Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 10d. 17:20

„Pravda naujokų“ apdovanojimuose triumfavo kontraversiškieji „TWODICKS“ (nuotraukos, video)

Įkrauk reporterio nuotrauka /

Metams artėjant į pabaigą, menų fabrike „Loftas" nugriaudėjo „Pravda naujokų 2011" apdovanojimai, kur varžėsi per metus atrasti nauji veidai.

Metams artėjant į pabaigą, menų fabrike „Loftas" nugriaudėjo „Pravda naujokų 2011" apdovanojimai, kur varžėsi per metus atrasti nauji veidai.

Vieta. Kasmet atsiranda vis daugiau naujų lankytinų vietų, „Pravda" atrinko tas, kurios nusipelnė daugiausiai dėmesio už savo kitoniškumą. Varžėsi net keturios naujos sostinės buveinės: „Soul Box" - kokybiškos muzikos ir maisto derinys, „Vienuolyno kiemas" po atviru dangumi vasarą pritraukęs ne tik garsius atlikėjus, bet ir minias žmonių, baras „Marsas" ir netikėtais interjero sprendimais bei geriausiu maistu garsėjantis restoranas „Kitchen". Nominuota buvo ir nauja Nidos meno kolonija bei dvi Kauno vietos: menų inkubatorius „Kanklės" bei industrinėse erdvėse loftu virtęs „Gargaras", pastarasis ir buvo išrinktas geriausia vieta naujoke šiemet.

Iniciatyva. Iniciatyvos nominantai labai įvairūs: „Pamoka Nigerijos sukčiams" - istorija, pasakojanti apie tai, kaip vienas lietuvis apgavo Nigerijos sukčius ir pavertė juos krepšinio rinktinės fanais, tikrais ledais ir tikru šokoladu vadinami „Chocolate Naive", konferencijos „Baltijos elektronika" bei neseniai praūžusi „TEDxVilnius", o taip pat ironiška varškės gerbėjų grupė „NVVGA" (Norėjau valgyti varškę, gaila atėmė). 1139 balsus surinko ir metų nauja iniciatyva tapo projektas „Vilnius temperature" - muzikinis blogas, jungiantis miesto garsus ir temperatūrą.

Trendas. Ryškiausiomis naujomis šių metų tendencijomis buvo įvardyti netikėčiausi dalykai: politikai „facebook‘e", taip pamėgtos video skrajutės vakarėliams, garsioji varškė, „hipstamatic", „longboard'ai", „mirtis blogams, tegyvuoja tumblr", visą Lietuvą apėmęs rąstgulos sindromas. Įveikusi visus konkurentus, šių metų naujokė tendencija - Protmūšiai.

Frazė. Nors ne visų frazių kilmė buvo žinoma patiems organizatoriams, bet faktas, jog jos išpopuliarėjo žaibišku greičiu ir dideliu mąstu: „dūzgės", „sėdi", „kodėl užsidarė „Satta" baras?", „swag", „Banditai, varškę atėmė", visgi pačia populiariausia išrinta „haters gonna hate" frazė, kurios autorė netikėtai atsirado ant scenos, nustebinusi net vakaro vedėją.

Mada. Mados naujokais pretendavo tapti kostiumų dizaineris Vilius Venckevičius, niekam nebandantys įtikti aksesuarų kūrėjai Karolis ir Giedrė - paslaptingojo prekinio ženklo „who is he" įkūrėjai, taip pat drabužių dizainerės Lina Be ir Urtė Karalaitė, papuošalų kūrėja Adelė Liutkutė, GRLA komanda bei drabužių dizaineris Robertas Kalinkinas. Pastarasis sulaukė daugiausiai palaikymo ir tapo metų mados naujoku.

Dizainas. Dar viena naujokų kategorija - inovatoriai, kuriantys kitokį pasaulį ir mėginantys jį vizualizuoti netikėčiausiomis formomis. Tarp jų ir „Dispatchwork LT", kviečiantys lopyti sienas, šaligatvius ir kitas skyles lego kaladėlėmis. Nuo atvirikų iki identiteto - vizualinės komunikacijos studija „Prim prim", kurianti šviežius ir orginalius vizualinius kūrinius. Šių metų geriausiuoju naujoku dizaino kategorijoje išrinkti jauna ir ambicinga kūrėjų komanda GRLA, kurianti viską - nuo rūbų iki vaizdų.

Naujokų tėvas. „Pravda" kolektyvo sprendimu juo tapo kūrėjas ir atlikėjas Vaiper Despotin, priglaudžiantis po savo sparnu ne vieną naujoką.

Muzika. Šioje kategorijoje pristatyti net aštuoni nominantai: „Umiko", „Reed no Brass", „Home Production", „Napo", „Artrace", „No Barking Dog", „Eleven Tigers", „Fair & Square" bei gerai žinomas Ericos Jennings ir Jurgio didžiulio duetas „The Ball & Chain". Surinkę net 1557 balsus Jurgis ir Erica gavo metų naujokų titulą muzikos kategorijoje, džiaugėsi apdovanojimu, tačiau Jurgis išdavė, jog nesijaučia „savoje vietoje" tarp jaunųjų atlikėjų. „Ačiū Pravdos chebrai, kad ieško, ačiū už gerą uoslę naujiems talentams", - organizatoriams dėkojo atlikėjas.

Kinas/video. Šiemet filmuojančiųjų ir kuriančių judantį vaizdą buvo gausu, kino naujokais buvo nominuoti net penki režisieriai, animatoriai „Karpio animacija" bei aktorė Miglė Polikevičiūtė. Laimėtojais tapo kontraversiškieji klipų autoriai "TWODICKS" ir jų darbas „Fear not the dark" - festivalio „Satta Outside 2011" vaizdo skrajutė.

Vaizdo klipas. Į sceną pergalingai užlipo „TWO DICKS", kurių jau minėtasis klipas varžėsi su „Senosios mokyklos Old stars", Mario Basanov, Vidžio ir Ernesto „Changed", „Delta/Dawn", kurį režisavo Titas Sūdžius bei kitais, ir nugalėjo.

Fotografija. Šioje kategorijoje, surinkę net 1296 balsus, vėl nugalėjo ekstravagantiškieji „TWODICKS", įveikę Tadą Kazakevičių (Ted.Kozak Photography), Imantą, Aistę Tiriūtę (Ailera Stone) bei Karolį Zalecką (KEEK).

Metų naujokas. Pati svarbiausia ir laukiamiausia nominacija, kurioje susirungė geriausios vietos titulą gavęs „Gargaras", „Soul Box", menų fabrikas „Loftas" (nors nebe toks ir naujokas), atlikėja „Umiko", „Fair&Square", „Best Kept Secret", „Chocolate Naive", režisierius Romas Zabarauskas bei „TWODICKS", kuriems šie metai ypač sėkmingi - gavę tris apdovanojimus, kūrėjai laimėjo ir Metų naujoko titulą.

Kaip ir jauniesiems talentams, taip ir patiems "Pravda naujokams" yra kur augti ir tobulėti. Laukiame kitų metų, naujų veidų ir naujų kūrėjų. O dabar - gėrimės vaizdais iš menų fabriko „Loftas".

Reporterė Laura Bojarskytė

Nuotraukų autorius Andrey Motorichev

VIDEO: Vilnius Temperature (+5 °C) | Freaks On Floor - Realize Things

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt