TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Pavasario arabeskas“: jaunimo improvizacijos Tarptautinės šokio dienos proga

Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinė šokio diena Klaipėdoje buvo paminėta surengiant teatralizuotą koncertą „Pavasario arabeskas". Jo metu visi šokio entuziastai galėjo pasidžiaugti uostamiesčio choreografinės bendruomenės organizuotais pasirodymais.

Tarptautinė šokio diena Klaipėdoje buvo paminėta surengiant teatralizuotą koncertą „Pavasario arabeskas". Jo metu visi šokio entuziastai galėjo pasidžiaugti uostamiesčio choreografinės bendruomenės organizuotais pasirodymais.

Žiūrovai susipažino su įvairių stilių, šalių ir kultūrų šokiais. Tarp gausybės pasirodymų nepasiklysti padėjo mimas Aleksas Mažonas, įsikūnijęs klajoklį, keliaujantį po šokių pasaulį. Įdomu tai, kad viso koncerto metu nebuvo ištartas nei vienas žodis. Veiksmas buvo vystomas per choreografinę - muzikinę prizmę.

Pirmosios ant scenos pasirodė Klaipėdos Pilies teatro gatvės renginių trupės merginos. Jos pristatė ištrauką iš kuriamo naujo spektaklio „Kariatidės". Įspūdingais raudonais kostiumais pasipuošusios šokėjos įkūnijo skulptūras tarp kurių pasirodęs Klajoklis nurodė kelią į kitą kompoziciją.

Moteriškas trapumas buvo atskleistas Aušros Krasauskaitės ir Dariaus Berulio kompozicijoje „Pamečiau tave". Po jausmingo pasirodymo publika buvo sugrąžinta į viduramžius. Didingais kostiumais pasipuošę „Saltandos" šokėjai žavėjo barokiniu grakštumu.

Mirties dramą, kurią pristatė Klaipėdos Valstybinio muzikinio teatro artistų Jolantos Milčienės ir Aurelijaus Liškausko kūrybinis duetas, žiūrovai galėjo stebėti šokio spektaklyje „Vampyrai". Tai buvo pasirodymo vieša premjera.

Po improvizuoto šokio su gaubliu, publika galėjo išvysti ekspresyvų mongolų, egzotišką kinų, entuziastingą žydų ir darnų armėnų šokių pateikimą. Šiuos pasirodymus dovanojo J. Kačinsko muzikos mokyklos choreografijos skyriaus moksleiviai, Klaipėdos „Aukuro" gimnazijos ansamblio „Vėjūnė" šokėjai bei Klaipėdos universiteto studentai.

Prie lietuviškų šaknų grąžino Darius Berulis su Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentais, atlikusiais tautinius šokius pagal lietuviško folkloro muziką.

Ypatingai džiugiai nuteikė jaunieji šokėjai iš Aušros Krasauskaitės baleto studijos. Mažieji artistai parodė kompozijas „Taip vyksta kieme" ir „Eskizą valso tema". Po jų sekė romantiškai subtilus P. Fokino statytas šokio pasakojimas „F&Ž" (Fryderikas ir Žorž) pagal Fryderik Chopin muziką.

Šokio koncerto metu nebuvo išvengta ir skausmo tema. Plastišką kompoziciją „Viuva" (Našlė) atliko Saida Saldukaitė. Po brandaus pasirodymo ugnine energija žavėdami iš įvairių scenos kampų išniro „Naujos epochos šokio šėlsmo" atstovai iš kolektyvo „Intrus". Moderniais judesiais ir jaunatviška energija sužavėję paaugliai privertė žiūrovus palaikančiai šūkalioti į muzikos ritmą.

Finale visi koncerte pasirodę herojai susirinko scenoje ir džiaugėsi krintančiais blizgučiais, klausydamiesi Georgo Davido Weisso dainos „Koks nuostabus šis pasaulis". Palydėję Klajoklį pratęsti savo keliones po šokio pasaulį, dalyviai šėlo scenoje ir minėjo Tarptautinę šokio dieną.

Tarptautinė šokio diena švenčiama visame pasaulyje nuo 1982 metų balandžio 29 dieną UNESCO sprendimu. Specialus dėmesys šią dieną skirtas atkreipti auditorijos dėmesį į šokio meną. Už kūno judesio meną turėtumėme dėkoti senovėje vykusioms liaudiškoms apeigoms. Išaugęs iš religinio konteksto, šokis tapo pasigėrėjimo objektu, pramoga ir malonumu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt