Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 16d. 17:11

Pivašiūnuose tūkstančiai maldininkų plūdo švęsti Žolinės atlaidų

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Rugpjūčio 15-ąją į Pivašiūnų šventovę, garsėjančią stebuklingu Dievo Motinos su kūdikiu paveikslu, suplūdo tūkstančiai maldininkų švęsti švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Žolinės) atlaidų.

Rugpjūčio 15-ąją į Pivašiūnų šventovę, garsėjančią stebuklingu Dievo Motinos su kūdikiu paveikslu, suplūdo tūkstančiai maldininkų švęsti švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų (Žolinės) atlaidų. Iškilmingas mišias už Lietuvos žemdirbius aukojo Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, kuriose dalyvavo Alytaus rajono ir miesto, aplinkinių savivaldybių vadovai, valstybės institucijų atstovai. Žolinės atlaidai Pivašiūnų šventovėje tęsis iki rugpjūčio 22 d.

Vyskupas J.Ivanauskas priminė, kad kitais metais sukaks 25-eri metai, kaip stebuklingu laikomas Dievo Motinos su kūdikiu paveikslas vainikuotas popiežiaus Jono Pauliaus II dovanotomis karūnomis. Jam suteiktas „Nuliūdusiųjų paguodos“ titulas.

Šventės dieną prekiavo daugiau kaip 60 prekybininkų. Į atlaidus atvykę žmonės galėjo įsigyti odos, tekstilės, medžio dirbinių, maisto produktų ir kitų suvenyrų, pavalgyti lauko kavinėse. Pagrindinę atlaidų dieną rugpjūčio 15-ąją, Alytaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu, buvo ribojama prekyba alkoholiu.

Rugpjūčio 18 d., šeštadienį į Žolinės šventę kviečia Alytaus rajono savivaldybė. Iš visos Lietuvos į Pivašiūnus sugužės išsibarstę kraštiečiai. Jų susitikimas vyks 14 val. Pivašiūnų vidurinėje mokykloje. Alytaus rajono savivaldybės organizuojamas tradicinis šventinis vakaras prasidės 20 val. prie Ilgio ežero. Koncertuos vietos kolektyvai ir populiarios grupės: modernaus folkloro grupė „Aisva“, legendinė Lietuvos grupė „Nerija“, pop-rok grupė „3A“. Vidurnaktį dangų nušvies fejerverkai. Iki 2 valandos nakties tęsis šokių vakaras.

Kviečiame visus atvykti į Pivašiūnus!

Alytaus rajono savivaldybės informacija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt