TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pilietis kitaip

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ko gero, dauguma mūsų realiame gyvenime negyvename pilnaverčio pilietinio gyvenimo dėl vienų ar kitų priežasčių – vieni mūsų to daryti negali dėl savo amžiaus, kiti dėl...

Ko gero, dauguma mūsų realiame gyvenime negyvename pilnaverčio pilietinio gyvenimo dėl vienų ar kitų priežasčių – vieni mūsų to daryti negali dėl savo amžiaus, kiti dėl nusivylimo sistema jai lieka tiesiog apatiški, dar kiti mano esantys nepakankamai tam tinkami ar pasiruošę.

Tačiau yra dar vienas būdas nugyventi pakankamai pilnavertį pilietinį gyvenimą – internetinis socialinis-politinis-ekonominis-karinis simuliatorius eRepublik. Kai kurie mūsų, žinoma, skeptiškai žiūri į tokio tipo žaidimus, tačiau šis žaidimas tikrai skiriasi nuo kitų tokio tipo žaidimų – jam žaisti tikrai reikia intelekto. Kad tuo įsitikintumėte, vėliau šiame straipsnyje į šį žaidimą pažvelgsime iš keleto žaidėjų akių, tačiau dabar pakalbėkime apie šį žaidimą „oficialiai“ ir sužinokime jo pagrindines galimybes.

Šiame žaidime jūs galite rinktis vieną iš keturių labiausiai paplitusių karjerų: politiko, verslininko, kario, žurnalisto, tai yra, galite kandidatuoti į Seimą, į prezidento postą, dirbti Vyriausybėje, įsilieti į vienos iš keturių egzistuojančių partijų (Solidarumo, Lietuvos liberalų partijos, Lietuvių nacionalistų partijos, Lietuvos laisvės sąjungos) veiklą ar įkurti savąją, įkurti savo įmonę, konkuruoti vietinėje ir/ar tarpautinėje rinkoje, rašyti laikraštį, kariauti už savo šalį, tapti kariuomenės ar jos būrių vadu.

Tai – tik pagrindinės veiklos sritys. Jūs dar galite tapti šnipu, diplomatu ir t.t. bei tuo, ką sugalvosite patys. Žinoma, galite likti ir tiesiog eiliniu darbininku.

O dabar – ką apie eRepublik pavyko sužinoti apklausus kelis virtualios Lietuvos piliečius.

„Mano gyvenimas virtualioje Lietuvoje prasidėjo kiek seniau nei prieš metus. Užsiregistravau čia, norėdamas padėti draugui. Po kelių dienų mokymosi ir gilinimosi į šio žaidimo specifiką, supratau, kad eRepublik – tai, ko ieškojau. Norėjau pailsėti nuo visų banalių žaidimų, kurie tik žaloja žmogaus psichiką ir žudo jo, kaip individo, vystymąsi.

Žinoma, pažvelgęs į pradinį tinklalapio puslapį, nieko įspūdingo nepamačiau. Galvojau: „puslapis kaip puslapis“. Tačiau jame galima nuveikti daug. Pamėginsiu papasakoti, ką gi.

Šio žaidimo pagrindas yra karas. Kad šalis būtų stipri kare, ji turi turėti pakankamai išteklių – taip į šį žaidimą įsipina ir ekonomika. Kad ekonomika būtų stabili, jai reikia politikų ir verslininkų. Kam tas verslas, jeigu nėra žmonių kurie pirktų produktą? Taip, atsiranda bendruomenė, kuri nuolatos turi bendrauti, kad tokia išliktų. Tam, kad nepasiduotų stipresnių įtakai. Tai daroma įvairiuose pokalbių kambariuose, forumuose, spaudos pagalba.

Ši nepaprasta įdėja tapo tuo, ką mes vadiname naujuoju. Turbūt dėl šios priežasties aš ir žaidžiu šį žaidimą.

Tedas, 16 m.

„Šį žaidimą pradėjau žaisti prieš daugiau nei metus, ir jis man iki šiol neatsibodo.

Čia esu politikas bei leidžiu savo laikraštį, vadovauju Lietuvos liberalų partijai – esu partijos prezidentas, dukart esu tapęs ir šalies prezidentu bei didelę savo praleisto žaidime laiko dirbau vyriausybėje.

Didžiausiu malonumu šiame žaidime, manau, įvardyčiau Seimo rinkimus, kai iki išnaktų partijos pokalbių kambaryje krapštom balsus vienam ar kitam partiečiui :)

Šiaip šis žaidimas man davė tikrai daug – tiek politinių, sociologinių žinių, tiek, manau, išmokė kurti kokybiškesnius tekstus.“

Ignas Grinevičius, 16 m.

„eRepublik yra puikus žaidimas jau vien dėl visuomenės. Žaisdamas susipažinau su labai daug įdomių žmonių, iš kurių daugelį dabar laikau savo draugais.

Be to, nors pats žaidimas to ir nereikalauja, tačiau vykdydamas įvairią veiklą savo virtualiosios šalies labui išmokau ir daug įvairių techninių dalykų: gerokai pagerinau savo žinias apie Google dokumentų įrankius, MS Excel, Skype, IRC bei kitas programas. Taip pat būdamas kariu išmokau apie strategiją, paragavęs žurnalisto duonos, stipriai patobulinau savo rašybą, sėdęs už valstybinio banko vairo, pradėjau geriau suprasti pasaulinės rinkos subtilybes, o pabuvęs šalies prezidentu įgijau ir politinių bei diplomatinių žinių. Ir svarbiausia, kad šis žaidimas realiai nereikalauja daugiau nei 10–20 minučių per dieną, tačiau jei yra noro, visada atsiras ir ką veikti.“

Dabartinis virtualios Lietuvos prezidentas Nexrow, 18 m.

Jei ir patys norite turėti panašios patirties, tapkite „piliečiu kitaip“ – užsiregistruokite http://eRepublik.com.

P.S. Šiuo straipsniu jokios asmeninės naudos nesiekiu, savo rekomendacinių registracijos nuorodų nepateikiu, tiesiog manau, jog tai pakankamai tinkamas žaidimas pilietiškai visuomenės daliai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt