Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paroda „Netikėtas Vilnius“ – skirtingi požiūriai į tą patį miestą

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Žydų kultūros ir informacijos centre atidaryta tapybos paroda „Netikėtas Vilnius“. Parodoje savo darbus eksponuoja penki menininkai, mylintys ir tapantys Vilnių.

Penktadienį Žydų kultūros ir informacijos centre atidaryta tapybos paroda „Netikėtas Vilnius“. Parodoje savo darbus eksponuoja penki menininkai, mylintys ir tapantys Vilnių. Čia galite susipažinti su Algio Griškevičiaus, Mindaugo Skudučio, Jūratės Mikolaitytės, Jūratės Bagdonavičiūtės,  ir Arūnės Tornau požiūriu į šį miestą.

Parodoje Vilnius atsiskleidžia visiškai skirtingais, netikėtais rakursais. Mindaugas Skudutis Vilnių tapo tokį, koks jis yra – natūralų. Jūratė Bagdonavičiūtė miestą vaizduoją abstraktesnį, žiūri į jį iš aukštai, aprėpia akimis didelį plotą raudonų čerpių stogų ir bažnyčios bokštų. Algio Griškevičiaus Vilnius mistiškas, tarsi iš sapno, visas pulsuojantis kažkokia nepaaiškinama, fantastine nuojauta. Jūratė Mikolaitytė Vilnių mato siurealistinį: planeta su daug išsišokusių bokštelių, bokštas iš skirtingų dalių, sena nuotrauka, kurioje pavaizduotas berniukas senamiesčio fone. Arūnė Tornau Vilnių tapo vaizduodama numindžiotą akmenį ar apgriuvusią akmeninę sieną. Parodoje tiesiog pulsuoja tiek Vilniaus didingumas, tiek jo subtilumas. Čia jis tikrai „netikėtas“.

Parodos sumanytoja ir koordinatorė Arūnė Tornau pasakoja, kad pirmiausia atsirado ne idėja surengti parodą skirtą Vilniui, o idėja surengti ją Žydų kultūros ir informacijos centre. Ji vis praeidavo pro šią galeriją ir pastebėjo šią jaukią erdvę, turinčią neįtikėtinai gerą apšvietimą. Tuomet ji, susitarusi su galerijos direktoriumi, sukvietė menininkus, kurie norėtų eksponuoti čia savo darbus. Paklausta, kodėl Vilnius ir kuo jis skiriasi nuo kitų miestų, meninkė su neįtikėtina meile, žvelgdama į tolį pasakoja, kad bet kuriam vilniečiui dailininkui šis miestas savas, jis kaip jų scena.

Parodos sumanytojos Arūnės Tornau planuose ir svajonėse bręsta mintis surengti dar daugiau parodų šia tema, nes, kaip ji taikliai pastebėjo, dailininkų, tapančių Vilnių, yra ne tik kad daug, kone kiekvienas menininkas yra pavaizdavęs Vilnių savo kūryboje. Tad lauksime ateinančių parodų, o kolkas siūlome apsilankyti Žydų kultūros ir informacijos centre ir susipažinti su „Netikėtu Vilnium“ tokiu, kokį jį mato šiandien čia savo darbus eksponuojantys dailininkai. Paroda veiks iki gegužės 13d.

Komentarai
Temos Paroda
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt