Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 22d. 17:24

Pristatytas dar vienas filmas apie Coco Chanel

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka

Šiais metais pasirodė mažiausiai du filmai apie šią dizainerę: Lietuvoje jau parodytas „Coco avant Chanel“, o penktadienį „Pasakos“ kino teatre pristatytas filmas „Coco Chanel And Igor Stravinsky“.

Coco Chanel (liet.: Koko Šanel) – moteris, supratusi, kad visi žmonės, o ne vien vyrai, gali nešioti kelnes kasdien, kad juoda spalva – geriausia spalva, ir kad korsetai yra šlamštas.

Šiais metais pasirodė, kiek man žinoma, mažiausiai du filmai apie šią dizainerę: Lietuvoje jau parodytas „Coco avant Chanel“ („Koko prieš Chanel“, imdb: http://www.imdb.com/title/tt1035736/) ir penktadienį, sakyčiau net šiek prabangiau (žr. nuorodą: http://www.15min.lt/naujiena/zmones/kinas/kino-teatre-pasaka-elegantiskai-pristatytas-filmas-apie-coco-chanel-ir-igori-stravinski-4-125460), „Pasakos“ kino teatre pristatytas „Coco Chanel And Igor Stravinsky“. Tad iš esmės į šio filmo premjerą ėjau norėdama palyginti ir bent kiek reabilituoti „filmus apie Chanel“, nes pirmasis buvo visų įmanomų klišių rinkinys...

Drama, pasakojanti apie dviejų stiprių asmenybių atseit meilės istoriją. Lengva širdimi būčiau žiūrėjusi tiesiog melodramatišką meilės istoriją su gražiais drabužiais, bet labiausiai papiktino tai, kad „Coco Chanel And Igor Stravinsky“ buvo tarsi pretenzija „į kažką rimčiau“. Lyg prentenzija į psichologizuotą dramą, kadangi nėra užkadrinio balso, veikėjų absoliučiai nemotyvuotų veiksmų priežastis reikia „susiprasti pačiam“, tik neaišku iš ko. Neišbaigti charakteriai, tiksliau, atrodytų, kad viską kompensuoti turi vien veikėjų „pavardės“. Iš to, kaip tai buvo parodyta, aš net nepavadinčiau to „meilės istorija“, greičiau jau tiesiog romanas su už borto palikta žmona. Ypatingai nepatiko, kaip šioji buvo reprezentuota, maždaug, „nevykėlė ta“. O kodėl ji visai ne nevykėlė, pamatysite patys.

Vaidyba irgi nežavėjo... Jei žiūrėjimas nieko nesakančiu žvilgsniu į kamerą, yra „iškalbinga“, tuomet atsiprašau. Labai daug vienų su kitais nesusijusių epizodų, parodytų, atrodo, tik tam, kad būtų parodyti. Kas tikrai galėjo išgelbėti filmą, tai operatoriaus darbas, bet... Du trečdaliai visų kadrų yra tarsi „sugadinti“: tai stambus planas, vietoj nestambaus, tai blogu rakursu, tai vėl kažkaip apkarpyti, na, iš tikrųjų gaila...

Na, o kas buvo gerai... Gerai buvo kostiumai, už kurių dizainą juosta nominuota Cezariui, tai – dailininko darbas. Muzika taip pat buvo fantastiška.

imdb: http://www.imdb.com/title/tt1023441/

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt