TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmasis pasaulyje gyvosios sienos projektas įgyvendintas plaukiant laivu

Nuotraukos pavadinimas
Nuotraukos pavadinimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kompanija “Crystal Cruises” teigia, kad jie savo laive “Crystal Symphony” įgyvendino pirmąjį pasaulyje gyvosios sienos projektą. Sieną kūrė viena Didžiosios Britanijos kompanija,...

Kompanija “Crystal Cruises” teigia, kad jie savo laive “Crystal Symphony” įgyvendino pirmąjį pasaulyje gyvosios sienos projektą. Sieną kūrė viena Didžiosios Britanijos kompanija, kuri prie šio projekto užtruko dvi dienas.  Lygiai tiek, kiek užtruko kelionė iš Portlando į Denverį. Taip, gyvoji siena buvo kuriama laivui plaukiant.

Šiuo nepaprastu eksponatu buvo papuoštas 11 metrų ilgio ir 2,5 metrų pločio restorano denis.

Tikriausiai daug kam kyla klausimas, kas yra ta gyvoji siena. Tai ne kas kita, kaip vertikalus sodas, kuris buvo iš anksto paruoštas ir vėliau dalimis pritvirtintas prie sienos. Augalai tvirtai laikosi savo vietose, kadangi jų šaknys užpiltos 5-10 centimetrų storio dirvos sluoksiu.

Štai ką apie šį projektą pasakoja “Crystal” viešbučių dizaino ir aptranavimo vice prezidentė Alexandra Don: "Mes visada skiriame didelį dėmesį dizianui, todėl ir šiuo atveju norėjome padaryti kažką itin traukiančio akį, kas atrodytų šiuolaikiškai, išskirtinai ir pribloškiančiai. Galutinis rezultatas - gyvoji siena, restorano denį padaranti išskirtine ir itin lankoma laivo vieta."

Komapanija teigia, kad ši instaliacija nėra tik eksponatas akmis paganyti. Tai yra “Crystal” dėmesys aplinkosaugai. Siena veikia kaip biofiltras, sugeriantis anglies dvideginį, gryninantis orą bei mažinantis, nors ir simboliškai, šiltnamio efektą.

www.zaliejisprendimai.lt | facebook.com/zaliejisprendimai |

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt