Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 10d. 15:48

,,Peacemaker“ Radviliškyje (nuotraukos)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Saulėtą penktadienio popietę radviliškiečių ir miesto svečių dėmesį patraukė lyriška muzika, smilkalais pakvipęs oras ir sunkiai ištariami bei intriguojantys rytietiški pavadinimai, kažkada girdėti istorijos pamokose...

Saulėtą penktadienio popietę radviliškiečių ir miesto svečių dėmesį patraukė lyriška muzika, smilkalais pakvipęs oras ir sunkiai ištariami bei intriguojantys rytietiški pavadinimai, kažkada girdėti istorijos pamokose... Kažkur giliai atmintyje iškilo Čin ši Huangho kariuomenės vaizdas, kuris ir tapo pagrindiniu įkvėpimo šaltiniu tarptautinei meno parodai Šanchajuje – ,,The Europien Army and the Qin Emperor‘s Warriors 2010 - 2012‘‘. Šių metų rudenį parodoje bus eksponuojami 27 Europos sąjungos šalių profesionalių skulptorių darbai - 27 ,,Taikos armijos‘‘ kariai.

Parodoje galėsime išvysti ir lietuvio, radviliškiečio skulptoriaus Martyno Gaubo karį. Jo 2 metrų skulptūra ,,Peacemaker‘‘ tapo šios paslaptingos popietės Radviliškyje priežastimi. ,,Peacemaker‘‘ buvo pristatytas ir gimtajame skulptoriaus mieste. Parodos dalyviai galėjo ne tik iš labai arti apžiūrėti ,,Taikdarį‘‘, bet ir pabendrauti su menininku. Buvo įdomu ir tai, kad M. Gaubas, net ir neturėdamas puikių sąlygų, daug medžiagų sugebėjo sukurti pasaulinio pripažinimo sulaukiusią skulptūrą. Žavi ir skulptoriaus kruopštumas: 2 metrų aukščio ,,Taikdarys‘‘ yra iš medžio ir visos metalinės detalės (nuo skafandro iki smulkiausių medalių, kuriuos beje sugalvojo pats autorius) yra atskirai prikaltos prie medinio paviršiaus.

,,Peacemaker‘‘ pristatymas ne tik praskaidrino radviliškiečių dieną, bet ir įrodė, jog lietuvių talentas yra didesnis už pačią Lietuvą ir tų 3 milijonų gyventojų gretose tikrai yra žmonių, kuriais privalome didžiuotis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt