyti, ieškoti sąsajų ir spręsti problemas kuriant naujoves.

Vilma Marė kuria moters įvaizdį, pasitelkdama autentišką siuvimo technologiją. Dizainerės technologija sukuria minioje išsiskiriančią estetiką, ji artikuliuota savo spalviškai minimaliu bei funkcionaliu dekoru. Ar pamenate modernist šūkį  „Forma kuria funkciją"? Vėliau sekė Paryžiaus Pompidou centro architektūros „Funkcija yra dekoras", o dabar Vilma Marė vadovaujasi savo moto „Dekoras yra funkcionalus".

Savo ateljė Hudson'e (Niujorkas, JAV) Vilma Marė sukuria ir atlieka Haute-couture pavyzdžius. Vėliau ji juos minimalizuoja, suveda į gamybinius rėmus ir parduoda pret-a-porte, ekonomiškai supaprastintame lygyje. Čia kūrybingumas pakeičiamas taisyklėmis, jos patyrimu, o patyrimas -  į Vilmos Marės gaminių aukštą meninį lygį ir išbandytą, atidirbtą ir kartu unikalų dizainą.

Vietinė gamyba yra Vilmos Marės ekonominis pagrindas. Ji daugumą produkcijos parduoda ten, kur ją pagamina. JAV siuvimas yra brangus (apie $25 už valandą), todėl tenka ir pačiai siūti, ir nuolatinius viešiuosius ryšius bei internetinį platinimą atlikti naktimis, kai vaikai jau sugulę. Vilmos Marės kūryba giliai įtakota Lietuvių antikinės estetikos. Ją išreiskia vienspalvis, romus rankdarbių stilius.

Dizainerė Vilma Marė maloniai kviečia į gamybinių studijų atvirų durų dienas rugsėjo  1-4 d. nuo 11 iki 19 val. Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykloje (priešais Saulėtekio prekybos centrą), adresu V. Krėvės pr. 84, Kaunas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt