Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 07 25, 13:38

Pirmą kartą Lietuvoje – dvasinių praktikų festivalis

Bene pirmą kartą Lietuvoje rengiamas festivalis, kuriame bus galima išbandyti daugelį skirtingų dvasinių praktikų, pasinerti į sveiką gyvenseną ir tiek fiziškai, tiek psichologiškai atitrūkti nuo kasdienybės.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Bene pirmą kartą Lietuvoje rengiamas festivalis, kuriame bus galima išbandyti daugelį skirtingų dvasinių praktikų, pasinerti į sveiką gyvenseną ir tiek fiziškai, tiek psichologiškai atitrūkti nuo kasdienybės.

Stovyklos „Masters of Calm“ („Ramybės meistrai“), kuri vyks rugpjūčio 12–18 d. vienoje gražiausių Lietuvos vietų – Dūburio saloje Zarasų rajone, organizatoriai žada pasiūlyti alternatyvą įprastam poilsiui ir nusistovėjusiam gyvenimo būdui. Čia žadama mokyti ajurvedos, skirtingų jogos ir mankštų technikų, dvasinių praktikų, sveikos gyvensenos. Stovykloje žada apsilankyti net žolininkė, kuri padės pažinti Lietuvos pievose augančius augalus.

Siūlys pamiršti, kad Lietuvoje blogai

Renginio organizatorius lektorius Mindaugas Vidugiris pasakojo mėgstantis burti žmones. Tokią savo veiklą jis pradėjo su bendraminčiais suorganizavęs taerptautinį baikerių suvažiavimą Airijoje, kur tuomet gyveno. Į renginį susirinko per 800 žmonių.

„Dabar atėjo užsakymas iš vidaus sujungti skirtingas disciplinas ir mokymus, kad pirmiausiai mokytojai galėtų pasimokyti vieni iš kitų, – pasakojo jis. – Mano vaidmuo – ir mokytojams, ir dalyviams parodyti, jog esame panašūs, kad ir kokie skirtingi būtume, jog visos disciplinos siekia to paties tikslo – pažinti bei priimti save su visais pliusais ir minusais.“

Pašnekovas pabrėžė organizuojantis ne festivalį, o stovyklą–atostogas: „Nes į savaitgalio renginį atvažiuoji tik trumpam ir išlieki prisirišęs prie kasdienės rutinos. Tikrasis lūžis žmoguje vyksta ketvirtą dieną, kai jis pradeda suprasti save.“

Renginyje laukiami ne tik smalsūs, sveika gyvensena besidomintys ar kai kurias praktikas jau išbandę žmonės, bet ir jaunos šeimos, turinčios mažų vaikų. Mažiesiems paruošta atskira erdvė – mokyklėlė, kur juos prižiūrės ir mokys plaukimo ir sporto instruktoriai, kiti profesionalai.

„Čia žmonės išmoks ne tik jogos, cigūno ar belojaro. Čia visi mokysis kalbėtis ir dalintis tarpusavyje, prisiminti, kas yra tikroji meilė ir artumas kitam žmogui, – aiškino M.Vidugiris. – Tokių renginių Lietuvoje labai trūksta. Į bet kurį renginį ateiname vieni ir dažniausiai vieni išeiname, nes nuo vaikystės mus moko nekalbėti su nepažįstamaisiais... O mes laužysime šį tabu.“

Mes esą visą gyvenimą buvome mokomi būti, rengtis, mąstyti kaip visi. Todėl vyresniems žmonėms nelengva pažadinti viduje snaudžiančias galias, kurios gali padėti keistis pačiam ir keisti aplinką.

Organizatoriaus žodžiais, daugelis skundžiasi, kad Lietuvoje blogai. Todėl stovykloje bus siūloma prisiminti, kas yra gera ir kiek gražių dalykų vyksta aplinkui. Paskutinę dieną žadama skirsti bendrai meditacijai.

Saloje vyksiančio renginio dalyviams garantuojama ramybė nuo civilizacijos. Nors tenka laukiama kelių šimtų žmonių, norintieji galės pabūti ir vieni su savimi – 50 ha ploto saloje jie ras vietų pasislėpti.

Užsiėmimuose – nuo jogos iki hipnozės

Kiekvieną rytą festivalio dalyviai bus kviečiami pradėti rytine mankšta. Jie skanaus vegetarišką vaišnavų ruošiamą maistą ir tyrą vandenį iš šaltinio. Po pusryčių ir pietų bus siūlomi užsiėmimai, kuriuos kiekvienas galės pasirinkti pagal savo norą bei poreikius.

Pavyzdžiui, ciguną – sveikatingumo sistemą, kuri padeda įveikti ligas, prailginti gyvenimą, atkurti fizinę ir dvasinę pusiausvyrą, leidžia giliau pažvelgti į save ir kasdienybėje pasislėpusią aplinką. Šis sveikatos palaikymo menas esą padeda sumažinti streso poveikį, sukaupti daugiau energijos kasdieniam gyvenimui, aktyviai ilsėtis ir nukreipti savo energiją į įvairias veiklos sritis.

Belojar mokykla padeda spręsti vidinius konfliktus per natūralų, vientisą judesį. Tai yra pratimų kompleksas, paremta raumenų ištempimu. Taip ne tik išlavinamas mažiausių raumenų aparatas, bet ir sustiprinami sąnariai, gyslos, raiščiai, net centrinė nervų sistema.

Dervišų joga yra kiekvienam nesunkiai įvaldomų terapinių judesių visuma. Įkvėpta judesių mokslo, jau šimtmečiais praktikuojamo Sufijų dervišų brolijose, ji padeda įveikti stresą, pagerinti sveikatą, dėmesio koncentraciją ir proto aiškumą, lavina lankstumą ir koordinaciją, išsaugoti vidinę ramybę. Šis senas menas prilygsta jogai, taiči ir naujesniems sveikatingumo metodams – euritmijai bei strečingui.

Gurdžijevo šokiai – nedaug laiko reikalaujanti mankšta kūnui, protui ir emocijoms, lengvas būdas pasiekti pusiausvyrą nestabiliame pasaulyje. Šie judesiai atkeliavo iš amžių glūdumos, kai buvo praktikuojami sufijų ordinų dervišų vienuolių apeigų ir šventų ritualų metu. XX a. į vakarų pasaulį slaptas žinias atnešė ir vakariečiams pritaikė žinomas mistikas, dvasinis mokytojas Georgijus Ivanovas Gurdžijevas. Šokių judesiai – neįprasti, neįtikėtini, naudojamos įvairios sekos ir perėjimai, asimetrija. Kiekvienas judesys lemia tam tikrus proto arba nervų sistemos pasikeitimus. Kūno dalims plevenant skirtingomis kryptimis, įtraukiami mąstymo pratimai. Tokia praktika subalansuoja smegenų pusrutulių veiklą – logika, intuicija ir kūrybiškasis pradas ima veikti drauge.

Kalanetika yra harmoninga mankšta, kurios metu akcentuojamas susikaupimas, koncentracija į pojūčius ir kūno judesių kontrolę, lėto tempo treniruotė, kuria siekiama sustiprinti raumenis, ugdyti lankstumą ir taisyklingą laikyseną. Tai – lyg šokėjų mankšta, apimanti jėgos treniruočių, jogos, baleto pratimus. Ši mankšta vadinama moteriška dėl plastiškumo, grakščių judesių, dubens dugno raumenų įtraukimo, formuojanti liekną ir grakštų siluetą. Čia nereikia skubėti, bandyti pataikyti į muzikos ritmą, nėra choreografinių kombinacijų, šuoliukų ar staigių judesių, kuriuos atliekant iškyla grėsmė patempti raumenis. Mankšta laikoma ypač tinkama esant nugaros, kaklo srities nuovargiui, skausmui, maudimui. Kalanetika esą puikiai gydo tokius sėdimo darbo, nėštumo ar netaisyklingos laikysenos sukeltus nemalonumus, o prieš sezono pradžią paruošia slidininkų ir jėgos aitvarų mėgėjų kūnus, sustiprindama giliuosius raumenis.

Reiki – universali gydančioji energija. Kadaise žmonės naudojosi ja kaip duotybe, dabar vėl turi galimybę prie to grįžti – gydyti save, kitus, valyti ir gyvybine energija pakrauti aplinką, akmenis, maistą, augalus. Ši energija esą gerina atmintį ir smegenų veiklą, padeda lengviau įsisavinti žinias, susidoroti su stresu.

Dvaja mūsų šalyje atsirado 2009 m. Tai yra vaizdinių kūrimo įrankis, padedantis vaizduotės pagalba įgyvendinti geidžiamus tikslus, siekti sveikatos, laisvės, meilės, turto, sąmoningumo, dvasingumo. Įšventinimo metu esą atsiskleidžia vidinis žmogaus vardas, apibūdinantis dvasinę savastį. Bendraudamas su ja, tvirtina organizatoriai, žmogus gali gauti atsakymus į bet kuriuos klausimus.

Rebefingas dar vadinamas moksliniu ritmingu, dvasiniu, intuityviu arba gyvybės kvėpavimu. Jis esą visada buvo vienas paprasčiausių, aiškiausių ir efektyviausių dvasinio valymosi metodų.

Stovykloje bus galima išbandyti ir hipnozę, kuri esą padeda netekti antsvorio, mesti rūkyti, suvaldyti pyktį, įveikti fobijas, atsikratyti priklausomybių, daryti teigiamus pokyčius savo gyvenime. Šios praktikos mokys hipnoterapeutas Andy Brady iš Pietų Dublino hipnozės klinikos.

Viena iš savirealizacijos formų, meditacijos ir kūrybiškumo atskleidimo priemonių yra fraktalų piešimas. Tai esą padeda diagnozuoti žmogaus būseną ir ją pakoreguoti. Fraktalų pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio fractus („sudarytas iš dalių“). Tai yra geometrinis objektas, kurio atskirose dalyse galima pamatytį jį patį. Atliekant tam tikrus technologinius veiksmus esą galima ištraukti informaciją iš pasąmonės ir perkelti ją į sąmonės lygmenį. Kadangi išorinių dirgiklių nėra – piešiama užsimerkus ir spalvos renkamos nežiūrint, pasiekiamas svarbiausias tikslas: išsijungęs protas užleidžia vietą nesąmoningajai sričiai.

Vakare lauks „maudynės gonge” ir bendravimas prie laužo. Organizatorių teigimu, muzika ir garsas gali tapti galingu savigydos instrumentu, padedančiu atsikratyti streso, valdyti skausmą, atsikratyti nemigos, depresijos, kraujotakos sutrikimų, netgi žalingų įpročių, sukurti vidinę harmoniją. Gongų gausmas naudojamas kaip vaistas arba papildoma priemonė vykstant kitokiam gydymui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt