Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 24d. 12:23

Permainingoji Vengrija

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Daugumai keliautojų, lankiusių Vengriją, paminėjus šios šalies pavadinimą, prieš akis iškyla sostinės Budapešto didybė - gotikinio, klasicistinio ir barokinio stiliaus pastatai, tvarkingos, jaukių kavinių, parduotuvėlių (vadinamųjų boutique‘ų) pilnos gatvelės. Trumpai tariant, tiesiog užburianti atmosfera. Tačiau Vengrija - tai ne tik Budapešto prabanga. Tikroji, kasdieninė ši šalis yra kiek kitokia.

„Žinau viską" talentinga žurnalistė Emilija Sirijotavičiūtė

Daugumai keliautojų, lankiusių Vengriją, paminėjus šios šalies pavadinimą, prieš akis iškyla sostinės Budapešto didybė - gotikinio, klasicistinio ir barokinio stiliaus pastatai, tvarkingos, jaukių kavinių, parduotuvėlių (vadinamųjų boutique‘ų) pilnos gatvelės. Trumpai tariant, tiesiog užburianti atmosfera. Tačiau Vengrija - tai ne tik Budapešto prabanga. Tikroji, kasdieninė ši šalis yra kiek kitokia.

Vengriją lankėme su Lietuvos vandensvydžio jaunimo rinktine, kuri keliavo į mažąjį Szentes miestelį atstovauti mūsų šaliai turnyre. Tik įvažiavus į Budapeštą mus pasitiko lietus. Likimo ironija, bet kiekvieną kartą lankantis sostinėje, prapliumpa lyti. Vis dėlto, nors ir apniukęs, Budapeštas vis vien atrodo žavingai. Per kelias valandas, kurios mums duotos, neįmanoma apžiūrėti pagrindinių ir lankomiausių objektų, todėl vieni tiesiog pavaikštinėja po miestą, kiti prisėda vienoje iš daugybės kavinukių, treti keliauja apsipirkti (tų keliautojų, kurie turi galimybę pabūti čia ilgiau, patogumui centre zuja raudoni ekskursijų autobusai).

Atsisveikinę su sostine keliaujame į Szentes miestelį, esantį už kelių šimtų kilometrų. Lietų pakeičia saulė ir kaitra. Šis mažas miestukas garsėja dėl mineralinių vonių komplekso, baseinų ir juose vykstančių varžybų. Jaukiame ir tvarkingame Szentes šiek tiek jaučiasi Budapešto atgarsiai. Tačiau labiausiai į akis krenta dviratininkai. Šalia pagrindinių gatvių yra dviratininkų takai, o pačių dviračių skaičius tikrai lenkia automobilių kiekį. Suprantama, kad mažame miestelyje, kur atstumai nėra dideli, labai pravartu važinėti dviračiu. Tačiau jų pilna ir sostinėje. Dviratininkams Vengrijoje skiriamas ypač didelis dėmesys, gyventojai yra skatinami sveikai gyventi.

Szentes miestelyje vasaros metu susirenka žmonės iš visų pasaulio kampelių. Ten esantys vieni iš daugelio Vengrijos mineralinių vandenų baseinų garsėja kaip turintys gydomųjų, atstatomųjų savybių. Tačiau dabar komplekse zuja daugiausia sportininkai - šiomis dienomis vykstant vandensvydžio varžyboms susirinkę daug komandų - Rusijos, Izraelio, Kanados, Lietuvos, Rumunijos. Aplink kalbų ir žmonių skruzdėlynas. Vieni ruošiasi ir daro apšilimus, kitiems vyksta varžybos (jos prasideda ankstų rytą ir tęsiasi iki paties vakaro), o likusieji bendrauja arba ilsisi mineralinių vandenų baseinuose.

Vakarais centre groja gyva muzika arba vyksta kiti užimtumai. Nors ir mažytis, miestelis nemiega iki gilios nakties. Jaukiose, žibintų ir žvakių apšviestose kavinėse gyventojai ragauja vyną ir šnekučiuojasi, klausosi muzikos. Prieblandoje Szentes atrodo tikrai nuostabiai.

Po penkių dienų visi, taip pat iškovojusi taurę ir net puikiai pailsėjusi komanda, ruošiasi į 20 valandų trunkančią kelionę atgal namo. Šiek tiek gaila, kai Vengrija lieka už nugaros ir mus pasitinka Slovakijos kalnai. Iš tiesų, Vengrija - unikalus kraštas. Kad pajustum jos tikrąją dvasią, tereikia apsilankyti nedideliame miestelyje, pabendrauti su nuoširdžiais ir linksmais vietiniais gyventojais. Čia, žinoma, iškyla vienas sunkumas - vengrai beveik visiškai nekalba kitomis kalbomis, tik savo. Todėl tokiais atvejais tenka prisiminti kūno kalbą, nors kartais tai ir atrodo kiek komiškai, toks bendravimo būdas greitai tampa priimtinas ir net smagus.

Taigi jei keliauji po Europą ir turi galimybę, būtinai skirk laiko Vengrijai. Šis permainingas kraštas tikrai nenuvils nei mėgstančių prabangą ir šurmulį, nei norinčių pailsėti ir pabūti gamtoje keliautojų.

Praktinės informacijos apie Vengriją gali rasti čia: http://www.eurodesk.lt/keliauk/country/76.

„Žinau viską" yra jaunųjų žurnalistų tinklas, sukurtas jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Lietuva ir ES programos „Veiklus jaunimas" iniciatyva. Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Programa „Veiklus jaunimas" suteikia jauniems žmonėms neformalaus ugdymo(-si) galimybes bei finansinę paramą jų inicijuotiems bei įgyvendinamiems projektams, skatina Europos šalių jaunimo bendradarbiavimą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt