Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 9d. 10:12

Projektas „Bandit Acoustics“ muzikantus kviečia tapti banditais

Projektas „Bandit Acoustics“
Projektas „Bandit Acoustics“

Žemaitijos sostinėje neseniai pradėtas organizuoti projektas „Bandit Acoustics“. Jo tikslas sukviesti jaunus, talentingus dainų kūrėjus iš visos Lietuvos į Telšius, kur...

Žemaitijos sostinėje neseniai pradėtas organizuoti projektas „Bandit Acoustics“. Jo tikslas sukviesti jaunus, talentingus dainų kūrėjus iš visos Lietuvos į Telšius, kur muzikantai filmuojasi vaizdo klipuose bei atlieka skirtingų žanrų kūrinius. „Bandit Acoustics“  komandos nariai bando ir kviečia visus dainų kūrėjus išdrįsti pabandyti sudalyvauti jų projekte, muzikuoti, atsiskleisti ir tapti savotiškais banditais, kurie veikia vien gerais, muzikiniais tikslais.

Vilniečių grupė „Such‘a‘trip“ apsilankė Telšiuose, nusifilmavo vaizdo klipe, o „Bandit acoustis“ nariai pasidomėjo, kokiais keliais veda jų muzikinės svajonės ir kodėl  „Such‘a‘trip“ niekaip netelpa tradicinės muzikos rėmuose.

 Kaip ir kada susibūrė jūsų grupė?

– Susikūrėme nežinia kada, bet pirmasis mūsų koncertas įvyko 2008 metų gegužės 17 dieną, šią datą ir laikome savo gimimo diena. Bėgant laikui grupės sudėtis kito, kol galiausiai nusistovėjo tokia, kokia yra dabar. Grupė „Such‘a‘Trip“ – tai klavišininkė ir vokalistė Ieva Baranauskaitė, gitaristas Dominykas Norkūnas, bosistė  ir „back“ vokalistė Indrė Gardauskaitė, būgnininkas ir „back“ , o kartais ir „lead“ vokalistas Mykolas Baranauskas bei grupės šilumos spindulėlis „back“ vokalistė Justina Čiurlionytė.

 Kaip atsirado grupės pavadinimas ir kokia jo reikšmė?

– (Indrė) Grupės pavadinimas atsirado dulkėtose pakelėse, vėjuotoje nežinioje, nematytų miestų girtuose žiburiuose, atradimų džiaugsme...
– (Ieva) Grupės pavadinimas  – tai grupės koncepcija. Tai simbolis, įkūnijantis grupės uždavinius, siekius, o kartu ir  tarpininkas – išorėje atspindintis grupės veidą, viduje formuluojantis tikslus. Tada, kai grupė dar tik pradėjo žengti pirmuosius žingsnius, mes jau, matyt, tai nujautėme, tad pavadinimą rinkomės labai atsakingai, ilgai galvojome ir ieškojome. „Such‘a‘Trip“ – tai kelionės motyvas, kurį galima sutikti, bet kokioje gyvenimo sferoje, tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Mums visiems ši grupė buvo naujo etapo pradžia, simboliškai kalbant, naujos kelionės pradžia. Žinojome, kad teks dar daug ieškoti, atrasti ir patirti, tad šį procesą pavadinome būtent tokiu vardu. Grupė auga, metai eina, o pavadinimas su laiku ir patirtimi įgauna vis kitą, naują prasmę...

 Kas jus įkvepia kurti?

– (Indrė) Fundamentalūs dalykai pasaulyje beveik nesikeičia per amžius, tačiau įdomu, kad milijonai žmonių tą patį mato vis kitaip. Įkvėpimas – tai pojūtis, kai užčiuopi kažką ypatingo ir nori su kitais pasidalinti savo įžvalgomis, išgyvenimais ar jausmais. Įkvepia tai, į ką sugebi pažvelgti kitomis akimis, nekasdieniškai. Menininkas turi nenustoti lavinti savo jautrumą įžvelgti diena iš dienos besikartojančiame gyvenime slypinčius Kūrinius. Visi puikiai žinome koks „menas"  sukuriamas, kai kūrėjas įkvėpimo sferą apriboja iki meilės priešingai lyčiai ...

 Ar  „Such‘a‘Trip“ repertuare jau prisikaupė daug dainų?

– (Mykolas) Dainų turime nemažai, kelios iš jų dar tik kūrimosi stadijoje, tačiau mūsų kaip grupės tikslas nėra turėti kuo daugiau dainų. Daugiau dėmesio skiriame dainų kokybei o ne kiekybei, kiekvienos dainos identiteto charakterio išryškinimui.

 Kaip manote, kuo jūsų grupė išsiskiria iš kitų, panašaus žanro muzikos grupių?

– (Mykolas) Nežinau su kuo čia reikėtų ir ar apskritai reikėtų lyginti. Išsiskirti iš kitų grupių niekada nesistengėme, galbūt dėl to sunku įvardinti kažką konkretaus. Į šį klausimą,  ko gero, geriausiai atsakytų mūsų klausytojai. Na, o kalbant apie kūrybą, repeticijų metu išbandome įvairias galimas dainos versijas, išklausome vienas kito nuomonės ir išmėginame kiekvieno pasiūlytą variantą. Kitaip tariant, kūryboje ieškom kompromiso, visiems tinkančios versijos. Tokiu būdu  daina užauga, transformuojasi, vystosi – užsigrūdina ir galiausia tampa tokia, kokia, atrodo, ir turėjo būti iš pat pradžių, nežiūrint to, jog nuo savo pirmykštės stadijos būna jau stipriai pakitusi. Žinoma, daugelį dalykų tenka atmesti  ir kartais būna gaila, atrodo, bereikalingo darbo, bet kaip tik tokiu būdu, per tuos ieškojimus yra išgryninama esminė dainos idėja. Nesakau, kad tai mums visada pavyksta, bet mes stengiamės dirbti tokiu būdu.

 Ką savo muzika norite perduoti klausytojams?

– (Mykolas) Tiesą sakant, kurdami mažai galvojame apie klausytoją.  Menas – tai toks dalykas, kurį kiekvienas žmogus jaučia ir išgyvena skirtingai, tai pernelyg asmeniška, kad galėtų būti universalu. Mes tiesiog perteikiame savą patirtį, kurdami tai, kas mum atrodo gražu.

 Apie ką ši jūsų įrašyta daina, kurią atlikot „Bandit Acoustics“ projekto metu?

– (Ieva) Ši daina – tai vidinis monologas. Tai pokalbis su savimi, o kartu ir kreipimasis į nematomą pašnekovą, kuriam nesvetimas vidinis konfliktas. Pokalbis su sienomis, taip sakoma, kai nesulauki atsakymų, kai nežinai, ar kas nors tave girdi. Kūrinio forma yra tarsi iš trijų dalių, trijų virsmo stadijų. Pirmoji – tai sumaištis, chaosas, minčių, bei jausmų fragmentai. Nėra loginės sekos, tik nuojauta. Antrojoje dalyje šie fragmentai bei nuotrupos tarsi susiformuoja, susijungia ir įsikūnija į klausimo formas, tai – jau apčiuopiama, nors dar gana abstraktu. Trečioji dainos dalis – tai suvokimas, susitaikymas, ramybė ir apsisprendimas. Tai – vidinės kovos pabaiga.
Kuriant šią dainą, iš pradžių (kaip dažniausiai ir būna) gimė muzika. Supratau, kad tai kažkokio proceso atspindys, tereikėjo suvokti , kokio. Žodžius rašiau klausydama muzikinės emocijos, tiksliai žinojau, koks žodis teisingas, koks ne. Kuriant šią dainą muzika vienareikšmiškai diktavo tekstą, žodžiai turėjo tik papildyti ar įsilieti į muzikos jau sukurtą erdvę.

 Trumpai papasakokite apie dainos filmavimą ir įspūdžius iš jo.

– (Mykolas) Klipą filmavome sodyboje netoli Telšių. Išties buvome labai šiltai priimti, smagiai praleidom laiką kartu. Buvome nustebinti „Bandit Acoustics“ komandos profesionalumo ir atsidavimo savo darbui. Esame jiems labai dėkingi už produktyvaus darbo, intensyvaus poilsio ir gerų emocijų kupiną savaitgalį.
(Indrė) Tikrai, tai buvo viena iš smagiausių vasaros išvykų – kelionė traukiniu, geras oras (sinoptikai nesėkmingai buvo išpranašavę lietų), jauki sodyba, puiki kompanija, daug darbo ir geri rezultatai! Įrašinėti live'ą nelengva – reikia būti susikaupus, kad dėl kokios nors žioplos klaidos nereikėtų groti iš naujo, bet tuo pačiu reikia atsipalaiduoti ir įsijausti į muziką. Plius tai nebuvo įrašų studija su tobula akustika ir visa reikalinga įranga – neturėjome monitorių, grojome, girdėdami tik akustinį garsą, tad tai buvo dar didesnis iššūkis susigrot. Visgi tiek savo, tiek filmavimo komandos darbu likome labai patenkinti!

Visus norinčius grupę „Such‘a‘trip“ išgirsti gyvai kviečiame užsukti į klubą „Artistai“ gruodžio 12 d. 20 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt