-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 09 20

Po Lietuvą keliaujanti paroda į istorija skatina pažvelgti kitaip

Pastaruoju metu ypač dažnai atsigręžiama į tarpukarį, į tą trumpą laikotarpį, kai vos per 21-erius nepriklausomybės metus Lietuva itin sparčiai žingsniavo į priekį visose gyvenimo srityse: mokslo, pramonės, kultūros ir švietimo, medicinos, aviacijos, karybos, žinoma, sporto.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka
Temos: 2 Paroda Istorija

Pastaruoju metu ypač dažnai atsigręžiama į tarpukarį, į tą trumpą laikotarpį, kai vos per 21-erius nepriklausomybės metus Lietuva itin sparčiai žingsniavo į priekį visose gyvenimo srityse: mokslo, pramonės, kultūros ir švietimo, medicinos, aviacijos, karybos, žinoma, sporto. Laikinojoje šalies sostinėje Kaune tada buvo susibūrę itin daug kūrybingų, intelektualių, pažangių, nebijančių rizikuoti, laisvų savo dvasia žmonių, kurių dėka ir buvo tiek daug pasiekta. Šiems žmonėms - iškiliausiems tarpukario kauniečiams pagerbti, juos prisiminti ar galbūt net atrasti iš naujo buvo surengta speciali paroda. Rugsėjo mėnesį ji pradėjo keliones po Lietuvą.

Šiuo metu paroda vieši Birštono „Tulpės sanatorijoje". Anot sanatorijos direktorės Liucijos Patinskienės, paroda aktuali ne tik kauniečiams, bet ir visai Lietuvai, nes iškilios asmenybės daro tiesioginę įtaką visų mūsų gyvenimui. „Tų žmonių darbai, pasiekimai tiesiogine ta žodžio prasme įkvepia, priverčia susimąstyti - o ką aš padariau vardan savęs, savo artimųjų, savo šalies, kad gyventi būtų geriau, saugiau, gražiau? Kai kurios tarpukariu skleistos idėjos aktualios ir šiandien", - tvirtino L. Patinskienė. Direktorės teigimu, švietėjiškas parodos turinys daugelį sanatorijos klientų paskatina į istoriją pažvelgti kitu žvilgsniu. „Paroda domisi ne tik sanatorijos lankytojai, bet ir birštoniečiai. Sulaukėme net kelių moksleivių klasių, kurie istorijos pamokas skyrė būtent šiai parodai arba, kitaip tariant, tarpukario asmenybėms prisiminti", - pasakojo L. Patinskienė.

Pasak projekto ir parodos „Iškiliausi tarpukario kauniečiai" sumanytojo seniausio Kauno bravoro „Volfas Engelman" generalinio direktoriaus Vytauto Meišto, idėja imtis švietėjiško projekto kilo neatsitiktinai ir akivaizdu, kad ji pasiteisino. „Šiuo projektu norėjome iš naujo atrasti tuos pavyzdžius, į kuriuos galėtume lygiuotis šiandien. Džiugu, kad paroda pritraukia įvairaus amžiaus lankytojų. Tai rodo, jog istorija žmonėms įdomi", - tvirtino V.Meištas.

Švietėjiškam projektui „Iškiliausi tarpukario kauniečiai" įgyvendinti susibūrė nemažas partnerių kolektyvas. Tai alaus darykla „Volfas Engelman", Kauno Vytauto Didžiojo universiteto istorijos fakulteto akademinės bendruomenės atstovai - dėstytojai ir studentai, Kauno apskrities viešoji biblioteka bei dienraštis „Kauno diena".

Iškilioms tarpukario asmenybėms skirtos parodos kelionių maršrutas iš Birštono drieksis į Radviliškį, vėliau į Plungę. Parodos rengėjų teigimu, planuojama, kad paroda aplankytų kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius