Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 21d. 15:32

Opera be orkestro – „XYZ“ (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Spalio 20 dieną bohemiečiai, vedini režisierės Dalios Ibelhaubtaitės, dar kartą visus kvietė į elektroninės operos fantaziją be orkestro – XYZ.

Spalio 20 dieną bohemiečiai, vedini režisierės Dalios Ibelhaubtaitės, dar kartą visus kvietė į elektroninės operos fantaziją be orkestro – XYZ. Buvusiame kino teatre „Lietuva“ surengtas pasirodymas jau nuo pirmųjų minučių stebino lankytojų gausa ir pasirodymo erdvės pasirinkimu.

Bohemiečių pasirinkta Lietuvoje nauja operos atlikimo forma  – klasikinių arijų ir elektroninės muzikos sintezė leido pritraukti mišrią auditoriją, kuri savo mėgstamus kūrinius išgirdo suskambant kitomis spalvomis. 27 populiarios operos arijos buvo atliekamos skambant „Silence“  – Lietuvos jaunosios kartos elektroninės muzikos kūrėjų improvizacijoms.

Apleistas kino teatras savo forma priminė amfiteatrą, o scenografija puikiai papildė keistą kelių laikmečių samplaikos dermę. Patys solistai labiau panašėjo į terpę sklisti muzikai, o ne į paprastai klasikinėje operoje sutinkamus ryškius charakterius. Tai leido atitolti nuo įprastai operoje matomo perdėto emocionalumo ir dirbtinai išryškinamų emocijų, tačiau video instaliacijų, transformuotų klasikinių kostiumų ir dekoracijų visuma kartais kūrė savotišką perpildymo įspūdį.

Pagrindinį Dalios Ibelhaubtaitės sumanymą („Sumaišę du muzikos žanrus siekiame parodyti jaunai auditorijai, kad opera gali būti funky, sexy ir cool“), bohemiečiai ir „Silence“ išpildė puikiai, o operoje girdėti Asmik Grigorian, Vaido Vyšniausko ir kitų atlikėjų vokalai gali prisidėti papildant ir klasikinės operos mėgėjų gretas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt