Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 13d. 10:20

Parodos „Iškiliausi tarpukario kauniečiai“ atidarymas

Įkrauk reporterio nuotrauka /

2011 m. birželio 20 d., pirmadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) vyks parodos „Iškiliausi tarpukario kauniečiai" iškilmingas atidarymas.

2011 m. birželio 20 d., pirmadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) vyks parodos „Iškiliausi tarpukario kauniečiai" iškilmingas atidarymas. Renginį ves žurnalistė, visuomenės veikėja Dalia Kutraitė, muzikinę programą „Pasivaikščiojimas su D. Dolskiu ir A. Šabaniausku" atliks operos solistai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas, pianistė Virginija Unguraitytė.

„Iškiliausi tarpukario kauniečiai" – tai švietėjiškas projektas, skirtas žymiems ir didiems laikinojoje sostinėje gyvenusiems asmenims, nepabūgusiems jokių ano meto iššūkių, svariai prisidėjusiems prie atskirų žmonių, miesto, šalies gerovės. Parodoje pristatomi kompetentingos komisijos ir Kauno gyventojų išrinkti 12 ryškiausių tarpukario, dažnai vadinamo Kauno aukso amžiumi, asmenybių, tarp kurių tokie iškilūs žmonės kaip rašytojas Juozas Tumas-Vaižgantas, operos solistas Kipras Petrauskas, architektas Vytautas Landsbergis-Žemkalnis ir kiti ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai nusipelnę veikėjai.

Projekto „Iškiliausi tarpukario kauniečiai" sumanytoja – viena seniausių pramoninių alaus daryklų šalyje „Volfas Engelman", gaminusi populiariausią tarpukario alų ir aktyviai dalyvavusi tuometinio Kauno visuomeniniame gyvenime, rėmusi įvairias kultūros, mokslo ir meno veiklas. Anot įmonės generalinio direktoriaus Vytauto Meišto, šiandien Kaunas taip pat gali didžiuotis darbščia, sumania, veržlia, turinčia originalių idėjų bendruomene. Tačiau, kad tokia bendruomenė augtų ir stiprėtų, jai būtini pavyzdžiai. Pastarųjų kauniečiai bene daugiausiai gali rasti tarpukaryje. „Mūsų įmonė turi itin gilią ir įvykių turtingą istoriją. Brangindami šį palikimą, nusprendėme atsigręžti atgal, ir prisiminti, o gal net iš naujo atrasti tuos žmones, į kuriuos verta lygiuotis. Iš istorijos patys semiamės stiprybės ir optimizmo, ji mus įkvepia dideliems darbams. Šiems norime paskatinti ir visus kauniečius", – pasakojo V. Meištas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt