Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Praūžė 19–osios purvinos ir šlapios bliuzo naktys (nuotraukos, video)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Varniai. Ežeras. Bliuzo festivalis!“ – šūkis liepos 1-2d. suvienijęs Lūksto ežero pakrantės stovyklautojus.

„Varniai. Ežeras. Bliuzo festivalis!“– šūkis liepos 1-2d. suvienijęs Lūksto ežero pakrantės stovyklautojus. Palapinių miestelis, įsispraudęs tarp scenos ir ežero bei nusidriekęs pakrante ir pamiške, ūžė kiaurą savaitgalį.

Pirmasis liepos savaitgalis Varniuose prabėgo kaip pusdienis, nors ir stengeisi ten gyventi lėtai, žingsniuoti koja už kojos, besikeisdamas šypsenom, šūksniais ar dainom su „bliuzuojančiasias“.

Draugiškumas neatsiejama festivalio dalis

Visada bus ištiesta ne viena pagalbos ranka nešant draugą į palapinę. Jei nepažystamas pakviečia eiti valgyti kartu, net neturėdamas piniginės būsi pamaitintas. Jei tualetas ilgai užimtas, o netoliese rūkomas kaljanas – būsi pakviestas prisijungti. Visada bus kas padės iš palapinės išsemti vandenį, išstumti užklimpusią mašiną ar galų gale pritars tavo paryčiais neaiškiai išsakytai minčiai apie meilę, kuri,beje, tvyro ore.

Festivalio nuotaikos nesugadino net lietus

Vieni nuo liūties slėpėsi palapinėse, pavėsinėse, kiti lindo į ryškiaspalvius lietpalčius, klampojo per balas su botais, o drąsiausieji mėgavosi lietaus ir purvo malonumais: maudėsi ežere, šoko purve ir nebijojo, išsiterlioję nuo galvos iki kojų, trypti balose ar bėgti apkabinti draugų.

Dvi naktys bliuzo

Bliuzo naktų koncertai tradiciškai prasidėjo himnu, kuris visą savaitgalį skambėjo ne tik nuo scenos, bet ir iš palapinių, nuo ežero kranto, iš išvažiuojančiųjų lūpų, tiesa jau gal kiek liūdnesne gaida. Pirmąją naktį klausytojų ausis pasiekė jau nuolatinės festivalio dalyvės ir atlikėjos Arinos balsas. O visus iš kojų vertė ir neleido netrypti KingLion&BluesMakers. Deja, bliuzroko gitaros genijus Eric Sardinas taip ir nepasirodė pirmąjį vakarą. Kažkur tarp Amerikos ir Europos pasiklydo jo lagaminai ir gitaros, be kurių jis nelipo į sceną. Tačiau „bliuzuojančiųjų“ šėlsmas pirmąją naktį privertė atlikėją persigalvoti. Taigi, pasiryžęs pasirodyti antrąją naktį, scenoje Eric Sardinas sulaukė didelio ir triukšmingo palaikymo. Koncertų baigiamoji dalis – Jam sesion, kuomet ant scenos lipa kiekvienas norintis „bliuzuoti“ ir turintis muzikos instrumentą.

Šiemet jau tradicija tapusios žuvienės kvapas nesklandė ore

Liūdna niekam neteko paragauti garsiosios „Bliuzasriubės“, tačiau tai priežastis atvykti kitąmet į jubiliejines 20 – ąsias „Bliuzo naktis“.

Sukdamas miegmaišį ir pakuodamas palapinę supranti, jog nebegalėsi gyventi be „Bliuzo naktų“. Festivalio nuotaika užkrečianti ir priverčianti grįžti čia ir kitąmet. Ir nesvarbu švies saulė ar lis lietus, nes vis tiek bus linksma ir gera. Nes čia Varniai, ežeras, bliuzo festivalis!

Visas festivalio nuotraukas galima peržiūrėti čia.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

VIDEO: Pramogos bliuzo naktyse 2011
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt